Wszyscy mężczyźni z pewnością są już przekonani, że gruczoł prostaty jest dla nich rodzajem kary – tak aktywnie dzisiaj reklamuje się leczenie męskich chorób, a przede wszystkim zapalenia stercza.

Wskutek tej zdradliwej choroby męska godność często narażona jest na szwank, a ukochana kobieta rozczarowuje się. W ciągu ostatniego ćwierćwiecza choroba tak „odmłodniała”, że wielu młodych ludzi nawet nie wie, do czego mogliby być zdolni. W starszym wieku chroniczne zapalenie stercza przeradza się w gruczolaka, który, z zasady, w ostatnim stadium jest usuwany. Dlatego przy obecności chociażby jednego z objawów takich jak obniżenie potencji, częstsze oddawanie moczu, zwłaszcza nocą, nikły strumień moczu, trudności z oddawaniem moczu, nieprzyjemne uczucie w dolnych partiach brzucha, zaleca się zwrócić o pomoc do urologa.

Podstawowym kierunkiem leczenia jest poprawa krążenia krwi w gruczole prostaty. Jednym z najbardziej dostępnych i efektywnych środków poprawiających ukrwienie może być wibroakustyczne urządzenie Vitafon.

Prowadzone w klinice urologii Wojskowej Akademii Medycznej w Sankt-Petersburgu (Rosja) badania potwierdziły, że aparat Vitafon jest z powodzeniem używany do leczenia gruczolaka (adenomy), ponieważ mikrowibracje usuwają obrzęk i pomagają usunąć białka odbudowujące, które sprzyjają rozwojowi adenomy. Przy tym nie ma żadnego ryzyka, a wyniki leczenia są niejednokrotnie lepsze, niż w przypadku terapii lekami, a w połączeniu dają wyśmienite rezultaty. W wielu przypadkach, kiedy pierwotnie zalecano chorym operację, udało się jej uniknąć.

Dwa rodzaje fizycznego oddziaływania wykorzystywane w urządzeniu gwarantują poprawę miejscowego ukrwienia o 2–4 razy u wszystkich bez wyjątku chorych. Leczniczy efekt zależy od stadium choroby i różnych komplikacji. Czasem wyzdrowienie następuje po zastosowaniu 1–2 kuracji. Najlepsze rezultaty osiąga się po przeprowadzeniu 4–5 kuracji. Cuda się nie zdarzają i dla odbudowania przez lata rozwijających się symptomów potrzebny jest czas, proporcjonalny do czasu trwania choroby. I chociaż proces odbudowania zaczyna się już po pierwszych zabiegach, odczuwalne rezultaty mogą pojawić się dopiero po upływie 3–4 miesięcy. Poprawa ukrwienia gruczołu prostaty to dopiero początek kuracji – nie tylko dla chorego, lecz również dla uważającego siebie za zdrowego mężczyzny – prowadzącej do osiągnięcia maksimum męskich zdolności i zadowolenia ukochanej.

Kolejnym dowodem skuteczności terapii wibroakustycznej została publikacja artykułu badawczego w czasopiśmie naukowym”Complementary and Alternative Medicine in Science” (nr 1/2013 r., volumen 1) Badanie efektywności i leczenia wibroakustycznego w kompleksowej terapii pacjentów z przerostem gruczołu krokowego.

Leczenie zapalenia gruczołu krokowego

Kuracja obejmuje dwa etapy. Pierwszy etap leczenia (przygotowawczy) realizuje się według tabeli 4 (czas trwania: 10 dni). Drugi etap leczenia (zasadniczy) realizuje się według tabeli 1 (składającego się z dwóch kuracji: standardowej i intensywnej, czas trwania: po 17 dni). Co 3–6 miesięcy kurację, w celu utrwalenia efektów, należy powtórzyć. Pozycja – leżenie na plecach. Jeśli zachodzi taka konieczność, pod okolice miednicy można podłożyć niewielką poduszkę, aby układ ciała był poziomy. Jeden z wibrofonów należy umieścić między odbytem a nasadą penisa, pod moszną, drugi – w dolnej części brzucha, w pobliżu pęcherza moczowego. Najpierw realizowana jest „kuracja standardowa” (Tabela 1); jeśli efekt jest mało widoczny, realizuje się „kurację intensywną” (Tabela 2). Jeśli podczas kuracji w trybie 4 pojawiają się nieprzyjemne doznania, należy przejść do trybu 2(dotyczy Vitafonu T). Przez pierwsze 7 dni drugiego etapu przed zabiegiem raz na dobę dolną część brzucha należy smarować środkiem przeciwzapalnym (w przypadku dobrej wytrzymałości) – obszar wielkości 2 dłoni. Podczas zimnych pór roku po zabiegach należy nie mniej niż godzinę przebywać w ciepłym pomieszczeniu. Podczas całej kuracji należy koniecznie dbać o to, by obszary miednicy nie były narażone na chłód (nosić ciepłą odzież).

Tab.1. Leczenie zapalenia gruczołu krokowego. Standardowa kuracja

Dzień Krocze, pęcherz moczowy
Tryb Czas min.
1-2 Rano 1 15
3-8 Rano 2 15
9 Rano 4 15
12-17 Rano 2 15

Leczenie ostrej formy zapalenia gruczołu krokowego realizowane jest pod opieką lekarza i połączone jest z przyjmowaniem antybiotyków według jego wskazań. Procesowi leczenia przewlekłej formy zapalenia gruczołu krokowego towarzyszy zwykle zaostrzenie doznań bólowych, trwające 5–10 dni. W rzadkich przypadkach w 2–4 dniu można zaobserwować krótkotrwałe obniżenie potencji, która w dniach 8–14 zdecydowanie wzrasta. Podczas leczenia tego typu choroby przyjmowanie antybiotyków jest konieczne.

Tab.2. Leczenie zapalenia gruczołu krokowego. Kuracja intensywna.

Dzień Krocze, pęcherz moczowy
Tryb Czas min.
1-3 Rano 2 15
Wieczór 2 15
4-8 Rano 4 15
Wieczór 4 15
9 Rano 4 15
Wieczór 2 15
10-17 Rano 2 15
Wieczór 2 15

Jeśli zapalenie gruczołu krokowego połączone jest z chorobą pęcherza moczowego, z moczem mogą być wydalane z organizmu produkty procesów oczyszczających i odbudowy funkcjonalności. W ciągu 10–14 dni mocz staje się przezroczysty, bóle ustępują, znacząco zmniejsza się częstotliwość oddawania moczu, poprawia się potencja, wydłuża się akt płciowy. Przy przewlekłym zapaleniu gruczołu krokowego przeprowadza się 2–4 kuracje. Po pierwszej robi się przerwę 3–5 dni, po drugiej i trzeciej – 2–3 tygodnie. Profilaktycznie urządzenie stosuje się w trybie 2, raz na tydzień. Czas trwania zabiegu: 15 minut.