“Przed rozpoczęciem leczenia należy skontaktować się z lekarzem”

Schorzenie, jakim jest dyskopatia, dotyka ludzi w coraz młodszym wieku. Przyczyn tej choroby lekarze upatrują, przede wszystkim, w niewłaściwym stylu życia.

Dyskopatia – objawy, przyczyny, leczenie

Dyskopatia, to choroba, która objawia się w wyniku uszkodzenia krążka międzykręgowego. Stanowi on jeden z najważniejszych elementów kręgosłupa. Znajduje się między trzonami poszczególnych kręgów. Krążek międzykręgowy spełnia przede wszystkim funkcję amortyzującą oraz umożliwia sprawne poruszanie się.

Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa - dyskopatia

Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa – dyskopatia

Dyskopatia, w większości przypadków, następuje w obszarze lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Ten rodzaj schorzenia nazywany jest dyskopatią lędźwiową. Dolegliwość ta może dotyczyć również części szyjnej i piersiowej kręgosłupa. Charakterystycznym objawem tej choroby jest przede wszystkim, dotkliwy ból, choć dodatkowo mogą wystąpić takie syndromy, jak zaburzenie czucia i osłabienie siły mięśni w kończynach dolnych a także osłabienie zwieraczy pęcherza moczowego.

Objawy chorobowe nie zawsze narastają powoli, w części przypadków schorzenie ma szybki i gwałtowny przebieg. Dyskopatia to problem zdrowotny, który może wykluczyć daną osobę z normalnego funkcjonowania, na długi okres czasu a także utrudniać wykonywanie codziennych obowiązków, dlatego zawsze, w przypadku zdiagnozowania symptomów tej dolegliwości, konieczne jest leczenie farmakologiczne i fizjoterapeutyczne. Niezwykle przydatne może okazać się również skojarzenie tych działań z fonowaniem za pomocą urządzenia medycznego Vitafon.

Jak skutecznie łagodzić dolegliwości bólowe przy dyskopatii?

Fonowanie powinno być wykorzystywane, jako element zintegrowanego leczenia dyskopatii. Co ważne, zdaniem naukowców, rozwiązanie to może być stosowane, zarówno w przypadku pacjentów, którzy poddali się już operacji neurochirurgicznej, jak również tych, którzy dopiero rozważają jej wykonanie.

Zmniejszenie stanu zapalnego

Zmniejszenie stanu zapalnego i zwyrodnienia po zastosowaniu terapii wibroakustycznej

Warto podkreślić, że zgodnie z wynikami badań, fonowanie (terapia wibroakustyczna), nie wywołuje żadnych, zagrażających zdrowiu ani również życiu, skutków niepożądanych. Korzystanie z terapii jest całkowicie bezpieczne i bezinwazyjne, a co najważniejsze nie oddziałuje negatywnie na żołądek i wątrobę czy nerki, tak jak długotrwała farmakoterapia lekami przeciwbólowymi i przeciwzapalnymi.

Jak dowodzą tego wyniki badań naukowych, mikrowibracje są pomocne w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Zdaniem naukowców mikrowibracje mają istotne znaczenie w oddziaływaniu międzykomórkowym. Nasz organizm wciąż jest w ruchu, a nasze mięśnie pracują, więc zawsze wykazują deficyt mikrowibracji. Wielowiekowe obserwacje medyczne dowodzą, że organizm ludzki funkcjonuje dzięki energii mikrowibracji, dlatego więc zasadne jest, by ich deficyt był uzupełniany z pomocą fonowania. Leczenie dyskopatii tą nowoczesną metodą, warto wspomóc, dobraną do wieku i możliwości pacjenta, fizjoterapią, prowadzoną przez wysoko wykwalifikowanego i doświadczonego rehabilitanta. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawi, że wyczekiwane rezultaty pojawią się szybciej a efekty będą długotrwałe*.

Fonowanie – sprawdzona metoda w leczeniu dyskopatii

Fonowanie to jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie medyczne, które wykorzystuje mikrowibracje do leczenia różnego rodzaju schorzeń. Pomysł został wprowadzony na rynek produktów medycznych w 1994 roku i od tego momentu nieprzerwanie pomaga pacjentom, przynosząc im ulgę w odczuwanym bólu, zlokalizowanym w różnych częściach ciała. Ciało ludzkie składa się z komórek, z których większość pozostaje w ciągłym ruchu. Środowisko, w jakim przebywamy, stres oraz niewłaściwy styl życia, doprowadzają do powstawania różnego rodzaju zaburzeń w pracy komórek. Zakłócenia homeostazy skutkują dysfunkcjami w obszarze wzajemnego oddziaływania międzykomórkowego. Mikrowibracja na odpowiednio dobranym poziomie, potrafi zniwelować nieprawidłowości i zaburzenia w naszym organizmie*.

