Gruczolak – następstwo starzenia się

Ponad 80% mężczyzn w wieku 70 lat cierpi na łagodny rozrost gruczołu krokowego. U niektórych pierwsze symptomy choroby pojawiają się już w wieku 40 lat i z wiekiem procent zachorowań proporcjonalnie wzrasta. Uważa się, że gruczolak jest jednym z następstw starzenia się. Zmiany pojawiające się z wiekiem przejawiają się w deficycie zasobów potrzebnych do utylizacji uszkodzonych komórek gromadzących się w tym obszarze oraz w zaburzeniu równowagi hormonalnej w organizmie.

Duża ilość nieodprowadzonych z organizmu „budujących” białek i zmiana tła hormonalnego powodują rozrost gruczołu. Brak tych białek nie pozwoli na rozrost gruczolaka. Białka strukturalne odprowadzane są tylko z limfą, dlatego w celu wyhamowania wzrostu gruczolaka konieczne jest wzmożenie przepływu limfy.

Organizmowi można pomóc!

Prędkość krążenia limfy określana jest przez poziom mikrowibracji biologicznych, które powstają w momencie skurczu komórek mięśniowych, znajdujących się w ściankach pęcherza moczowego, odbytnicy i innych tkankach sąsiadujących z prostatą. Z wiekiem aktywność komórek mięśniowych obniża się i dochodzi do deficytu mikrowibracji biologicznych. Sprzyjają temu zaparcia, choroby kręgosłupa, nieregularne życie płciowe i chroniczne zmęczenie.

Powiększona prostata powoduje zwężenie cewki moczowej (przewodu, przez który mocz odpływa z pęcherza), co objawia się problemami z oddawaniem moczu, które nie leczone przez wiele lat mogą prowadzić do niekorzystnych zmian anatomicznych i funkcjonalnych w pęcherzu i w nerkach.

Czy z powikłaniami można sobie poradzić?

W 2004 roku przeprowadzono kompleksowe badania nad rozrostem gruczołu krokowego (gruczolakiem) na 30 mężczyznach w wieku od 49 do 78 lat, cierpiących na tę chorobę. Kontrolowane było oddawanie moczu i oraz dokonywano oceny możliwości pojawienia się efektów ubocznych przy miejscowym oddziaływaniu za pomocą urządzenia Vitafon w porównaniu z zastosowaniem leku Cardura*.

Uzyskano nowe dane, świadczące o pozytywnym wpływie mikrowibracji na objawy kliniczne, zwłaszcza na symptomy podrażnieniowe, związane z rozrostem gruczołu prostaty. Charakter zmiany objawów klinicznych i obiektywnych wskaźników, charakteryzujących proces oddawania moczu, pod wpływem tego czynnika pokrywa się z wpływem Cardury i przewyższa go pod względem zmniejszenia ilości pozostającego moczu. Wpływ mikrowibracji jest taki sam również w przypadku chorych po przezcewkowej resekcji prostaty*.

W ciągu ostatnich 10 lat ambulatoryjnie przebadano 2764 chorych. U 2487 (90%) spośród nich zdiagnozowano łagodny rozrost gruczołu krokowego, 277 pacjentów cierpiało na inne schorzenia urologiczne.

Na postawie wskazań i przeciwwskazań co do oddziaływania wibroakustycznego zalecano używanie urządzenia Vitafon. W przypadku chorych na łagodny rozrost gruczołu krokowego, którzy ponownie zwrócili się o pomoc, zaobserwowano poprawę różnego stopnia; pogorszenia stanu nie zaobserwowano u żadnego z pacjentów. Zmniejszyła się częstotliwość moczenia nocą, obniżył się poziom pozostającego moczu i objawy podrażnieniowe*.

