Dna moczanowa (skaza moczanowa, artretyzm, podagra) to choroba związana z zaburzeniem metabolizmu kwasu moczowego w organizmie. Nadmiar tego kwasu i jego soli (moczanów) przenika do układu krwionośnego i może odkładać się w skórze, tkance chrzęstnej i stawach. Prowadzi to do rozwoju skazy moczanowej, a w nerkach – do powstawania kamieni. Zazwyczaj w leczeniu stosowane są preparaty farmakologiczne, powodujące wyprowadzenie (usunięcie) z organizmu kwasu moczowego lub hamujące tempo powstawania moczanów.

W ostatniej dekadzie ХХ wieku popularność zyskała metoda przyspieszania odprowadzania kwasu moczowego z organizmu, polegająca na fonowaniu obszaru nerek. Fonowanie to prosty zabieg oddziaływania za pomocą mikrowibracji o częstotliwości dźwiękowej, poprzez przykładanie do ciała wibrofonów. Mikrowibracje dźwiękowe są dla organizmu naturalne i mają zbawienny wpływ na funkcjonowanie organów i układów*. To swego rodzaju minimasaż, realizowany na poziomie komórkowym.

Fonowanie obszaru nerek pozwala na poprawę ich funkcjonowania*. Zaletą tej metody jest możliwość przeprowadzania regularnych zabiegów w warunkach domowych, przez samego użytkownika.

Metodyka leczenia powikłan dny moczanowej, z naciskiem na poprawę funkcjonowania nerek, za pomocą urządzenia wibroakustycznego Vitafon

Obszar oddziaływania mikrowibracjami Tryb Ilość zabiegów dziennie Czas początkowy Tempo wzrostu czasu fonowania Czas końcowy fonowania
Obszar nerek, punktu „K” 2 2-3 10 min + 3 min. codziennie 30-40 min.
Obszar chorego stawu 2 2-3 3 min + 2 min. codziennie 20-30 min.

Czy dieta jest ważna?

Chcąc wyeliminować bolesne objawy dny moczanowej oraz zapobiec rozwojowi choroby, trzeba diametralnie zmienić swoje nawyki żywieniowe. Zdrowe odżywianie, zgodne z zasadami racjonalnego żywienia to podstawa, by zwalczyć schorzenie. O czym więc należy pamiętać?

  • 1. Jedz częściej, ale mniejsze porcje Jedzenie 2-3 większych posiłków dziennie może utrudniać organizmowi neutralizację nadwyżki kwasu moczowego.
  • 2. Kolację zjedz najpóźniej 3-4 godziny przed snem. Jeśli ostatni posiłek zjesz zaraz przed pójściem spać, nie dasz organizmowi szansy na neutralizację kwasu moczowego.
  • 3. Przestaw się na gotowanie
  • 4. Ważne węglowodany
  • 5. Ogranicz spożycie tłuszczów.
  • 6. Uwaga na słodkie napoje (Zrodło) 

Pytania i odpowiedzi

Jakie są przyczyny dny moczanowej?
Przyczyną dny moczanowej jest zwiększone stężenie kwasu moczowego we krwi. Zwiększone stężenie kwasu moczowego może być spowodowana nadmiernym wytwarzaniem kwasu moczowego lub zmniejszonym wydalaniem tej substancji przez nerki. Vitafon, oddziałując nie tylko na chore obszary, ale i usprawniając pracę nerek, pozwala obniżyć zawartość kwasu moczowego we krwi, usuwając jednocześnie przyczynę choroby*. Aby osiągnąć jak najlepsze wyniki, dobrze jest, poza zastosowaniem terapii zwykorzystaniem Vitafonu, obniżyć do minimum spożycie alkoholu i trzymacz się diety.

Czy zakup Vitafonu nie będzie kolejnym wyrzucaniem pieniędzy w błoto?
Wiemy, że na rynku jest dużo oszustów, wiele firm proponuje urządzenia pseudo – medycznych. Jest to poważny problem nie tylko dla pacjentów, ale również dla nas. Pacjenci nie mają zaufania i podchodzą bardzo sceptycznie do urządzeń tego typu. Vitafon posiada certyfikat Unii Europejskiej i jest urządzeniem medycznym. Przeprowadzono dużo badań potwierdzających skuteczność terapii Vitafonem, Renomowani i szanowani Polscy Lekarze polecają stosowanie urządzenia w różnych jednostkach chorobowych. Niestety często jesteśmy oskarżani o oszustwo, przez osoby które w życiu nie stosowały urządzenia Vitafon. Jesteśmy świadomi, że żadna terapia nie daje efektów w 100%. Dlatego też postanowiliśmy wprowadzić 60 dniową gwarancję satysfakcji, która daje możliwość bezwarunkowego zwrotu zakupionego urządzenia, jeżeli terapia Vitafonem nie przynosi oczekiwanych wyników. Wystarczy zakupione urządzenie do nas odesłać, a my zwrócimy całość zapłaconej kwoty. Jest niewielki procent pacjentów u których brak efektów po terapii Vitafonem i urządzenie zostało odesłane. Jednak żaden pacjent nie został przez nas oszukany. Jesteśmy rzetelną firmą, a zdrowie naszych pacjentów stawiamy zawsze na pierwszym miejscu.