Co daje zabieg fonowania Vitafonem

Mikrowibracje dostarczają pożywienia do komórek mięśniowych i odprowadzają produkty przemiany materii do krwi i naczyń limfatycznych. Mikrowibracje oczyszczają tkanki z ciężkich osadów – pozostałości obumarłych komórek. Mięśnie odzyskują sprawność, zmniejsza się obrzęk, ból zostaje zredukowany lub całkowicie mija. Fonowanie nerek jest nie mniej ważne, niż miejscowe oddziaływanie na kręgosłup, ponieważ oczyszczają one krew z produktów ubocznych pracy mięśni*.

Fonowanie – to prosty zabieg oddziaływania za pomocą mikrowibracji o częstotliwości dźwiękowej, poprzez przykładanie do ciała wibrofonów. Mikrowibracje dźwiękowe są dla organizmu naturalne i mają wpływ na działanie organów i układów. To swego rodzaju minimasaż, realizowany na poziomie komórkowym.

Normalnie nerki również obejmują mikrowibracje, jednak teraz cierpią na ich niedobór. Fonowanie obszaru nerek poprawia ich sprawność, co z kolei poprawia sprawność mięśni w organizmie i poziom mikrowibracji własnych we wszystkich tkankach. Aby poprawić rezultat, metodyka fonowania obejmuje również oddziaływanie mikrowibracjami na obszar wątroby. Wątroba jest głównym narządem neutralizującym toksyny krążące w limfie. Fonowanie wątroby poprawia odżywienie jej komórek, zajmujących się detoksykacją i nasyceniem krwi składnikami energetycznymi*.

Zastosowanie takiego rozwiązania w leczeniu, jakim jest fonowanie, sprawia, że wielu pacjentów odzyskuje swoje siły witalne i sprawność, bez uciekania się do środków, które narażają ich organizm na skutki uboczne i cierpienie, dlatego warto włączyć tę metodę terapii do całego zestawu działań, zmierzających do redukcji objawów rwy kulszowej.

Fonowanie(terapia wibroakustyczna) odbywa się za sprawą urządzenia o nazwie Vitafon. Stosowanie medycznego urządzenia Vitafon przynosi każdemu pacjentowi długo wyczekiwaną ulgę w bólu. To potwierdzone naukowo działanie, które nie wykazuje żadnych skutków ubocznych. W leczeniu dyskopatii kręgosłupa szczególnie polecane jest urządzenie wibroakustyczne Vitafon Aktiv w zestawie z materacem do ogólnego wsparcia zasobowego organizmu.

Skuteczność terapii została potwierdzona badaniami naukowymi, które zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym “”Fizjoterapia Polska” (nr 3/2013. Ocena efektów analgetycznych terapii wibroakustycznej w leczeniu dolegliwości bólowych części lędżwiowo-krzyżowej  kręgosłupa u pracowników biurowych) oraz w czasopiśmie naukowym “Medycyna Sportowa” (nr 3/2013r., volumen 29. Ocena skuteczności skojarzonej terapii wibroakustycznej i magnetostymulacji na ból i ruchomość kręgosłupa kierowców zawodowych z zespołem bólowym odcinka lędżwiowego kręgosłupa).

Opinie naszych pacjentów (otrzymane listownie lub mailowo)
***

[…] W końcu grudnia 2010 r. przebyłem operację usunięcia płytki zespalającej z przedramienia lewego po doznanym uprzednio złamaniu. W przebiegu pooperacyjnym stosowałem przez kilka dni – dwa-trzy razy dziennie – urządzenie Vitafon-T. Skutkowało to szybkim zmniejszeniem obrzęku i dolegliwości bólowych oraz większym komfortem ruchomości ręki lewej (zakres ruchomości nie uległ zwiększeniu, ale ruchy ręką były łatwiejsze do wykonania). Oprócz tego zaleciłem stosowanie tego urządzenia u kilku pacjentów z zespołem bólowym odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa na podłożu choroby dyskowej oraz zespołu bolesnego barku. Pacjenci zgłaszali zmniejszenie dolegliwości bólowych po serii zabiegów, bez istotnego subiektywnego zwiększenia zakresu ruchomości przy istniejących wcześniej tego typu ograniczeniach. Urządzenie Vitafon wydaje się być odpowiednie do stosowania w celu zmniejszenia bólu w chorobach narządu ruchu.*

specjalista ortopeda-traumatolog,
lek. med. Zbigniew Wojciech Muszyński

***

Z Vitafonu jestem zadowolony, pomaga na ból w przypadku mojej dolegliwości – zwyrodnienie stawu biodrowego stosuję Vitafon 3x dziennie z pozytywnym skutkiem, nie wiem, czy działanie urządzenia jest doraźne, czy w sposób trwały wstrzyma chorobę, ale póki co regularnie używam Vitafonu. Także moja żona z pozytywnym skutkiem używa Vitafonu na bóle kręgosłupa, czy bóle powstałe w wyniku pracy fizycznej – jest zapalonym działkowcem i często przedawkuje ilość pracy w ogrodzie – Vitafon pomaga*.

