string(43) "vitafon.pl/stopa-cukrzycowa-nefropatia.html"

Stopa cukrzycowa − zespół specyficznych przypadłości dotykających stopę. Jest powikłaniem cukrzycy. Występuje u 6-10% pacjentów z cukrzycą.. Nieleczona, prowadzi do nieodwracalnych deformacji i martwic stopy, co często kończy się amputacją.

Jak poprawić ukrwienie stóp

Z cukrzycą pogarsza się mikrokrążenie, co prowadzi do różnych powikłań: stopy cukrzycowej, nefropatii. Skutecznym sposobem w zapobieganiu powikłań jest zastosowanie urządzenia medycznego Vitafon na obszar nerek, wątroby, trzustki, kręgosłupa piersiowego i bezpośrednio stóp*. Żeby poprawić przepływ krwi do stóp dodatkowo należy również wykonać zabieg fonowania w obszarze pachwinowych węzłów chłonnych.

Fonowanie – to prosty zabieg oddziaływania za pomocą mikrowibracji o częstotliwości dźwiękowej, poprzez przykładanie do ciała wibrofonów. Mikrowibracje dźwiękowe są dla organizmu naturalne i mają wpływ na działanie organów i układów. To swego rodzaju minimasaż, realizowany na poziomie komórkowym.

Pozytywny wpływ na leczenie ma zastosowanie urządzenia Vitafon na odcinku krzyżowym kręgosłupa. Zabiegi na różne obszary można przeprowadzić w różnych porach i kolejności, ale zawsze należy wykonać zabieg w obszarze nerek. Jeśli efekt jest niewystarczający, liczba zabiegów na tydzień powinna zostać stopniowo zwiększana: od ilości profilaktycznej (1-2) do intensywnej (12-14) (2 zabiegi na dzień)*.

Jeśli zgorzel już się zaczęła, wówczas jej zatrzymanie będzie wymagało wykonania czterokrotnie większej liczby zabiegów dziennie, zgodnie z poniższym schematem. Pozwala to na zatrzymanie się początkowej fazy zgorzeli, uniknięciu zabiegu chirurgicznego i całkowitego wyleczenia palca*.

Leczenie realizowane jest według schematu. Kuracja trwa 9-21 dni. Przed zabiegiem brzegi wrzodów należy przetrzeć środkiem przeciwzapalnym w odległości 3 cm. Wibrofony umieszcza się na skraju rany. Jeśli owrzodzenie jest niewielkie, jeden z wibrofonów umieszcza się nad większym naczyniem krwionośnym, prowadzącym do zaatakowanego obszaru. Podczas leczenia urządzeniem nie stosuje się żadnych maści. Leczenie urządzeniem dobrze łączyć z terapią światłem i laserem. Uwaga! W obszarze zakrzepowego zapalenia żył nie należy stosować urządzenia.

Wyniki leczenia stopy cukrzycowej:

Pacjent miał na cukrzycę  od ponad 20 lat. Udało się wyleczyć zgorzel na dużym palcu prawej stopy za pomocą Vitafonu już po 4 miesiącach leczenia. Lekarze chcieli amputować palec, jednak pacjent nie pozwolił. Po 4 miesiącach determinacji i cierpliwości w posługiwaniu się urządzeniem Vitafon, osiągnięty został fantastyczny wynik. Palec został uratowany*. Pacjent 65 lat, Wrocław.

Przed rozpoczęciem leczenia

Przed rozpoczęciem leczenia

Rozpoczęcie leczenia

Rozpoczęcie leczenia

Po 1 miesiącu;

Po 1 miesiącu;

Po 2 miesiącach;

Po 2 miesiącach;

Po 3 miesiącach;

Po 3 miesiącach;

Pytanie: Na jakim etapie można powstrzymać zgorzel?
Odpowiedź: Zależy to od liczby wykonywanych zabiegów na dzień i całkowitego czasu fonowania obszaru nerek i obszaru stopy. Znamy przypadek, w którym pacjentowi amputowano kciuk w związku ze zgorzelą i zaplanowano również usunięcie stopy.
Leczenie przeprowadzono z użyciem różnych maści, ale bez skutków. Proces rozwoju zgorzeli nie zatrzymał się i zostało wykonane nacięcie w celu zatrzymania infiltracji.
W tym stanie pacjent zaczął terapię Vitafonem. Odstawiono maści oraz wszystkie leki oprócz diabetologicznych, ponieważ ich przedłużone stosowanie przy znacznym utrudnieniu przepływu chłonki może mieć negatywny wpływ. Czas fonowania nerek oraz obszaru względnie zdrowych tkanek stopy stopniowo wrastał do 2 godzin dziennie. Po 3 miesiącach rany całkowicie się zagoiły, stopa została zachowana, ryzyko rozwoju gangreny zostało zatrzymane*.

Opinie naszych pacjentów (otrzymane listownie lub mailowo)

Witajcie, kochani! Na cukrzycę cierpię już od ponad 4 lat, ale zdiagnozowano ją dopiero pod koniec ubiegłego roku, kiedy z powodu komplikacji przestałem już prawie chodzić (angiopatia cukrzycowa). Chorowały także nerki (choroba cukrzycowa nerek), a w lewym oku straciłem fragment widzenia peryferyjnego (angioretinopatia). Poziom glukozy we krwi był na poziomie ok. 252,25 md/dL (14 mmol/l), w moczu – 1,5%. Lekarze od razu rzucili się do „leczenia”. Pani endokrynolog wysłała mnie na konsultacje do chirurga, okulisty i neuropatologa. Każdy z nich przepisał mi tyle różnych preparatów, że gdybym je brał, do listy mógłbym dodać jeszcze wątrobę, serce i inne „podroby”.
Za oszczędzone pieniądze kupiłem Vitafon i zacząłem go stosować zgodnie z metodyką leczenia angiopatii cukrzycowej, fonując punkty K, kość krzyżową, stopy i żyły podkolanowe. Równolegle zmieniłem także tryb żywienia, trzymałem się ścisłej diety…
Na nerki nie narzekam, prawie odzyskałem czucie w nogach. Czasami jeszcze mnie bolą, jednak już nie puchną i nie pojawiają się wrzody, jak dawniej. Oczywiście, nie tylko Vitafon pomógł w osiągnięciu takich wyników, ale i jego zalety są dla mnie jasne*. 

Marek, 49 lat.

***

Witam Państwa!
W marcu kupiłem u Państwa urządzenie Vitafon T. Zdecydowałem się na to po otrzymaniu odpowiedzi na pytanie o urządzenie do leczenia cukrzycy. Choć na liście metodyk leczenia tej choroby nie ma, ja nie traciłem nadziei. Używając urządzenia według schematu leczenia niedosłuchu, osiągnąłem dobre wyniki w leczeniu cukrzycy, a potem także i stopy cukrzycowej*.

D.A. Kraków

*Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że opinie powyżej i poniżej są oparte na indywidualnych doświadczeniach. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować takich samych wyników dla wszystkich użytkowników terapii Vitafonem. W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi pacjenta oferujemy w ciągu 60 dni możliwość bezwarunkowego zwrotu urządzenia w przypadku braku pozytywnych wyników leczenia.

Więcej opinii użytkowników pod tym linkiem: Opinie użytkowników
Opinie lekarzy na temat zastosowania urządzenia medycznego Vitafon: Opinie lekarzy

***