Czy urządzenie Vitafon jest bezpieczne?
Zastosowanie urządzenia Vitafon jest bezpieczne i nie ma skutków ubocznych. W urządzeniu medycznym Vitafon wykorzystywane jest pasmo częstotliwości i amplituda drgań, zgodna z naturalnymi mikrowibracjami żywych organizmów.

Lekarz prowadzący nie zna efektywności metody fonowania
Z ekonomicznego punktu widzenia Vitafon jest korzystny tylko dla chorego. Kupuje on urządzenie raz, używa przez wiele lat, mniej choruje i rzadziej korzysta z pomocy lekarza. Wysoka efektywność leczenia powikłań w warunkach domowych i przystępna cena, prostota i bezpieczeństwo użytkowania oraz brak szkodliwych efektów ubocznych sprawiają, że urządzenie jest przydatne w domu, jednak nie przynosi dochodu placówce medycznej. Dlatego Vitafon jest zalecany dopiero wtedy, gdy inne metody nie przynoszą pożądanego efektu. Jeśli lekarz prowadzący nie zna efektywności metody fonowania, może zapoznać się z tą metodą korzystając z naszej oferty bezpłatnego testowania dla lekarzy.

Czy możliwe jest zastosowanie Vitafonu w warunkach domowych?
Urządzenie Vitafon jest przeznaczone do zastosowania jak w szpitalu w domowych warunkach, których mogą używać wszyscy członkowie rodziny.

Czy potrzebne są jakieś specjalne umiejętności do stosowania urządzenia medycznego Vitafon?
Urządzenie Vitafon jest łatwe w eksploatacji i mogą ich używać nawet dzieci.

Wiele osób zadaje pytanie, czy można nie fonować obszarów nerek i wątroby?
Można, jednak tylko w młodszym wieku. Organizm regeneruje się tak szybko, jak szybko nerki i wątroba radzą sobie z oczyszczaniem krwi i limfy. Po przekroczeniu 40 roku życia aktywność tych organów ulega obniżeniu. Fonowanie obszaru nerek i wątroby poprawia ich funkcjonowanie, sprzyja normalizacji ciśnienia tętniczego– w konsekwencji – wzrostowi zdolności do pracy, ponieważ prowadzi do wzmocnienia siły mięśni*.

Kim jesteście?
Firma Vitafon istnieje na rynku już prawie 10 lat. Dużo sił i czasu poświęcamy na rozwój i popularyzację terapii wibroakustycznej. Wspieramy naukowców w całej Polsce. Współpracujemy z uniwersytetami
medycznymi, a od tego roku dofinansowujemy studentów przy pisaniu prac nauko – badawczych na temat terapii wibroakustycznej.

***

Pan Grzegorz zwrócił się do nas o pomoc około roku temu z przewlekłą dolegliwością dny moczanowej. Przyjmował leki przeciwbólowe, które już nie pomagały. Powiedział, że nie ma możliwości pojechać ani pójść na pocztę, ponieważ z bólu nie może chodzić, nie może się ruszać. Zawieźliśmy mu Vitafon do stosowania w domu. Po zastosowaniu Vitafonu pacjent zaobserwował bardzo wysoki efekt terapeutyczny, co pozwoliło zmniejszyć, a nawet prawie zlikwidować dawki przyjmowanych leków przeciwbólowych, polepszyć ogólny stan zdrowia i poprawić jakość życia. Pan Grzegorz jest z tego bardzo zadowolony. Posłuchajcie nagrania z przebiegu spotkania.*

*Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że wyniki leczenia są oparte na indywidualnych doświadczeniach. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować takich samych wyników dla wszystkich użytkowników terapii Vitafonem.W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi pacjenta oferujemy w ciągu 60 dni możliwość bezwarunkowego zwrotu urządzenia w przypadku braku pozytywnych wyników leczenia.

***

Udostępnień 3K