Pozdrawiam, Krzysztof

***

Dostałem Vitafon w prezencie od mojej córki w październiku 2011 roku, żeby wyleczyć ostrogę piętową. Wcześniej walczyłem z nią ponad pół roku z miernym efektem, choć stosowałem ultradźwięki i laser. Zabiegi oczywiście płatne, bo na zabiegi z funduszu są zapisy, a terminy 6–8 miesięczne. Po trzech seriach po 10 dni z 5-dniową przerwą między seriami zapomniałem, co to ból pięty.

Kolejny raz użyłem Vitafonu w kwietniu tego roku. Zapalenie korzonków nerwowych unieruchomiło mnie do tego stopnia, że poruszałem się tylko o lasce przy potwornym bólu. Po trzech seriach zastrzyków przeciwbólowych i braku efektów, znowu wziąłem sprawy w swoje ręce. Dwie serie po 10 dni z przerwą pięciodniową (zgodnie z tabelą na str. 20). Chcę podkreślić fakt, że w obydwu przypadkach przy leczeniu w przychodni nikogo nie interesowało, jak mam się dostać do gabinetu. Kto na to chorował, to wie, jaki to ból. Przy stosowaniu Vitafonu ten problem nie występuje. Leczyłem się bez wychodzenia z domu. UWAŻAM, ŻE TO URZĄDZENIE POWINNO BYĆ W KAŻDYM DOMU*.

A. P., Sosnowiec

***

Witam serdecznie! Od lutego 2011 r. jesteśmy wraz z mężem użytkownikami Vitafonu. Ja 63-latka, małżonek 65 lat, doświadczamy codziennie rewelacyjnego oddziaływania Vitafonu na nasze organizmy. Mąż po zawale w 2005 r., udar mózgu w 2009 r., walczący od 20 lat chemią z nadciśnieniem. Dzisiaj nie używa żadnych lekarstw chemicznych, pije tylko zioła. Ciśnienie rewelacyjne, około 125/80/60, parametry krwi super, ustąpiły naczyniaki z wątroby i prawie wszystkie cysty na nerkach. Dzięki odejściu od leków chemicznych nie ma dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Zniknęły worki pod oczami, a po ciężkim rwaniu zęba trzonowego dziąsło goiło się bardzo szybko. Vitafon i zabiegi terapeutyczne zlikwidowały dolegliwości ze strony kręgosłupa i korzonków nerwowych (miał złamanie trzonu L1, dyskopatię szyjną i lędźwiową). Ja, Danuta, korzystając z Vitafonu, po wielu latach walki pozbyłam się wreszcie bardzo uciążliwych dla osoby wysportowanej dolegliwości kręgosłupa (dyskopatia lędźwiowa i szyjna, rwa kulszowa i barkowa). Wszelkiego typu dolegliwości, np. po uderzeniu się, leczymy Vitafonem. Ustąpiły mi też pojawiające się około raz w miesiącu uciążliwe bóle głowy. 

Pozdrawiamy bardzo serdecznie, Danuta i Grzegorz Drążkiewiczowie, Oborniki

***

Zakupiłam dwa urządzenia Vitafon do fonowania i jestem bardzo zadowolona ze względu na wysoką skuteczność na wiele schorzeń oraz działanie przeciwbólowe. Już po kilku zabiegach wyraźnie zmniejszyło się opuchnięcie stawu a bóle w krzyżu ustąpiły. Moje nerki, na które się leczę, przestały mi dokuczać, piasek został wydalony a wyniki są w normie. Gdy tylko odczuwam jakiekolwiek dolegliwości natychmiast przystępuję do fonowania. Polecam to urządzenie dla wszystkich chorych, ponieważ ma szerokie spektrum działania. Jeden Vitafon zakupiłam również na prezent synowi. Dziękuję za stworzenie tak dobrego i skutecznego aparatu leczniczego w tak dostępnej cenie. A dodatkowym atutem jest możliwość samodzielnego stosowania w domu i łatwa obsługa*.

Zofia z Warmii i Mazur

*Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że wyniki leczenia są oparte na indywidualnych doświadczeniach. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować takich samych wyników dla wszystkich użytkowników terapii Vitafonem.W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi pacjenta oferujemy w ciągu 60 dni możliwość bezwarunkowego zwrotu urządzenia w przypadku braku pozytywnych wyników leczenia.

Więcej opinii użytkowników pod tym linkiem: Opinie użytkowników
Opinie lekarzy na temat zastosowania urządzenia medycznego Vitafon: Opinie lekarzy

***

Należy zawsze zasięgnąć porady swojego lekarza lub innego wykwalifikowanego dostawcy usług zdrowotnych odnośnie sposobu leczenia zalecanego dla Państwa diagnozy lub stanu chorobowego. Nigdy nie należy lekceważyć porady medycznej ani opóźniać jej zasięgnięcia z powodu informacji przeczytanych na Stronie internetowej.