Dna moczanowa (skaza moczanowa, artretyzm, podagra) to choroba związana z zaburzeniem metabolizmu kwasu moczowego w organizmie. Nadmiar tego kwasu i jego soli (moczanów) przenika do układu krwionośnego i może odkładać się w skórze, tkance chrzęstnej i stawach. Prowadzi to do rozwoju skazy moczanowej, a w nerkach – do powstawania kamieni. Zazwyczaj w leczeniu stosowane są preparaty farmakologiczne, powodujące wyprowadzenie (usunięcie) z organizmu kwasu moczowego lub hamujące tempo powstawania moczanów.

W ostatniej dekadzie ХХ wieku popularność zyskała metoda przyspieszania odprowadzania kwasu moczowego z organizmu, polegająca na fonowaniu obszaru nerek. Fonowanie to prosty zabieg oddziaływania za pomocą mikrowibracji o częstotliwości dźwiękowej, poprzez przykładanie do ciała wibrofonów. Mikrowibracje dźwiękowe są dla organizmu naturalne i mają zbawienny wpływ na funkcjonowanie organów i układów. To swego rodzaju minimasaż, realizowany na poziomie komórkowym.

Fonowanie obszaru nerek pozwala na poprawę ich funkcjonowania. Liczne badania kliniczne udowodniły, że fonowanie obszaru nerek usprawnia proces odprowadzania przez nerki kwasu moczowego. Zaletą tej metody jest możliwość przeprowadzania regularnych zabiegów w warunkach domowych, przez samego użytkownika.

Metodyka leczenia dny moczanowej, z naciskiem na poprawę funkcjonowania nerek, za pomocą urządzenia wibroakustycznego Vitafon

Obszar oddziaływania mikrowibracjami Tryb Ilość zabiegów dziennie Czas początkowy Tempo wzrostu czasu fonowania Czas końcowy fonowania
Obszar nerek, punktu „K” 2 2-3 10 min + 3 min. codziennie 30-40 min.
Obszar chorego stawu 2 2-3 3 min + 2 min. codziennie 20-30 min.

Pytania i odpowiedzi

Jakie są przyczyny dny moczanowej?
Przyczyną dny moczanowej jest zwiększone stężenie kwasu moczowego we krwi. Zwiększone stężenie kwasu moczowego może być spowodowana nadmiernym wytwarzaniem kwasu moczowego lub zmniejszonym wydalaniem tej substancji przez nerki. Vitafon, oddziałując nie tylko na chore obszary, ale i usprawniając pracę nerek, pozwala obniżyć zawartość kwasu moczowego we krwi, usuwając jednocześnie przyczynę choroby. Aby osiągnąć jak najlepsze wyniki, dobrze jest, poza zastosowaniem terapii zwykorzystaniem Vitafonu, obniżyć do minimum spożycie alkoholu.

Czy terapię lekami można zastąpić terapią Vitafonem?
Tak, terapię lekami można zamienić na terapię przy użyciu Vitafonu (terapia wibroakustyczna). Stosując urządzenie Vitafon działamy na przyczyny choroby(poprawiamy pracu nerek i innych wewnetrznych organów) oraz odciążamy organizm od leków. Tym właśnie wyjaśnia się wysoką efektywność i uniwersalność jej stosowania.

Jak szybko zaobserwować można efekt terapii wibroakustycznej?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Typowa terapia trwa 2 tygodnie. Przy długotrwałych chronicznych chorobach zauważalną poprawę dostrzec można zazwyczaj po 3-4 miesiącach.

Czy wibroakustyczne metody leczenia są bezpieczne?
Wibroakustyczne metody leczenia są bezpieczne i nie mają efektów ubocznych. W urządzeniach wibroakustycznych wykorzystywane jest pasmo częstotliwości i amplituda drgań, zgodna z naturalnymi mikrowibracjami żywych organizmów.

Czy możliwe jest zastosowanie Vitafonu w warunkach domowych?
Vitafon przeznaczony jest do zastosowania w domowych warunkach, których mogą używać wszyscy członkowie rodziny.

Czy potrzebne są jakieś specjalne umiejętności do stosowania Vitafonu?
Urządzenia serii Vitafon są łatwe w eksploatacji i mogą ich używać nawet dzieci.

Wiele osób zadaje pytanie, czy można nie fonować obszarów nerek i wątroby?
Można, jednak tylko w młodszym wieku. Organizm regeneruje się tak szybko, jak szybko nerki i wątroba radzą sobie z oczyszczaniem krwi i limfy. Po przekroczeniu 40 roku życia aktywność tych organów ulega obniżeniu. Fonowanie obszaru nerek i wątroby poprawia ich funkcjonowanie, sprzyja normalizacji ciśnienia tętniczego– w konsekwencji – wzrostowi zdolności do pracy, ponieważ prowadzi do wzmocnienia siły mięśni.

***

Pan Grzegorz zwrócił się do nas o pomoc około roku temu z przewlekłą dolegliwością dny moczanowej. Przyjmował leki przeciwbólowe, które już nie pomagały. Powiedział, że nie ma możliwości pojechać ani pójść na pocztę, ponieważ z bólu nie może chodzić, nie może się ruszać. Zawieźliśmy mu Vitafon do stosowania w domu. Po zastosowaniu Vitafonu pacjent zaobserwował bardzo wysoki efekt terapeutyczny, co pozwoliło zmniejszyć, a nawet prawie zlikwidować dawki przyjmowanych leków przeciwbólowych, polepszyć ogólny stan zdrowia i poprawić jakość życia. Pan Grzegorz jest z tego bardzo zadowolony. Posłuchajcie nagrania z przebiegu spotkania.