Na podstawie uzyskanych danych można stwierdzić, że wykorzystanie mikrowibracji w kompleksowym leczeniu chorych z gruczolakiem prostaty jest uzasadnione. Jedną z zalet terapii wibroakustycznej jest także obniżenie nakładów finansowych na leczenie, w porównaniu z terapią farmakologiczną (Cardura)*. (Treść badań)

Zauważalnych zmian wielkości gruczołu prostaty pod wpływem mikrowibracji i przyjmowania Cardury nie stwierdzono. Efekt oddziaływania wibroakustycznego na oddawanie moczu utrzymuje się przez 3–6 miesięcy. Stosowanie mikrowibracji po przezcewkowej resekcji prostaty ogranicza występowanie objawów podrażnieniowych po operacji*.

Terapia Vitafonem daje możliwość uwolnić się od nieprzyjemnych objawów gruczolaka i poprawiają jakość życia na tyle, że przestaje on przeszkadzać*. 

*Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że wyniki leczenia są oparte na indywidualnych doświadczeniach. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować takich samych wyników dla wszystkich użytkowników terapii Vitafonem.W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi pacjenta oferujemy w ciągu 60 dni możliwość bezwarunkowego zwrotu urządzenia w przypadku braku pozytywnych wyników leczenia.

Pytania i odpowiedzi

Pytanie: Co jest lepsze, operacja usunięcia gruczolaka czy terapia?
Odpowiedź: Jeśli można się obejść bez operacji, lepiej jej nie robić. Operacja stwarza poważne ryzyko pojawienia się powikłań. Po operacji może dojść do częstszego oddawania moczu. Może także pojawić się pozostający mocz, czasem obserwuje się nietrzymanie moczu. Operacja powinna być uzasadniona pojawiającymi się objawami: obecnością dużej i rosnącej ilości moczu, rozszerzenia pęcherza moczowego i górnego odcinka dróg moczowych, a także powikłań (kamienie w pęcherzu moczowym i in.). Niestety, czasem u pacjentów starszych leczenie operacyjne jest niemożliwe z powodu ciężkich schorzeń towarzyszących, przebytych zawałów serca, niewydolności sercowej, wylewów itp. W takim przypadku możliwe jest jedynie leczenie za pomocą mikrowibracji i środków farmakologicznych.

Pytanie: Czy z gruczolakiem mogę prowadzić aktywne życie płciowe do 60 lat, jeśli będę się leczył?
Odpowiedź: Tak, możliwe nawet, że dłużej.

Pytanie: Jeśli nic mi nie pomoże, w przyszłym roku pojadę do Warszawy. Jak tam leczą gruczolaka? Ile to będzie kosztować w prywatnej klinice? Czy jest różnica? W szpitalu powinni mnie badać i leczyć bezpłatnie, jednak na leczenie pieniędzy mi nie szkoda. Ważne, żeby się wyleczyć.
Odpowiedź: W szpitalu gruczolak leczony jest tylko wtedy, gdy jest usuwany. W pozostałych przypadkach prowadzone jest leczenie ambulatoryjne.

Pytanie: Dlaczego mocz pozostaje? Zatrzymuje go prostata, czy powstrzymuje zaciśnięty kanalik moczowodu? Może to zapalenie pęcherza lub nerki?
Odpowiedź: Jest to albo osłabienie mięśni pęcherza moczowego, albo powiększający się gruczolak uciska na cewkę moczową, co powoduje, że pęcherz moczowy musi podejmować większy wysiłek.

Pytanie: Zawsze w nocy wstaję do toalety, bywa nawet, że dwa razy. Po spożyciu alkoholu wieczorem (bardzo rzadko), w nocy w ogóle nie wstaję. Dlaczego?
Odpowiedź: Widocznie alkohol coś blokuje. Wpływa on na pracę mięśni. Przekształca się w glikogen i tlen. Wzmocnienie zasobów mięśniowych pozwala na wydajniejszą pracę zwieracza, pęcherz moczowy łatwiej generuje odpowiednią dawkę mikrowibracji, które zmniejszają obrzęk i na jakiś czas poprawiają stan. Taka reakcja na alkohol i niewielka częstotliwość oddawania moczu świadczy o początkach problemu i powinien Pan dobrze zareagować na terapię wibroakustyczną.

Pytanie: Czy gruczolak w wieku 41 lat jest rzadkością?
Odpowiedź: Dziś stwierdza się tę chorobę dość często w tym wieku.

