string(54) "vitafon.pl/usuwanie-przyczyn-reakcji-alergicznych.html"

Dlaczego i kiedy pojawiają się reakcje alergiczne?

Jak w przypadku innych chorób, postanowiliśmy przyjrzeć się reakcjom alergicznym od strony wpływu zasobów organizmu na zdrowie i raz jeszcze przekonaliśmy się o efektywności tej metody.

Nie wdając się w szczegóły analizy, przekonaliśmy się, że reakcje alergiczne wywołane są przez niewystarczającą zdolność wątroby odnośnie do przekształcania i detoksykacji substancji, trafiających do krwi na różne sposoby. Nawet niezbyt poważne zachwianie funkcjonowania mechanizmu detoksykacji wcześniej czy później doprowadzi do krytycznego nagromadzenia się toksyn w krwi. Organizm nie może do tego dopuścić, dlatego uruchamia tak zwane reakcje alergiczne, dzięki którym dochodzi do wyparcia toksyn na zewnątrz, poprzez skórę, oskrzela, błonę śluzową jamy nosowo-gardłowej i jelit. Objawia się to wysypką skórną, katarem alergicznym, zapaleniem oskrzeli lub biegunką. Może być kilka przyczyn obniżonej zdolności do detoksykacji w przypadku wątroby.

  • Niewystarczająca ilość komórek wątroby, specjalizujących się w przetwarzaniu toksyn;
  • Niewystarczające ukrwienie wątroby;
  • Duże nagromadzenie toksyn w krwi, spowodowane dysfunkcją obronnej roli błon śluzowych oskrzeli, jamy nosowo-gardłowej i jelit.

Ostatnia przyczyna związana jest z podwyższonym udziałem procentowym martwych komórek błon śluzowych, które nie są regenerowane w odpowiednim tempie.

Leczenie tradycyjne – stłumienie reakcji alergicznych w większości przypadków jest w swej istocie nieprawidłowe, ponieważ prowadzi do nagromadzenia się toksyn w organizmie i stwarza zagrożenie pojawienia się poważnych komplikacji w przyszłości. Zresztą tłumienie to udaje się na krótką metę, ponieważ organizm, czując niebezpieczeństwo nagromadzenia się toksyn w tkankach, sam znajduje sposób na blokowanie działania preparatów, tłumiących rozwój reakcji alergicznych, przez co ich efektywność obniża się.

Rozwiązanie problemu nasuwa się samo – należy poprawić działanie mechanizmu detoksykacji w wątrobie i przywrócić barierę ochronną,tworzoną przez błony śluzowe organizmu. Mieliśmy nadzieję, że pomoc organizmowi za pomocą oddziaływania mikrowibracjami, z naciskiem na wątrobę, pozwoli usunąć przyczyny reakcji alergicznych. Nasze nadzieje w znacznym stopniu spełniły się*. Należy jednak zaznaczyć, że ustąpienie reakcji alergicznych zachodzi nie od razu, a dopiero po dłuższym stosowaniu, a w przypadku ciągnących się od wielu lat chorób lub długotrwałego przyjmowania preparatów medycznych, tłumiących reakcje alergiczne – nawet dłużej. Oczywiste jest, że im więcej toksyn nagromadziło się w tkankach, tym dłużej będzie trwało usunięcie przyczyn reakcji alergicznych. Jednak dla pacjentów, którzy od lat walczą z alergią, okres nawet  jednego roku nie jest zbyt długi. Najważniejsze jest osiągnięcie pozytywnych wyników*. Nie można na razie stwierdzić, czy we wszystkich przypadkach terapia będzie pomocna. Aby odpowiedzieć na to pytanie, należałoby przynajmniej przez 2-3 lata aktywnie wspierać za pomocą mikrowibracji chory organizm. Nie będzie to czas stracony, ponieważ fonowanie tkanek i organów hamuje zachodzące w nich procesy starzenia się*.

Fonowanie – to prosty zabieg oddziaływania za pomocą mikrowibracji o częstotliwości dźwiękowej, poprzez przykładanie do ciała wibrofonów. Mikrowibracje dźwiękowe są dla organizmu naturalne i mają wpływ na działanie organów i układów. To swego rodzaju minimasaż, realizowany na poziomie komórkowym.

