string(93) "vitafon.pl/leczenie-zlaman.html?gclid=EAIaIQobChMIm8y9t6OU5QIVj-d3Ch073AorEAMYASAAEgJMwvD_BwE"

(ZASTOSOWANIE TERAPII WIBROAKUSTYCZNEJ U PACJENTÓW PO LECZENIU OPERACYJNYM CHOROBY DUPUYTRENA “Fizjoterapia Polska” w nr 4/ 2012 r Volumen 12
Magdalena Stępień, Paweł Piątkowski oraz Robert Rokicki)

Leczenie realizowane jest w celu zmniejszenia czasu niepełnosprawności

Urządzenie stosowane jest w celu skrócenia okresu leczenia złamania, zwiększenia wytrzymałości tkanki łącznej, zapobieżenia komplikacjom, usunięcia świerzbienia i obrzęku w miejscu umieszczenia opatrunków unieruchamiających, a także w celu przyspieszenia procesu przywracania ruchomości stawów.

Leczenie złamania rozpoczyna się 3-4 dnia po odniesieniu urazu. Wibrofony umieszcza się jak najbliżej miejsca złamania. Jeśli na miejsce złamania nałożono gips, wibrofony umieszcza się bezpośrednio na gips nad miejscem złamania pod kątem 90° w stosunku do siebie (rys. 3). Leczenie odbywa się w pozycji leżącej.

wibrofony

Instalacja wibrofonów pod kątem 90º względem siebie.

Po zabiegu zaleca się leżeć przez 1-2 godziny. W przypadku pojawienia się obrzęku, poniżej opaski uciskowej należy dodatkowo umieścić wibrofony w obszarze obrzęku w trybie 2 na 15-20 minut.

Przy leczeniu złamań kończyn w trakcie zabiegu można umieścić pod nogami poduszkę w celu poprawienia odpływu krwi. Urządzenie może być stosowane w połączeniu z innymi sposobami leczenia, w tym z aparatem Ilizarowa, a także przy leczeniu z zastosowaniem przedmiotów z metalu, stosowanych w celu wewnętrznego unieruchomienia kości.

W celu przywrócenia i zwiększenia ruchomości stawów stosuje się tryb 4, czas trwania zabiegu – 20-40 minut. Wibrofony umieszcza się na stawie jeden obok drugiego. Jeśli jest taka możliwość w czasie zabiegu zaleca się wykonywanie ćwiczeń, mających na celu zwiększenie ruchomości – przy niewielkim wysiłku powoli zgina się staw w ciągu 20-30 sekund, a następnie tak samo wolno prostuje się go. Ćwiczenie wykonuje się w ciągu połowy czasu trwania zabiegu.

***

W lutym 2018 roku złamałem nogę i według lekarzy miałem 6 tygodni spędzić w łóżku. Mam własną działalność i 6 tygodni w łóżku to dla mnie 6 tygodni bez wynagrodzenia. Wypożyczyłem Vitafon Aktiv na 30 dni za 200 złotych i to była jedna od najlepszych inwestycji w moim życiu. Po 3 tygodniach już byłem z powrotem na nogach! 

Wiktor, Warszawa

[…] W końcu grudnia 2010 r. przebyłem operację usunięcia płytki zespalającej z przedramienia lewego po doznanym uprzednio złamaniu. W przebiegu pooperacyjnym stosowałem przez kilka dni – dwa-trzy razy dziennie – urządzenie Vitafon-T. Skutkowało to szybkim zmniejszeniem obrzęku i dolegliwości bólowych oraz większym komfortem ruchomości ręki lewej (zakres ruchomości nie uległ zwiększeniu, ale ruchy ręką były łatwiejsze do wykonania). Oprócz tego zaleciłem stosowanie tego urządzenia u kilku pacjentów z zespołem bólowym odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa na podłożu choroby dyskowej oraz zespołu bolesnego barku. Pacjenci zgłaszali zmniejszenie dolegliwości bólowych po serii zabiegów, bez istotnego subiektywnego zwiększenia zakresu ruchomości przy istniejących wcześniej tego typu ograniczeniach. Urządzenie Vitafon wydaje się być odpowiednie do stosowania w celu zmniejszenia bólu w chorobach narządu ruchu.*

specjalista ortopeda-traumatolog,
lek. med. Zbigniew Wojciech Muszyński

***

Uprzejmie informuję, że urządzenie o nazwie Vitafon, posiadające certyfikat unijny CE1304, spełniające wymogi dyrektywy europejskiej dotyczące wyrobów medycznych MDD93/42/EEC i zakwalifikowane do grupy IIa wyrobów medycznych było stosowane w Szpitalu ,,Solec” od stycznia 2011 do grudnia 2012 r.

Zastosowane zostało u pacjentów po zabiegach ortopedycznych (po endoprotezoplastyce totalnej stawu biodrowego oraz po zespoleniach złamań przezkrętarzowych). Program przeciwobrzękowy (tryb 2 stosowany na udo oraz podudzie po 20 min na każdy odcinek) dał korzystne efekty terapeutyczne, polegające w głównej mierze na szybszym ustępowaniu obrzęków, wchłanianiu krwiaków oraz wyraźnym efekcie przeciwbólowym. Pozytywne wyniki terapii przeciwobrzękowej zostały wymiernie potwierdzone pomiarami obwodowymi kończyn przed i po zabiegu. Na szczególną uwagę zasługuje duże zadowolenie pacjentów po stosowaniu Vitafonu oraz łatwość jego obsługi. Polecamy stosowanie tego urządzenia u chorych po leczeniu operacyjnym w obrębie narządu ruchu i jesteśmy zainteresowani dalszym stosowaniem Vitafonu. (Pełny tekst)

Szpital SOLEC, ul. Solec 93, 00-382 Warszawa Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, kierownik zespołu ds. rehabilitacji mgr Katarzyna Markiewicz

Więcej opinii użytkowników pod tym linkiem: Opinie użytkowników
Opinie lekarzy na temat zastosowania urządzenia medycznego Vitafon: Opinie lekarzy

*Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że wyniki leczenia są oparte na indywidualnych doświadczeniach. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować takich samych wyników dla wszystkich użytkowników terapii Vitafonem. W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi pacjenta oferujemy w ciągu 60 dni możliwość bezwarunkowego zwrotu urządzenia w przypadku braku pozytywnych wyników leczenia.

***

116