Skip to Content

Siedzisko Dina

440,00 

Siedzisko służy do zmniejszenia poczucia zmęczenia mięśni grzbietu i aktywizacji mięśni w okolicy miednicy u ludzi, którzy spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej. Stosowanie siedziska z efektem kompensacji braku aktywności fizycznej jest korzystne i efektywne w przypadku uczniów, kasjerów, księgowych, programistów, ekonomistów i innych pracowników, jeśli czas, spędzany w pozycji siedzącej, przekracza jednorazowo 40 minut, a ogólny czas pracy w tej pozycji przekracza 4 godziny na dobę.

Kategoria:

Opis

string(30) "vitafon.pl/siedzisko-dina.html"

Siedzisko Dina z efektem kompensacji braku aktywności fizycznej.

Siedzisko służy do zmniejszenia poczucia zmęczenia mięśni grzbietu i aktywizacji mięśni w okolicy miednicy u ludzi, którzy spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej. Stosowanie siedziska z efektem kompensacji braku aktywności fizycznej jest korzystne i efektywne w przypadku uczniów, kasjerów, księgowych, programistów, ekonomistów i innych pracowników, jeśli czas, spędzany w pozycji siedzącej, przekracza jednorazowo 40 minut, a ogólny czas pracy w tej pozycji przekracza 4 godziny na dobę.

Dzięki usunięciu działania czynnika wpływającego na brak aktywności fizycznej, obniża ono ryzyko pojawienia się powikłań takich schorzeń, jak:

  • skrzywienie kręgosłupa (skolioza, garbienie się);
  • zapalenie stawów, zwyrodnienie stawów biodrowych;
  • zaparcia, hemoroidy, szczeliny odbytu;
  • choroby układu moczowo-płciowego.

Siedzący tryb życia (brak aktywności fizycznej) prowadzi do zastania się gorsetu mięśniowego, co znacznie pogarsza nerwowo-mięśniową amortyzację stawów oraz kręgosłupa i w następstwie sprzyja przyspieszonemu rozwojowi zmian degeneracyjno-dystroficznych. Organizm ludzki jest tak zbudowany, że przepływ limfy i krwi między tkankami zapewnia zmienne napięcie mięśniowe, dlatego przestoje w pracy układu mięśniowego są niekorzystne dla zdrowia.

Najbardziej widoczne efekty zastojów w okolicy miednicy można zaobserwować podczas długotrwałego siedzenia na obrotowych fotelach biurowych. W efekcie cierpią stawy biodrowe i narządy układu moczowo-płciowego. Dla zapobieżenia zjawiskom zastoju ważna jest umiarkowana, lecz koniecznie zmienna (nie statyczna) aktywność grup mięśni. Może o to zadbać siedzisko.

Urządzenie i zasada działania

Efekt kompensacji braku aktywności fizycznej (patent nr 2229227) dostarczany jest dzięki wbudowanemu trzykomorowemu systemowi pneumatycznemu, pokrytemu warstwą z kanałami wentylacyjnymi. Całe urządzenie mieści się w ozdobnym pokrowcu. Nadmuchiwane komory połączone kanałami dbają o mobilność i zapewniają wiele możliwości regulacji powierzchni do siedzenia. Do zmiany położenia siedziska dochodzi powoli, z niewielkim wysiłkiem, wykonywanym przy każdej zmianie pozycji siedzenia. Dzięki temu znacznie wzrasta aktywność mięśni tułowia. A ponieważ różne grupy mięśni angażowane są do działania naprzemiennie, poczucie zmęczenia nie rośnie nawet w przypadku długotrwałego siedzenia.

Siedzisko „Dina” może być używane w dwóch pozycjach: roboczej i ćwiczebnej. Aby ułożyć siedzisko w pozycji roboczej, należy je umieścić twardszą powierzchnią na górze. W tej pozycji siedzisko zadba o powolne, lecz ciągłe przełączanie się na kolejne grupy mięśni tułowia i okolic miednicy. Czas używania siedziska w tej pozycji jest nieograniczony. Nie trzeba także w tym przypadku wykonywać specjalnych ruchów.

Aby ułożyć siedzisko w pozycji ćwiczebnej, należy je umieścić twardszą powierzchnią do dołu. W tej pozycji siedzisko sprawia, że do zmiany pracujących grup mięśni dochodzi szybciej, a sama praca mięśni tułowia i okolic miednicy jest bardziej intensywna. Wykonywane w tej pozycji ruchy przypominają jazdę wierzchem na koniu lub kręcenie hula-hop. Czas trwania ćwiczeń w tej pozycji nie powinien przekraczać 10 minut na godzinę. Nie zaleca się używać siedziska w pozycji ćwiczebnej dłużej, nawet jeśli nie wykonuje się ćwiczeń. Siedzisko pozwala także na wykonywanie ćwiczeń w pozycji roboczej.

2


*Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że opinie powyżej są oparte na indywidualnych doświadczeniach. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować takich samych wyników dla wszystkich użytkowników terapii Vitafonem. W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi pacjenta oferujemy w ciągu 60 dni możliwość bezwarunkowego zwrotu urządzenia w przypadku braku pozytywnych wyników leczenia.