“Przed rozpoczęciem leczenia należy skontaktować się z lekarzem”

Dna moczanowa (skaza moczanowa, artretyzm, podagra) to choroba związana z zaburzeniem metabolizmu kwasu moczowego w organizmie. Nadmiar tego kwasu i jego soli (moczanów) przenika do układu krwionośnego i może odkładać się w skórze, tkance chrzęstnej i stawach. Prowadzi to do rozwoju skazy moczanowej, a w nerkach – do powstawania kamieni. Zazwyczaj w leczeniu stosowane są preparaty farmakologiczne, powodujące wyprowadzenie (usunięcie) z organizmu kwasu moczowego lub hamujące tempo powstawania moczanów.

W ostatniej dekadzie ХХ wieku popularność zyskała metoda przyspieszania odprowadzania kwasu moczowego z organizmu, polegająca na fonowaniu obszaru nerek.

Fonowanie – to prosty zabieg oddziaływania za pomocą mikrowibracji o częstotliwości dźwiękowej, poprzez przykładanie do ciała wibrofonów. Mikrowibracje dźwiękowe są dla organizmu naturalne i mają wpływ na działanie organów i układów. To swego rodzaju minimasaż, realizowany na poziomie komórkowym.

Fonowanie obszaru nerek pozwala na poprawę ich funkcjonowania*. Zaletą tej metody jest możliwość przeprowadzania regularnych zabiegów w warunkach domowych, przez samego użytkownika.

Vitafon, oddziałując nie tylko na chore obszary, ale i usprawniając pracę nerek, pozwala obniżyć zawartość kwasu moczowego we krwi, usuwając jednocześnie przyczynę choroby*.

Fonowanie obszaru nerek poprawia ich funkcjonowanie w odniesieniu do utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej krwi i jej oczyszczania z produktów aktywności komórek mięśniowych*. Źródłem mikrowibracji w przypadku nerek jest warstwa mięśniowa miedniczki nerkowej, moczowodu i przylegających do nich mięśni pleców. Dlatego na obszar nerek oddziałuje się od strony pleców w projekcji miedniczki nerkowej, w sąsiedztwie moczowodu.

Opinie naszych pacjentów na temat leczenia dny moczanowej (otrzymane listownie lub mailowo)

Nagranie i zdjęcia stopy pacjenta po 30 dniach zastosowania fonowania w leczeniu dny moczanowej

***

Zdjęcia stopy przed i po leczeniu dny moczanowej (zrobione przez pacjenta) po 2 miesiącach stosowania urządzenia Vitafon Aktiv:

***

Jestem posiadaczem od 2 miesięcy urządzenia Vitafon Aktiv, dzięki niemu powróciłem do normalnego życia bez konieczności używania leków na mą chorobę ” dnę moczową”, która wywoływała potworne bóle. I dlatego opisując wśród znajomych tę terapie i możliwości Vitafonu, zainteresowanie jest bardzo duże*.

Paweł Burzyński, Gniezno
***

Prowadzę gabinet naturalnych terapii, gdzie stykam się na co dzień z chorymi ludźmi, którym staram się różnymi sposobami pomagać. Wiem co to kwas moczowy i czym może skończyć się niekontrolowany wzrost jego poziomu. O Vitafonie słyszałem wcześniej i zastanawiałem się nad jego zakupem. Czytałem o terapii wibroakustycznej i coraz bardziej się do niej przekonywałem. W końcu kwas moczowy zaatakował mnie i wtedy podjąłem decyzję o zakupie. Mam taką zasadę, że staram się najpierw stosować coś u siebie, a dopiero potem polecać pacjentom. Paskudztwo w postaci tabletek byłoby dla mnie ostatecznością, pojawiła się więc okazja przetestować Vitafon w zbijaniu kwasu moczowego. Kupiłem Vitafon 2 i już po kilku zabiegach zrobiłem badanie kontrolne. Kwas wyraźnie się obniżył. Zrobiłem kilka następnych zabiegów i po jakichś 2 tygodniach kolejne badanie. Wszystko wróciło do normy. Stan ten utrzymuje się od ponad roku, bez żadnych tabletek i zmiany diety. Polecam Vitafon swoim pacjentom i wszystkim, którzy chcą wrócić do zdrowia w naturalny sposób*.

Terapeuta Terapii Naturalnych, Krzysztof

***

Używam Vitafonu od lutego 2016 roku.
Początkowym jego zastosowaniem miało być wyleczenie dny moczanowej, która na około 5 lat unieruchomiła mi paluch w stopie, że chodziłam zarzucając nogą. Buty na maleńkim nawet obcasie poszły na półkę z napisem “nie wiem kiedy was założę” :-) ;-) . Buty do sportów zimowych czy wędrówek po górach zakładałam po uprzednim wzięciu tabletki przeciwbólowej- wątrobo wybacz mi :-[.
Po każdym fonowaniu było coraz lepiej ze stawem w palcu, a poza zmniejszaniem się dolegliwości związanych z dną wyraźnie poprawił mi się sen. To dla mnie baaaaardzoooooo ważne, gdyż od około 40 lat (to nie pomyłka) śpię dopiero po jakim środku nasennym…..
Zauważyłam, że po większym wysiłku fizycznym np:narty, snowboard, góry, dużo lepiej jest zastosować fonowanie w miejscu “zwyczajowego” bólu w dniu, w którym wysiłek nastąpił, niejako wyprzedzająco. Na następny dzień przykrych dolegliwości albo nie ma wcale, albo są bardzo nieznaczne. Ponadto używam Vitafonu do fonowania oczu (początek zaćmy), kolan, narządów wewnętrznych, aby poprawić ich pracę*.

