Dlaczego i kiedy pojawiają się reakcje alergiczne?

Jak w przypadku innych chorób, postanowiliśmy przyjrzeć się reakcjom alergicznym od strony wpływu zasobów organizmu na zdrowie i raz jeszcze przekonaliśmy się o efektywności tej metody.

Nie wdając się w szczegóły analizy, przekonaliśmy się, że reakcje alergiczne wywołane są przez niewystarczającą zdolność wątroby odnośnie do przekształcania i detoksykacji substancji, trafiających do krwi na różne sposoby. Nawet niezbyt poważne zachwianie funkcjonowania mechanizmu detoksykacji wcześniej czy później doprowadzi do krytycznego nagromadzenia się toksyn w krwi. Organizm nie może do tego dopuścić, dlatego uruchamia tak zwane reakcje alergiczne, dzięki którym dochodzi do wyparcia toksyn na zewnątrz, poprzez skórę, oskrzela, błonę śluzową jamy nosowo-gardłowej i jelit. Objawia się to wysypką skórną, katarem alergicznym, zapaleniem oskrzeli lub biegunką. Może być kilka przyczyn obniżonej zdolności do detoksykacji w przypadku wątroby.

  • Niewystarczająca ilość komórek wątroby, specjalizujących się w przetwarzaniu toksyn;
  • Niewystarczające ukrwienie wątroby;
  • Duże nagromadzenie toksyn w krwi, spowodowane dysfunkcją obronnej roli błon śluzowych oskrzeli, jamy nosowo-gardłowej i jelit.

Ostatnia przyczyna związana jest z podwyższonym udziałem procentowym martwych komórek błon śluzowych, które nie są regenerowane w odpowiednim tempie.

Leczenie tradycyjne – stłumienie reakcji alergicznych w większości przypadków jest w swej istocie nieprawidłowe, ponieważ prowadzi do nagromadzenia się toksyn w organizmie i stwarza zagrożenie pojawienia się poważnych komplikacji w przyszłości. Zresztą tłumienie to udaje się na krótką metę, ponieważ organizm, czując niebezpieczeństwo nagromadzenia się toksyn w tkankach, sam znajduje sposób na blokowanie działania preparatów, tłumiących rozwój reakcji alergicznych, przez co ich efektywność obniża się.

Rozwiązanie problemu nasuwa się samo – należy poprawić działanie mechanizmu detoksykacji w wątrobie i przywrócić barierę ochronną,tworzoną przez błony śluzowe organizmu. Mieliśmy nadzieję, że pomoc organizmowi za pomocą oddziaływania mikrowibracjami, z naciskiem na wątrobę, pozwoli usunąć przyczyny reakcji alergicznych. Nasze nadzieje w znacznym stopniu spełniły się. Należy jednak zaznaczyć, że ustąpienie reakcji alergicznych zachodzi nie od razu, a dopiero po 6-9 miesiącach, a w przypadku ciągnących się od wielu lat chorób lub długotrwałego przyjmowania preparatów medycznych, tłumiących reakcje alergiczne – nawet dłużej. Oczywiste jest, że im więcej toksyn nagromadziło się w tkankach, tym dłużej będzie trwało usunięcie przyczyn reakcji alergicznych. Jednak dla pacjentów, którzy od lat walczą z alergią, okres nawet  jednego roku nie jest zbyt długi. Najważniejsze jest osiągnięcie pozytywnych wyników, a one wcześniej czy później nadejdą. Nie można na razie stwierdzić, czy we wszystkich przypadkach można chorobę wyleczyć całkowicie. Aby odpowiedzieć na to pytanie, należałoby przynajmniej przez 2-3 lata aktywnie wspierać za pomocą mikrowibracji chory organizm. Nie będzie to czas stracony, ponieważ fonowanie tkanek i organów hamuje zachodzące w nich procesy starzenia się. W praktyce reakcje alergiczne mogą ustąpić już po trzech miesiącach. Najbardziej prawdopodobnym czasem jest 6-9 miesięcy.