Metodyka wspierania organizmu mikrowibracjami w przypadku reakcji alergicznych zaprezentowana została pod koniec rozdziału. Nie mówimy tutaj o leczeniu, ponieważ pojęcie to w tym przypadku nie odpowiada istocie działań. Kiedy tylko wątroba zacznie radzić sobie z mechanizmem detoksykacji, organizm sam zatrzyma reakcje alergiczne.

Dodatkowe zalecenia odnośnie do diety

W przypadku alergii konieczne jest spożywanie gotowanych, a nie surowych warzyw, aby zmniejszyć podatność na uszkodzenia błony śluzowej żołądka i jelit. 2-3 dni na tydzień nie jeść pokarmów wysokobiałkowych, a tłuszcze – na odwrót – powinny być dostarczane w każdym posiłku, ponieważ są one bogate w składniki, potrzebne do odbudowy komórek błon śluzowych.

*Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że wyniki leczenia są oparte na indywidualnych doświadczeniach. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować takich samych wyników dla wszystkich użytkowników terapii Vitafonem. W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi pacjenta oferujemy w ciągu 60 dni możliwość bezwarunkowego zwrotu urządzenia w przypadku braku pozytywnych wyników leczenia.

Pytania i odpowiedzi

Czy zakup Vitafonu nie będzie kolejnym wyrzucaniem pieniędzy w błoto?
Wiemy, że na rynku jest dużo oszustów, wiele firm proponuje urządzenia pseudo – medycznych. Jest to poważny problem nie tylko dla pacjentów, ale również dla nas. Pacjenci nie mają zaufania i podchodzą bardzo sceptycznie do urządzeń tego typu. Vitafon posiada certyfikat Unii Europejskiej i jest urządzeniem medycznym. Przeprowadzono dużo badań potwierdzających skuteczność terapii Vitafonem, Renomowani i szanowani Polscy Lekarze polecają stosowanie urządzenia w różnych jednostkach chorobowych. Niestety często jesteśmy oskarżani o oszustwo, przez osoby które w życiu nie stosowały urządzenia Vitafon. Jesteśmy świadomi, że żadna terapia nie daje efektów w 100%. Dlatego też postanowiliśmy wprowadzić 60 dniową gwarancję satysfakcji, która daje możliwość bezwarunkowego zwrotu zakupionego urządzenia, jeżeli terapia Vitafonem nie przynosi oczekiwanych wyników. Wystarczy zakupione urządzenie do nas odesłać, a my zwrócimy całość zapłaconej kwoty. Jest niewielki procent pacjentów u których brak efektów po terapii Vitafonem i urządzenie zostało odesłane. Jednak żaden pacjent nie został przez nas oszukany. Jesteśmy rzetelną firmą, a zdrowie naszych pacjentów stawiamy zawsze na pierwszym miejscu.

Czy urządzenie Vitafon jest bezpieczne?
Zastosowanie urządzenia Vitafon jest bezpieczne i nie ma skutków ubocznych. W urządzeniu medycznym Vitafon wykorzystywane jest pasmo częstotliwości i amplituda drgań, zgodna z naturalnymi mikrowibracjami żywych organizmów.

Czy możliwe jest zastosowanie Vitafonu w warunkach domowych?
Urządzenie Vitafon jest przeznaczone do zastosowania jak w szpitalu w domowych warunkach, których mogą używać wszyscy członkowie rodziny.

Czy potrzebne są jakieś specjalne umiejętności do stosowania urządzenia medycznego Vitafon?
Urządzenie Vitafon jest łatwe w eksploatacji i mogą ich używać nawet dzieci.

Wiele osób zadaje pytanie, czy można nie fonować obszarów nerek i wątroby?
Można, jednak tylko w młodszym wieku. Organizm regeneruje się tak szybko, jak szybko nerki i wątroba radzą sobie z oczyszczaniem krwi i limfy. Po przekroczeniu 40 roku życia aktywność tych organów ulega obniżeniu. Fonowanie obszaru nerek i wątroby poprawia ich funkcjonowanie, sprzyja normalizacji ciśnienia tętniczego– w konsekwencji – wzrostowi zdolności do pracy, ponieważ prowadzi do wzmocnienia siły mięśni*.

***

4