Wszyscy mężczyźni z pewnością są już przekonani, że gruczoł prostaty jest dla nich rodzajem kary – tak aktywnie dzisiaj reklamuje się leczenie męskich chorób, a przede wszystkim zapalenia stercza.

Wskutek tej zdradliwej choroby męska godność często narażona jest na szwank, a ukochana kobieta rozczarowuje się. W ciągu ostatniego ćwierćwiecza choroba tak „odmłodniała”, że wielu młodych ludzi nawet nie wie, do czego mogliby być zdolni. W starszym wieku chroniczne zapalenie stercza przeradza się w gruczolaka, który, z zasady, w ostatnim stadium jest usuwany. Dlatego przy obecności chociażby jednego z objawów takich jak obniżenie potencji, częstsze oddawanie moczu, zwłaszcza nocą, nikły strumień moczu, trudności z oddawaniem moczu, nieprzyjemne uczucie w dolnych partiach brzucha, zaleca się zwrócić o pomoc do urologa.

Podstawowym kierunkiem leczenia jest poprawa krążenia krwi w gruczole prostaty. Jednym z najbardziej dostępnych i efektywnych środków poprawiających ukrwienie może być wibroakustyczne urządzenie Vitafon*.

Prowadzone w klinice urologii Wojskowej Akademii Medycznej w Sankt-Petersburgu (Rosja) badania potwierdziły, że aparat Vitafon jest z powodzeniem używany do leczenia gruczolaka (adenomy), ponieważ mikrowibracje usuwają obrzęk i pomagają usunąć białka odbudowujące, które sprzyjają rozwojowi adenomy. Przy tym nie ma żadnego ryzyka, a wyniki leczenia są niejednokrotnie lepsze, niż w przypadku terapii lekami, a w połączeniu dają wyśmienite rezultaty. W wielu przypadkach, kiedy pierwotnie zalecano chorym operację, udało się jej uniknąć*.

Według badań, dwa rodzaje fizycznego oddziaływania wykorzystywane w urządzeniu powoduję znaczną poprawę miejscowego ukrwienia*. Leczniczy efekt zależy od stadium choroby i różnych komplikacji. Cuda się nie zdarzają i dla odbudowania przez lata rozwijających się symptomów potrzebny jest czas, proporcjonalny do czasu trwania choroby*. I chociaż proces odbudowania zaczyna się już po pierwszych zabiegach, odczuwalne rezultaty mogą pojawić się dopiero po upływie 1-1,5 miesięcy*. Poprawa ukrwienia gruczołu prostaty to dopiero początek kuracji – nie tylko dla chorego, lecz również dla uważającego siebie za zdrowego mężczyzny – prowadzącej do osiągnięcia maksimum męskich zdolności i zadowolenia ukochanej*.

Wyniki badań zostali opublikowany w czasopiśmie naukowym”Complementary and Alternative Medicine in Science” (nr 1/2013 r., volumen 1) Badanie efektywności i leczenia wibroakustycznego w kompleksowej terapii pacjentów z przerostem gruczołu krokowego.

Leczenie zapalenia gruczołu krokowego

Kuracja obejmuje dwa etapy. Pierwszy etap leczenia (przygotowawczy) realizuje się według tabeli 4 (czas trwania: 10 dni). Drugi etap leczenia (zasadniczy) realizuje się według tabeli 1 (składającego się z dwóch kuracji: standardowej i intensywnej, czas trwania: po 17 dni). Co 3–6 miesięcy kurację, w celu utrwalenia efektów, należy powtórzyć. Pozycja – leżenie na plecach. Jeśli zachodzi taka konieczność, pod okolice miednicy można podłożyć niewielką poduszkę, aby układ ciała był poziomy. Jeden z wibrofonów należy umieścić między odbytem a nasadą penisa, pod moszną, drugi – w dolnej części brzucha, w pobliżu pęcherza moczowego. Najpierw realizowana jest „kuracja standardowa” (Tabela 1); jeśli efekt jest mało widoczny, realizuje się „kurację intensywną” (Tabela 2). Jeśli podczas kuracji w trybie 4 pojawiają się nieprzyjemne doznania, należy przejść do trybu 2(dotyczy Vitafonu T). Przez pierwsze 7 dni drugiego etapu przed zabiegiem raz na dobę dolną część brzucha należy smarować środkiem przeciwzapalnym (w przypadku dobrej wytrzymałości) – obszar wielkości 2 dłoni. Podczas zimnych pór roku po zabiegach należy nie mniej niż godzinę przebywać w ciepłym pomieszczeniu. Podczas całej kuracji należy koniecznie dbać o to, by obszary miednicy nie były narażone na chłód (nosić ciepłą odzież).

Tab.1. Leczenie zapalenia gruczołu krokowego. Standardowa kuracja

DzieńKrocze, pęcherz moczowy
TrybCzas min.
1-2Rano115
3-8Rano215
9Rano415
12-17Rano215

Leczenie ostrej formy zapalenia gruczołu krokowego realizowane jest pod opieką lekarza i połączone jest z przyjmowaniem antybiotyków według jego wskazań. W rzadkich przypadkach w 2–4 dniu można zaobserwować krótkotrwałe obniżenie potencji, która w dniach 8–14 zdecydowanie wzrasta. Podczas leczenia tego typu choroby przyjmowanie antybiotyków jest konieczne.