Pytanie: Jak często gruczolak prowadzi do raka?
Odpowiedź: Gruczolak i rak to dwie różne choroby, atakujące różne miejsca. Gruczolak to rozrost w pobliżu gruczołów znajdujących się w sąsiedztwie cewki moczowej. Rak prostaty to przerost samego gruczołu krokowego. Dziś rak prostaty również jest leczony.

Pytanie: Czy to prawda, że stosowanie Vitafonu w leczeniu zapalenia gruczołu krokowego może doprowadzić do choroby onkologicznej z powodu wzrostu krążenia krwi w naczyniach włosowatych?
Odpowiedź: Po pierwsze, wzrost krążenia krwi w naczyniach włosowatych nie może doprowadzić do nowotworu. Gdyby tak było, trzeba byłoby zakazać stosowania wszelkich lekarstw poprawiających ukrwienie tkanek. Nowotwór rozwija się tam, gdzie organizm nie może poradzić sobie z nagromadzeniem białek strukturalnych w tkance (tzn. regulować ciśnienia onkotycznego). Po drugie – mikrowibracje są przejawem energii własnej organizmu. Oddziałują one przede wszystkim na naczynia posiadające zastawki – krwionośne i limfatyczne, i sprzyjają wyprowadzaniu obumarłych komórek i białek strukturalnych z obszaru patologii. W efekcie, nawet jeśli pojawił się już obrzęk, usuwane są z niego białka strukturalne i rozrost zostaje wyhamowany. W ciągu 15 lat (ponad dwa miliony użytkowników) nie zarejestrowano ani jednego przypadku nowotworu w strefie regularnego oddziaływania urządzenia Vitafon! Wieloletnie badania prowadzone w Wojskowej Akademii Medycznej, dotyczące stosowania urządzenia w leczeniu gruczolaka udowodniły, że opuchlizna nie powiększa się. Ponadto urolodzy orientujący się w temacie zalecają teraz, aby nie przerywać zabiegów z wykorzystaniem Vitafonu na dłużej niż 3 miesiące. A jeszcze lepiej nie robić przerw dłuższych niż 1 dzień. Udowodniono, że mikrowibracje to jedyna energia, dzięki której organizm wydala resztki białek strukturalnych z tkanek, a tym samym steruje procesem ich wzrostu lub zaniku. Mikrowibracji nigdy za wiele. Ważne jest tylko stopniowanie dawek i to tylko po to, aby organizm nie zareagował zbyt gwałtownie na nieoczekiwanie pojawiające się zasoby.

Pytanie: Które urządzenie serii Vitafon najlepiej nadaje się do leczenia gruczolaka?
Odpowiedź: Najbardziej efektywny jest Vitafon Aktiv, który pozwala na dokładniejsze określenie parametrów oddziaływania, skrócenie o 2 razy czasu zabiegów i szybsze osiągnięcie pozytywnych wyników. Należy jednak pamiętać o podróbkach.

Pytanie: Lekarz prowadzący nie zna efektywności metody fonowania
Odpowiedź: Z ekonomicznego punktu widzenia Vitafon jest korzystny tylko dla chorego. Kupuje on urządzenie raz, używa przez wiele lat, mniej choruje i rzadziej korzysta z pomocy lekarza. Wysoka efektywność leczenia w warunkach domowych i przystępna cena, prostota i bezpieczeństwo użytkowania oraz brak szkodliwych efektów ubocznych sprawiają, że urządzenie jest przydatne w domu, jednak nie przynosi dochodu placówce medycznej. Dlatego Vitafon jest zalecany dopiero wtedy, gdy inne metody nie przynoszą pożądanego efektu. Jeśli lekarz prowadzący nie zna efektywności metody fonowania, może się zapoznać z publikacją: Badanie efektywności i leczenia wibroakustycznego w kompleksowej terapii pacjentów z przerostem gruczołu krokowego.

