string(30) "vitafon.pl/hemoroidy-leczenie/"

Hemoroidy – dobroczynne działanie fal wibroakustycznych na guzki odbytnicze pozwala na uśmierzenie przykrych dolegliwości oraz pozbycie się tej przypadłości. Jest to szczególnie ważne, gdyż nieleczone hemoroidy mogą powodować poważne konsekwencje zdrowotne.

Hemoroidy to nieprawidłowe powiększenie lub wysunięcie się guzków krwawniczych. Sama obecność guzków nie jest przyczyną powstawania choroby. Guzki krwawnicze są naturalnymi strukturami anatomicznymi. Przypominają one kształtem poduszeczki, które zmieniają swoją obojętność w zależności od obecności w nich krwi. Ich głównym zadaniem jest realizacja ważnych funkcji w obrębie jelita grubego. Polega ona na zabezpieczeniu jelita grubego przed niekontrolowanym wydostawaniem się z niego gazów oraz masy kałowej. Ponadto guzki krwawnicze ułatwiają wypróżnianie się. Ich naturalna wielkość jest ograniczona wielkością narządu więzadłowego. Stan patologiczny polega na tym, iż na początku trwania choroby, to właśnie te więzadła ulegają uszkodzeniu.Wówczas nieograniczone niczym struktury węzłów zaczynają nadmierne wypełniać się krwią i wysuwać poza obszar odbytu. Chorobie towarzyszy przewlekły stan zapalny.

Przyczyny hemoroidów upatruje się w stosowaniu diety, obfitującej w pokarmy, powodujące przewlekłe zaparcia, jak również obecność twardych mas kałowych, które podrażniają guzki krwawnicze. Innymi czynnikami ryzyka są siedzący tryb życia oraz zakłócenia w prawidłowym ukrwieniu tkanki mięśniowej i nerwowej. Osoby, które mają skłonności do żylaków kończyn dolnych, często cierpią również na hemoroidy. Do powstawania patologicznych zmian w obrębie guzków krwawniczych przyczynia się także ciąża, poród, długotrwały wysiłek fizyczny, uprawnianie sportów siłowych, jak również nadużywanie alkoholu i stosowanie w codziennej diecie bardzo ostrych potraw.  

Hemoroidy objawy mają zazwyczaj typowe, zaliczamy do nich świąd w okolicach odbytu, krwawienia z odbytu po oddaniu stolca, uczucie niepełnego wypróżnienia, bolesność przy siedzeniu, jak również wypadanie nadmiernie powiększonych guzków krwawniczych na zewnątrz odbytu. Początkowo żylaki odbytu leczy się domowymi sposobami. Pacjenci stosują maść na hemoroidy, czopki doodbytnicze, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. W zaawansowanych stadiach choroby wykonuje się operację, która na zawsze upośledza sprawność splotów przyodbytowych, odpowiadających za zwieranie odbytnicy. Na szczęście nauka znalazła rozwiązanie na tego typu problemu, jak hemoroidy i  jest nią terapia przy pomocy fal wibroakustycznych.

Hemoroidy – pozbaw się tej dolegliwości 

Fonowanie uważane jest za jeden z najbardziej efektywnych i komfortowych zabiegów na hemoroidy, który można wykonać w zaciszu swojego domu. Mikromasaż odbywający się na poziomie komórkowym, jest możliwy przy pomocy mikrowibracji dźwiękowych. Odziaływanie wibroakustyczne przyczynia się do redukcji stanu zapalnego w obrębie odbytu, jak również odbudowuje uszkodzone tkanki, w obrębie narządu więzadłowego. Włączenie fonowania do terapii leczenia hemoroidów, pozwala na przywrócenie prawidłowego funkcjonowania splotów przyodbytowych, w początkowych stadiach choroby. Ponadto, zastosowanie terapii wibroakustycznej przed i po zabiegu chirurgicznym, znacznie przyspiesza proces gojenia się ran i zmniejsza wielkość posiadanych blizn. Fonowanie obszaru patologicznych zmian, w obrębie odbytu znacznie zmniejsza stan zapalny, jak również poprawia krążenie w naczyniach włosowatych i regeneruje podrażnione okolice odbytu.

Wykorzystaj oddziaływanie wibroakustyczne w leczeniu żylaków odbytu 

Leczenie hemoroidów przy pomocy terapii wibroakustycznej odbywa się, dzięki innowacyjnemu urządzeniu o nazwie Vitafon. Każdy pacjent, który pragnie pozbyć się żylaków odbytu może wykorzystać fale wibroakustyczne. Mają one największą moc oddziaływania, w przypadku 1 i 2 stadium choroby. W przypadku zaawansowanych hemoroidów, sesje przy pomocy Vitafonu zaleca się przed i po wykonaniu zabiegu operacyjnego. Głębokość fal wibroakustycznych sięga 10 cm, dzięki czemu w trakcie zabiegu przywracana jest optymalna wrażliwość receptorów, które pomagają w odruchu wydalania mas kałowych. Ponadto, działanie fal wibroakustycznych regeneruje i uwrażliwia uszkodzone lub nadwerężone zasoby mięśniowe, znajdujące się w obszarze kanału odbytu, jak również odbytnicy i esicy. Rezultatem bonowania jest wyraźna poprawa funkcjonowania gruczołów okołoodbytowych i aktywizacja procesów regeneracyjnych, w obszarze uszkodzonych struktur węzłów.

Zastosowanie terapii wibroakustycznej do leczenia hemoroidów pozwala na poprawę stanu struktur węzłów, jak również regenerację uszkodzonych mięśni. Działanie fal wibroakustycznych uśmierza dolegliwości bólowe, świąd, a także ułatwia powrót do dawnej funkcjonalności. Dobroczynny wpływ fonowania poprawia wydolność całego organizmu, usprawnia krążenie krwi w naczyniach włosowatych i usuwa stan zapalny w obrębie śluzówki odbytu.

Więcej informacji na temat leczenia hemoroidów można przeczytać na stronie: Zaparcia i hemoroidy – przyczyny i następstwa

***