Serdecznie pozdrawiam, Karina

***

Z całą odpowiedzialnością potwierdzam pomocne zastosowanie Vitafonu i to co wszyscy inni tutaj opisują, ja zakupiłam Vitafon 8 miesięcy temu i od tego czasu poprawiłam sobie komfort życia bez bólu, a było tego sporo. Miałam skierowanie na wymianę kolana na plastykowe drugie kolano artroskopia ostroga piętowa i dodatkowo stan ogólny jak przy fibromialgji, bolało mnie wszystko. Teraz jestem w mirę sprawna fizycznie jeżdżę na rowerze pływam w basenie i niczego sobie nie wymieniałam jak na razie, bo nigdy nic nie wiadomo, ale mam nadzieję, że cały czas będzie tylko lepiej. Fonuje się 2 razy dziennie, nie używam żadnych środków przeciw bólowych i nie chodzę na razie do lekarzy, bo niema takiej potrzeby. Polecam wszystkim niedowiarkom, bo ja byłam też sceptycznie nastawiona, a teraz mogę się tylko cieszyć że się zdecydowałam na kupno. Posiadam Vitafon Aktiv z materacem*.

Pozdrawiam serdecznie, Romana K.

***

Witam serdecznie! Od lutego 2011 r. jesteśmy wraz z mężem użytkownikami Vitafonu. Ja 63-latka, małżonek 65 lat, doświadczamy codziennie rewelacyjnego oddziaływania Vitafonu na nasze organizmy. Mąż po zawale w 2005 r., udar mózgu w 2009 r., walczący od 20 lat chemią z nadciśnieniem. Dzisiaj nie używa żadnych lekarstw chemicznych, pije tylko zioła. Ciśnienie rewelacyjne, około 125/80/60, parametry krwi super, ustąpiły naczyniaki z wątroby i prawie wszystkie cysty na nerkach. Dzięki odejściu od leków chemicznych nie ma dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Zniknęły worki pod oczami, a po ciężkim rwaniu zęba trzonowego dziąsło goiło się bardzo szybko. Vitafon i zabiegi terapeutyczne zlikwidowały dolegliwości ze strony kręgosłupa i korzonków nerwowych (miał złamanie trzonu L1, dyskopatię szyjną i lędźwiową). Ja, Danuta, korzystając z Vitafonu, po wielu latach walki pozbyłam się wreszcie bardzo uciążliwych dla osoby wysportowanej dolegliwości kręgosłupa (dyskopatia lędźwiowa i szyjna, rwa kulszowa i barkowa). Wszelkiego typu dolegliwości, np. po uderzeniu się, leczymy Vitafonem. Ustąpiły mi też pojawiające się około raz w miesiącu uciążliwe bóle głowy. 

Pozdrawiamy bardzo serdecznie, Danuta i Grzegorz Drążkiewiczowie, Oborniki

***

Pan Grzegorz zwrócił się do nas o pomoc około roku temu z przewlekłą dolegliwością dny moczanowej. Przyjmował leki przeciwbólowe, które już nie pomagały. Powiedział, że nie ma możliwości pojechać ani pójść na pocztę, ponieważ z bólu nie może chodzić, nie może się ruszać. Zawieźliśmy mu Vitafon do stosowania w domu. Po zastosowaniu Vitafonu pacjent zaobserwował bardzo wysoki efekt terapeutyczny, co pozwoliło zmniejszyć, a nawet prawie zlikwidować dawki przyjmowanych leków przeciwbólowych, polepszyć ogólny stan zdrowia i poprawić jakość życia. Pan Grzegorz jest z tego bardzo zadowolony. Posłuchajcie nagrania z przebiegu spotkania*.

 

Więcej opinii użytkowników pod tym linkiem: Opinie użytkowników
Opinie lekarzy na temat zastosowania urządzenia medycznego Vitafon: Opinie lekarzy

*Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że wyniki leczenia są oparte na indywidualnych doświadczeniach. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować takich samych wyników dla wszystkich użytkowników terapii Vitafonem.W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi pacjenta oferujemy w ciągu 60 dni możliwość bezwarunkowego zwrotu urządzenia w przypadku braku pozytywnych wyników leczenia.

***

Należy zawsze zasięgnąć porady swojego lekarza lub innego wykwalifikowanego dostawcy usług zdrowotnych odnośnie sposobu leczenia zalecanego dla Państwa diagnozy lub stanu chorobowego. Nigdy nie należy lekceważyć porady medycznej ani opóźniać jej zasięgnięcia z powodu informacji przeczytanych na Stronie internetowej.