Pytanie: Czy zakup Vitafonu nie będzie kolejnym wyrzucaniem pieniędzy w błoto?
Odpowiedź: Wiemy, że na rynku jest dużo oszustów, wiele firm proponuje urządzenia pseudo – medycznych. Jest to poważny problem nie tylko dla pacjentów, ale również dla nas. Pacjenci nie mają zaufania i podchodzą bardzo sceptycznie do urządzeń tego typu. Vitafon posiada certyfikat Unii Europejskiej i jest urządzeniem medycznym. Przeprowadzono dużo badań potwierdzających skuteczność terapii Vitafonem, Renomowani i szanowani Polscy Lekarze polecają stosowanie urządzenia w różnych jednostkach chorobowych. Niestety często jesteśmy oskarżani o oszustwo, przez osoby które w życiu nie stosowały urządzenia Vitafon. Jesteśmy świadomi, że żadna terapia nie daje efektów w 100%. Dlatego też postanowiliśmy wprowadzić 60 dniową gwarancję satysfakcji, która daje możliwość bezwarunkowego zwrotu zakupionego urządzenia, jeżeli terapia Vitafonem nie przynosi oczekiwanych wyników. Wystarczy zakupione urządzenie do nas odesłać, a my zwrócimy całość zapłaconej kwoty. Jest niewielki procent pacjentów u których brak efektów po terapii Vitafonem i urządzenie zostało odesłane. Jednak żaden pacjent nie został przez nas oszukany. Jesteśmy rzetelną firmą, a zdrowie naszych pacjentów stawiamy zawsze na pierwszym miejscu.

Metodyka stosowania

Wieloletnia praktyka leczenia gruczolaka jednoznacznie świadczy o tym, że Vitafon należy stosować bez przerw. Organizm ciągle potrzebuje mikrowibracji, tak samo jak pokarmu i wody. Zabieg kompensacji deficytu mikrowibracji nazywany jest fonowaniem. Bardzo ważna jest liczba zabiegów przeprowadzanych w ciągu dnia. Najlepiej przeprowadzać 2 zabiegi – rano i wieczorem. Nawet jeśli jeden z zabiegów będzie krótszy, niech będą to 2 zabiegi. Dobrze jest łączyć ogólne wsparcie zasobowe z leczeniem gruczolaka.

Łączona metodyka ogólnego wsparcia zasobowego i leczenia gruczolaka z zastosowaniem urządzenia Vitafon Aktiv

Fonowanie każdego obszaru 2 razy na dobę przez 6 dni w tygodniu
DzieńTrybKolor wibrofonów, obszary oddziaływania(min)
zielonybiałyzielony
KME3E4

Obszar krocza

i pęcherza moczowego

1-2Tryb 1105325
3-4Tryb 1126336
5-6Tryb 2147437
7-8Tryb 2168448
9-10Tryb 3189549
11-12Tryb 320105510
13-14Tryb 422106611
15-16Tryb 424107712
17-18Tryb 526108813
19-20Tryb 528109914
dalejTryb 53010101015


Łączona metodyka ogólnego wsparcia zasobowego i leczenia gruczolaka z zastosowaniem urządzenia Vitafon, Vitafon-Т.

Fonowanie każdego obszaru 2 razy na dobę przez 6 dni w tygodniu
Obszar oddziaływania mikrowibracyjnegoTrybCzaspoczątkowyTempo wydłużania czasu fonowaniaKońcowy czas fonowania
Obszar nerek (punkt „K”)Tryb 210 min.Plus 1 min. codziennie20-30 min.
Obszar wątroby (punkt „M”)Tryb 15 min.Plus 1 min. co drugi dzień10-15 min.
Obszar krocza – jeden wibrofon i pęcherza moczowego – drugiTryb 2 naprzemiennie z trybem 45 min.Plus 1 min. co drugi dzień15 min.
Kręgosłup, punkty Е3Tryb 13 min.Plus 1 min. co drugi dzień5-10 min.
Kręgosłup, punkty Е4Tryb 13 min.Plus 1 min. co drugi dzień5-10 min.

Bardzo ważne jest znalezienie czasu na zabiegi. W przypadku osób niepracujących nie jest to problem. Pracującym zalecamy następujący porządek: od razu po pracy lub bezpośrednio przed snem, po 6–8 godzinach snu lub na krótko przed wyjściem do pracy.

***