Tab.2. Leczenie zapalenia gruczołu krokowego. Kuracja intensywna.

DzieńKrocze, pęcherz moczowy
TrybCzas min.
1-3Rano215
Wieczór215
4-8Rano415
Wieczór415
9Rano415
Wieczór215
10-17Rano215
Wieczór215

Jeśli zapalenie gruczołu krokowego połączone jest z chorobą pęcherza moczowego, z moczem mogą być wydalane z organizmu produkty procesów oczyszczających i odbudowy funkcjonalności. W ciągu 10–14 dni mocz staje się przezroczysty, bóle ustępują, znacząco zmniejsza się częstotliwość oddawania moczu, poprawia się potencja, wydłuża się akt płciowy. Przy przewlekłym zapaleniu gruczołu krokowego przeprowadza się 2–4 kuracje. Po pierwszej robi się przerwę 3–5 dni, po drugiej i trzeciej – 2–3 tygodnie. Profilaktycznie urządzenie stosuje się w trybie 2, raz na tydzień. Czas trwania zabiegu: 15 minut.

*Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że wyniki leczenia są oparte na indywidualnych doświadczeniach. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować takich samych wyników dla wszystkich użytkowników terapii Vitafonem. W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi pacjenta oferujemy w ciągu 60 dni możliwość bezwarunkowego zwrotu urządzenia w przypadku braku pozytywnych wyników leczenia.

Pytania i odpowiedzi

Czy zakup Vitafonu nie będzie kolejnym wyrzucaniem pieniędzy w błoto?
Wiemy, że na rynku jest dużo oszustów, wiele firm proponuje urządzenia pseudo – medycznych. Jest to poważny problem nie tylko dla pacjentów, ale również dla nas. Pacjenci nie mają zaufania i podchodzą bardzo sceptycznie do urządzeń tego typu. Vitafon posiada certyfikat Unii Europejskiej i jest urządzeniem medycznym. Przeprowadzono dużo badań potwierdzających skuteczność terapii Vitafonem, Renomowani i szanowani Polscy Lekarze polecają stosowanie urządzenia w różnych jednostkach chorobowych. Niestety często jesteśmy oskarżani o oszustwo, przez osoby które w życiu nie stosowały urządzenia Vitafon. Jesteśmy świadomi, że żadna terapia nie daje efektów w 100%. Dlatego też postanowiliśmy wprowadzić 60 dniową gwarancję satysfakcji, która daje możliwość bezwarunkowego zwrotu zakupionego urządzenia, jeżeli terapia Vitafonem nie przynosi oczekiwanych wyników. Wystarczy zakupione urządzenie do nas odesłać, a my zwrócimy całość zapłaconej kwoty. Jest niewielki procent pacjentów u których brak efektów po terapii Vitafonem i urządzenie zostało odesłane. Jednak żaden pacjent nie został przez nas oszukany. Jesteśmy rzetelną firmą, a zdrowie naszych pacjentów stawiamy zawsze na pierwszym miejscu.

Czy urządzenie Vitafon jest bezpieczne?
Zastosowanie urządzenia Vitafon jest bezpieczne i nie ma skutków ubocznych. W urządzeniu medycznym Vitafon wykorzystywane jest pasmo częstotliwości i amplituda drgań, zgodna z naturalnymi mikrowibracjami żywych organizmów.

Czy możliwe jest zastosowanie Vitafonu w warunkach domowych?
Urządzenie Vitafon jest przeznaczone do zastosowania jak w szpitalu w domowych warunkach, których mogą używać wszyscy członkowie rodziny.

Czy potrzebne są jakieś specjalne umiejętności do stosowania urządzenia medycznego Vitafon?
Urządzenie Vitafon jest łatwe w eksploatacji i mogą ich używać nawet dzieci.

Wiele osób zadaje pytanie, czy można nie fonować obszarów nerek i wątroby?
Można, jednak tylko w młodszym wieku. Organizm regeneruje się tak szybko, jak szybko nerki i wątroba radzą sobie z oczyszczaniem krwi i limfy. Po przekroczeniu 40 roku życia aktywność tych organów ulega obniżeniu. Fonowanie obszaru nerek i wątroby poprawia ich funkcjonowanie, sprzyja normalizacji ciśnienia tętniczego– w konsekwencji – wzrostowi zdolności do pracy, ponieważ prowadzi do wzmocnienia siły mięśni*.

Kim jesteście?
Firma Vitafon istnieje na rynku już prawie 10 lat. Dużo sił i czasu poświęcamy na rozwój i popularyzację terapii wibroakustycznej. Wspieramy naukowców w całej Polsce. Współpracujemy z uniwersytetami
medycznymi, a od tego roku dofinansowujemy studentów przy pisaniu prac nauko – badawczych na temat terapii wibroakustycznej.

***