Nerki – poprawa ich funkcjonowania przy pomocy fal wibroakustycznych, pozwala na zwiększenie wydolności tego narządu oraz zapobieganie jego chorobom. Ponadto, oddziaływanie wibroakustyczne, w obrębie tego narządu, pomaga zachować jego sprawność na długie lata życia.

Nerki to dwa organy w kształcie fasoli, występujące u wszystkich kręgowców. Znajdują się one po lewej i prawej stronie przestrzeni zaotrzewnowej, a u dorosłych ludzi mają długość około 11 centymetrów. Każda nerka jest przyczepiona do moczowodu, rurki, która przenosi wydalony mocz do pęcherza. Nefron stanowi strukturalną i funkcjonalną komórkę nerkową. Każda ludzka nerka, dorosłego człowieka zawiera około 1 miliona nefronów, podczas gdy nerka myszy zawiera tylko około 12 500 nefronów. Nerka uczestniczy w kontrolowaniu objętości różnych płynów ustrojowych, osmolalności płynu, utrzymaniu w organizmie równowagi kwasowo-zasadowej, jak również optymalizacji stężeń elektrolitów i usuwaniu toksyn. Jedna piąta objętości krwi, która dostaje się do nerek, jest filtrowana.

Przykładami absorbowanych substancji są woda, sód, wodorowęglan, glukoza i aminokwasy. Przykładami wydzielanych substancji przez nerki związków chemicznych są: wodór, amoniak, potas i kwas moczowy. Nerki przekształcają prekursor witaminy D w jej aktywną postać – kalcytriol oraz syntetyzują hormony erytropoetyny i reniny.
Nerki uczestniczą w homeostazie całego ciała, regulując równowagę kwasowo-zasadową, stężenia elektrolitów, objętość płynu pozakomórkowego i ciśnienie krwi. Spełniają wyżej wymienione funkcje homeostatyczne zarówno niezależnie, jak i wspólnie z innymi narządami, szczególnie z układem hormonalnym. Nerki wydzielają różne hormony, w tym erytropoetynę, kalcytriol i reninę. Erytropoetyna jest uwalniana w odpowiedzi na
niedotlenienie (niski poziom tlenu na poziomie tkanek) w krążeniu nerkowym. Kalcytriol, to aktywowana forma witaminy D, która sprzyja wchłanianiu wapnia przez jelit i reabsorpcji fosforanu przez nerki. Renin jest enzymem regulującym poziom angiotensyny i aldosteronu.

Fizjologia nerek to czynności, wykonywane przez ten narząd. Nefrologia, z kolei jest specjalnością medyczną, która dotyczy chorób nerek: obejmują one przewlekłą chorobę nerek, zespoły nefrologiczne i nerczycowe, ostre uszkodzenie nerek i odmiedniczkowe zapalenie nerek. Urologia zajmuje się chorobami nerek (i dróg moczowych), które obejmują raka, torbiele nerek, kamienie nerkowe i kamienie moczowodów oraz niedrożność dróg moczowych. Wiadomym jest, iż narząd ten, spełnia bardzo ważną funkcję w organizmie i łatwo może ulec stanom chorobowym. W celu poprawy wydolności nerek zaleca się wykorzystywanie zabiegów z użyciem fal wibroakustycznych, niezależnie od posiadanych schorzeń tego narządu, ale głównie, jako profilaktyki zdrowia nerek.

Wydajność nerek można poprawić za pomocą oddziaływania wibroakustycznego – Fonowania

Fonowanie obszaru nerek ​ stanowi podstawowy schemat zabiegu, ponieważ niezależnie od rodzaju schorzenia, wzmacnianie pracy nerek pomaga w usunięciu wszelkiego rodzaju toksyn, szkodliwych związków przemiany materii, jak i martwych oraz uszkodzonych komórek z ludzkiego organizmu. Wpływa to na poprawę stanu pacjenta, w wielu poważnych dolegliwościach, niekoniecznie obejmujących obszar nerek. Ponadto,
profilaktycznie przeprowadzone zabiegi, jak również zastosowanie fonowania obszaru nerek w przypadku dolegliwości ze strony tego narządu, poprawia ich ogólne działanie. Ponadto, dobroczynna moc fal wibroakustycznych wpływa na podtrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej krwi oraz polepsza ukrwienie nerek.

Regularne fonowanie pozwala na lepsze odżywienie nerek oraz dostarczenie do nich niezbędnych składników odżywczych

Terapia wibroakustyczna ma na celu oczyszczanie nerek z wszelkiego typu produktów aktywności komórek mięśniowych. W przeciągu 40 minut po wykonaniu fonowania w obszarze nerek, wzrostowi ulega poziom mikrowibracji własnych, jak również znacznie poprawia się wydolność tego narządu. Za źródło mikrowibracji, w przypadku wyżej wymienionego narządu, uważa się warstwy mięśniowe miedniczki nerkowej,
moczowód i obecne w pobliżu mięśnie grzbietu. Zabieg fonowania należy wykonywać w obszarze, od strony pleców w kierunku miedniczki nerkowej i moczowodu. Terapia wibroakustyczna wpływa nie tylko na obszar nerek, ale również wzmacnia okalające je mięśnie oraz tkanki. Oddziaływanie wibroakustyczne, w celu wzmocnienia wydolności nerek, można przeprowadzać u każdego pacjenta, bez względu na wiek. Zaletą tej terapii jest to, iż nie ma ona żadnych skutków ubocznych oraz nie wchodzi w interakcje z zażywanymi lekami czy preparatami. Zabiegi fonowania można powtarzać, jak również stosować je w odstępach czasowych.

Urządzenie medyczne Vitafon do fonowania w warunkach domowych

Zastosowanie urządzenia o nazwie Vitafon, które wykorzystywane jest w terapii wibroakustycznej, pozwala na kompensację deficytu mikrowibracji w obszarze nerek. Działanie to wykonuje się bez względu na to czy narząd ten uległ jakiemuś schorzeniu czy też, dana osoba pragnie wzmocnić jego codzienna pracę i wydolność. Fonowanie pozwala na poprawę kondycji całego organizmu, jak również oddziałuje na obszar nerek. Dzięki temu, znaczniej lepiej spełniają one swoją rolę i nie
ulegają uszkodzeniu, spowodowanemu przez niekorzystne czynniki zewnętrzne czy osłabienie orgazmu. Fale wibroakustyczne mają na celu profilaktyczne działanie, które zapobiega rozwojowi niektórych chorób nerek.

Fonowanie poprawia metabolizm i pomaga nerkom w usuwaniu szkodliwych toksyn i związków przemiany materii. Ponadto, lepsza praca tego narządu przyczynia się do ustabilizowania równowagi kwasowo-zasadowej i nie powoduje stanów, w których mocznik zostaje wydzielany do krwi. W przypadku pojawienia się pierwszych
symptomów, świadczących o dolegliwościach nerek, fonowanie widocznie zmniejsza stan zapalny, obrzęki, jak również usprawia krążenie w naczyniach włosowatych i aktywizuje oraz wzmacnia wszelkie reakcje obronne ludzkiego organizmu. Profilaktyczne działanie, mające na celu wzmocnienie pracy nerek oraz zapobieganie rozwojowi wielu chorób tego narządu powinno odbywać się przy pomocy oddziaływania fal wibroakustycznych. Fonowanie w obszarze nerek nie tylko usprawnia ich prace, ale również chroni ten narząd, przed jego uszkodzeniem. Terapia wibroakustyczna działa na cały organizm, dzięki czemu, powoduje poprawę ogólnej kondycji i przywraca prawidłową homeostazę.

***