Metodyka wspierania organizmu mikrowibracjami w przypadku reakcji alergicznych zaprezentowana została pod koniec rozdziału. Nie mówimy tutaj o leczeniu, ponieważ pojęcie to w tym przypadku nie odpowiada istocie działań. Kiedy tylko wątroba zacznie radzić sobie z mechanizmem detoksykacji, organizm sam zatrzyma reakcje alergiczne.

Na katedrze pediatrii Podyplomowej Akademii Medycznej w Sankt Petersburgu w 2003 roku rozpoczęte zostały prace nad długotrwałymi (w ciągu trzech lat) efektami wsparcia za pomocą wibroakustyki dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które przewidywały dokonywanie zabiegów fonowania (masażu wibroakustycznego) nerek, wątroby i kręgosłupa 2 razy w tygodniu. Było to niewielkie wsparcie zasobów organizmu, jednak okazało się wystarczające, aby u dzieci doszło do całkowitego zaniku reakcji alergicznych. Specjalnie opracowana metodyka dostarczania organizmowi odpowiedniej dawki mikrowibracji spowodowała, że znacznie wzrosła efektywność tej terapii.

Wskaźnikiem efektywności stało się zastosowanie metody w przypadku dzieci w wieku szkolnym, cierpiących na atopowe zapalenie skóry. Pod obserwacją pediatry, lekarza wyższej kategorii, F.N. Riabczuk, znalazło się 7 dzieci. U wszystkich osiągnięto stabilny poziom stanu skóry. Obserwacje trwają.

Dodatkowe zalecenia odnośnie do diety

W przypadku alergii konieczne jest spożywanie gotowanych, a nie surowych warzyw, aby zmniejszyć podatność na uszkodzenia błony śluzowej żołądka i jelit. 2-3 dni na tydzień nie jeść pokarmów wysokobiałkowych, a tłuszcze – na odwrót – powinny być dostarczane w każdym posiłku, ponieważ są one bogate w składniki, potrzebne do odbudowy komórek błon śluzowych.

Tab.1. Metodyka zastosowania urządzeń VITAFON i VITAFON-T w leczeniu alergii

Obszar oddziaływania za pomocą mikrowibracji Fonowanie każdego obszaru 2-3 razy na dobę
Tryb Czas początkowy Tempo wydłużania czasu fonowania Końcowy czas fonowania
Obszar nerek, punkty „K” 2 10 min. Plus 2 min. codziennie 30 min.
Obszar wątroby, punkty „M” 1 5 min. Plus 1 min. codziennie 10 min.
Obszar wątroby, punkty „M5” 1 5 min. Plus 1 min. codziennie 10 min.
Kręgosłup, punkty „E40” 1 5 min. Plus 1 min. codziennie 10 min.

Tab.1. Metodyka zastosowania urządzeń VITAFON i VITAFON-T w leczeniu alergii. Schemat leczenia dla dzieci poniżej 10 roku życia.

Obszar oddziaływania za pomocą mikrowibracji Fonowanie każdego obszaru 2-3 razy na dobę
Tryb Czas początkowy Tempo wydłużania czasu fonowania Końcowy czas fonowania
Obszar nerek, punkty „K” 1 10 min. Plus 1 min. codziennie 20 min.
Obszar wątroby, punkty „M” 1 5 min. Plus 1 min. co drugi dzień 10 min.
Kręgosłup, punkty „E40” 1 5 min. Plus 1 min. co drugi dzień 10 min.

 

Jeśli posługują się Państwo urządzeniem VITAFON-2, który dysponuje dwoma kanałami, Odpowiedniki poszczególnych trybów pracy są następujące:
VITAFON i VITAFON-T VITAFON 2
Tryb 1 Tryb 2, Energia 2
Tryb 2 Tryb 2, Energia 3