(ZASTOSOWANIE TERAPII WIBROAKUSTYCZNEJ U PACJENTÓW PO LECZENIU OPERACYJNYM CHOROBY DUPUYTRENA “Fizjoterapia Polska” w nr 4/ 2012 r Volumen 12
Magdalena Stępień, Paweł Piątkowski oraz Robert Rokicki)

Leczenie realizowane jest według schematu 1.

Urządzenie stosowane jest w celu skrócenia okresu leczenia złamania, zwiększenia wytrzymałości tkanki łącznej, zapobieżenia komplikacjom, usunięcia świerzbienia i obrzęku w miejscu umieszczenia opatrunków unieruchamiających, a także w celu przyspieszenia procesu przywracania ruchomości stawów.

Schemat 1. Metodyka leczenia z zastosowaniem urządzeń Vitafon. Kuracja – 15-30 dni.

DzieńIlość zabiegów na dobęMiejsce złamania
TrybCzas min.
1-15 (30)2-32 20-40

Leczenie złamania rozpoczyna się 3-4 dnia po odniesieniu urazu. Wibrofony umieszcza się jak najbliżej miejsca złamania. Jeśli na miejsce złamania nałożono gips, wibrofony umieszcza się bezpośrednio na gips nad miejscem złamania pod kątem 90° w stosunku do siebie (rys. 3). Leczenie odbywa się w pozycji leżącej.

wibrofony

Instalacja wibrofonów pod kątem 90º względem siebie.

Po zabiegu zaleca się leżeć przez 1-2 godziny. W przypadku pojawienia się obrzęku, poniżej opaski uciskowej należy dodatkowo umieścić wibrofony w obszarze obrzęku w trybie 2 na 15-20 minut.

Przy leczeniu złamań kończyn w trakcie zabiegu można umieścić pod nogami poduszkę w celu poprawienia odpływu krwi. Urządzenie może być stosowane w połączeniu z innymi sposobami leczenia, w tym z aparatem Ilizarowa, a także przy leczeniu z zastosowaniem przedmiotów z metalu, stosowanych w celu wewnętrznego unieruchomienia kości.

W celu przywrócenia i zwiększenia ruchomości stawów stosuje się tryb 4, czas trwania zabiegu – 20-40 minut. Wibrofony umieszcza się na stawie jeden obok drugiego. Jeśli jest taka możliwość w czasie zabiegu zaleca się wykonywanie ćwiczeń, mających na celu zwiększenie ruchomości – przy niewielkim wysiłku powoli zgina się staw w ciągu 20-30 sekund, a następnie tak samo wolno prostuje się go. Ćwiczenie wykonuje się w ciągu połowy czasu trwania zabiegu.

*Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że wyniki leczenia są oparte na indywidualnych doświadczeniach. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować takich samych wyników dla wszystkich użytkowników terapii Vitafonem.W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi pacjenta oferujemy w ciągu 60 dni możliwość bezwarunkowego zwrotu urządzenia w przypadku braku pozytywnych wyników leczenia.

Pytania i odpowiedzi

Czy zakup Vitafonu nie będzie kolejnym wyrzucaniem pieniędzy w błoto?
Wiemy, że na rynku jest dużo oszustów, wiele firm proponuje urządzenia pseudo – medycznych. Jest to poważny problem nie tylko dla pacjentów, ale również dla nas. Pacjenci nie mają zaufania i podchodzą bardzo sceptycznie do urządzeń tego typu. Vitafon posiada certyfikat Unii Europejskiej i jest urządzeniem medycznym. Przeprowadzono dużo badań potwierdzających skuteczność terapii Vitafonem, Renomowani i szanowani Polscy Lekarze polecają stosowanie urządzenia w różnych jednostkach chorobowych. Niestety często jesteśmy oskarżani o oszustwo, przez osoby które w życiu nie stosowały urządzenia Vitafon. Jesteśmy świadomi, że żadna terapia nie daje efektów w 100%. Dlatego też postanowiliśmy wprowadzić 60 dniową gwarancję satysfakcji, która daje możliwość bezwarunkowego zwrotu zakupionego urządzenia, jeżeli terapia Vitafonem nie przynosi oczekiwanych wyników. Wystarczy zakupione urządzenie do nas odesłać, a my zwrócimy całość zapłaconej kwoty. Jest niewielki procent pacjentów u których brak efektów po terapii Vitafonem i urządzenie zostało odesłane. Jednak żaden pacjent nie został przez nas oszukany. Jesteśmy rzetelną firmą, a zdrowie naszych pacjentów stawiamy zawsze na pierwszym miejscu.

Czy urządzenie Vitafon jest bezpieczne?
Zastosowanie urządzenia Vitafon jest bezpieczne i nie ma skutków ubocznych. W urządzeniu medycznym Vitafon wykorzystywane jest pasmo częstotliwości i amplituda drgań, zgodna z naturalnymi mikrowibracjami żywych organizmów.

Czy możliwe jest zastosowanie Vitafonu w warunkach domowych?
Urządzenie Vitafon jest przeznaczone do zastosowania jak w szpitalu w domowych warunkach, których mogą używać wszyscy członkowie rodziny.

Czy potrzebne są jakieś specjalne umiejętności do stosowania urządzenia medycznego Vitafon?
Urządzenie Vitafon jest łatwe w eksploatacji i mogą ich używać nawet dzieci.

Wiele osób zadaje pytanie, czy można nie fonować obszarów nerek i wątroby?
Można, jednak tylko w młodszym wieku. Organizm regeneruje się tak szybko, jak szybko nerki i wątroba radzą sobie z oczyszczaniem krwi i limfy. Po przekroczeniu 40 roku życia aktywność tych organów ulega obniżeniu. Fonowanie obszaru nerek i wątroby poprawia ich funkcjonowanie, sprzyja normalizacji ciśnienia tętniczego– w konsekwencji – wzrostowi zdolności do pracy, ponieważ prowadzi do wzmocnienia siły mięśni*.

Kim jesteście?
Firma Vitafon istnieje na rynku już prawie 10 lat. Dużo sił i czasu poświęcamy na rozwój i popularyzację terapii wibroakustycznej. Wspieramy naukowców w całej Polsce. Współpracujemy z uniwersytetami
medycznymi, a od tego roku dofinansowujemy studentów przy pisaniu prac nauko – badawczych na temat terapii wibroakustycznej.

***