W dniach 11-13 czerwca 2015 roku polscy i niemieccy ortopedzi jak co roku spotkali się aby podzielić się aktualnymi zdobyczami ortopedii i traumatologii. Mija już 20 lat od czasu powstania tego sympatycznego stowarzyszenia. Jako kongres spotkaliśmy się po raz 16. W tym roku miejscem spotkania był niemiecki Bad Driburg, pięknie położone historyczne miasteczko z bogatą historią i cudownym zamkiem CORVEY. W zamku tym odbywały się nasze obrady.

Zarówno strona niemiecka jak i polska reprezentowana była przez szerokie grono ortopedów. Omawiano tematykę stawu biodrowego i kolanowego oraz poruszano tematy wolne. Dla najlepszych wystąpień prezentowanych przez rezydentów przewidziano nagrody. Miło mi poinformować, że nagrody uzyskali :

  1. Katarzyna Cichocka, rezydentka w Klinice Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej UM w Łodzi

za pracę : Effectiveness of Vibroacustic Therapy Treatment In Patients with Orthopaedics Diseases

  1. Maciej Zrodowski rezydent w Klinice Ortopedii UM w Gdańsku za rzadko spotykany na ortopedycznych spotkaniach temat : Scientific Cooperation Between Historical Muzeum of Gdansk and Orthopaedic Department Medical University of Gdansk In osteoarcheologic investigations

 

Wyróżnieni otrzymali miesięczne stypendium celem odwiedzenia kilku ośrodków ortopedyczno-urazowych w Niemczech.

Na zakończenie obrad prof. Marek Synder został Honorowym Członkiem tego Polsko-Niemieckiego Towarzystwa.

http://www.uskwam.umed.lodz.pl/cms/?p=2152