“Przed rozpoczęciem leczenia należy skontaktować się z lekarzem”

Ostroga piętowa nie jest chorobą zagrażającą życiu, ale jest bardzo dokuczliwa. Zazwyczaj pojawia się silny ból pięty, która nasila się podczas chodzenia. Czasami ból staje się nagły i ostry, jakby w pietę “młotkiem wbijali gwoździe “. Ból jest szczególnie dokuczliwy z samego rana, tuż po wstaniu z łóżka.

Aby rozwiązać ten problem, traci się czas i pieniądze na wizyty u lekarza oraz procedury rehabilitacyjne. Trudność polega na tym, że procedury te są często poprawiają stan pięty tylko na chwilę.

Dlaczego powstaje ostroga piętowa?

Ostroga piętowa powstaje w obszarze zamocowania rozcięgna. W przypadku osłabienia układu mięśniowego w organizmie dochodzi do nadmiernego obciążenia w okolicy pięty. W zależności od sposobu chodzenia, noszonego obuwia i trybu życia spora część obciążenia może być przenoszona na rozcięgno. W miejscu umocowania rozcięgna do kości komórki zaczynają obumierać częściej. Dochodzi do nagromadzenia się złogów wapnia, nazywanych właśnie ostrogą piętową. W związku z tym, że obumarłe komórki zawierają dużo wapnia, czasami takie miejsca nazywane są błędnie „depozytami wapnia”.

Dlaczego i kiedy pojawia się ból w pięcie?

Kiedy obumarłych komórek nagromadzi się zbyt dużo, organizm uruchamia proces regeneracyjny, objawiający się stanem zapalnym. Ponieważ ostroga piętowa jest wchłaniana przez otaczające ją tkanki miękkie, aby zwiększyć przypływ komórek układu odpornościowego i zapewnić ich aktywniejszy transport przez tkanki, organizm zwiększa ciśnienie śródmiąższowe. W wyniku tego ból narasta nawet przy niewielkim obciążeniu. Jednocześnie zwiększony ból prowadzi także do ograniczenia ruchomości okolicy pięty, co ma zapobiec rozwojowi choroby. Dlatego właśnie nie zaleca się w takiej sytuacji przyjmować środków przeciwbólowych.

Jak Vitafon pomaga organizmowi w leczeniu ostrogi piętowej?

Vitafon jest stosowany w celu przyspieszenia leczenia ostrogi piętowej i zapobieżenia degradacji rozcięgna. Efekty biofizyczne, osiągane dzięki używaniu urządzenia Vitafon, pozwalają na pozbycie się problemu w ciągu 2-3 tygodni. Powszechnie wiadomo, że wszystkie procesy immunologiczne i regeneracyjne wymagają transportu substancji i komórek do strefy wzajemnego oddziaływania. To dość kosztowny energetycznie proces biofizyczny, wymagający energii pochodzącej z mikrowibracji mechanicznych. W obszarze patologii zapotrzebowanie na taką energię wielokrotnie wzrasta, a generowanie mikrowibracji własnych przez organizm z wielu powodów jest osłabione. Vitafon oddziałuje na organizm naturalnymi i bardzo ważnymi mikrowibracjami mechanicznymi, dzięki czemu zapewnia wysoką efektywność i bezpieczeństwo w prowadzeniu tej metody terapii.

Zabieg dostarczania mikrowibracji w miejsca zaatakowane przez chorobę nazywamy fonowaniem. Jest on realizowany samodzielnie, w warunkach domowych. W celu ograniczenia szkodliwego obciążenia rozcięgna podeszwowego i profilaktyki dodatkowo fonowane są okolice nerek. Dzięki mikrowibracjom mechanicznym fonowanie nerek poprawia ich pracę, polegającą na wydalaniu kwasu moczowego i utrzymywaniu równowagi elektrolitycznej krwi (PH). Ma to korzystny wpływ na cały organizm: dochodzi do znacznej regeneracji komórek mięśniowych, poprawia się także amortyzacja nerwowo-mięśniowa stawów, wpływająca na płynność ruchów podczas chodzenia, a obciążenie rozcięgna podeszwowego nie jest już tak duże.

Fonowanie – to prosty zabieg oddziaływania za pomocą mikrowibracji o częstotliwości dźwiękowej, poprzez przykładanie do ciała wibrofonów. Mikrowibracje dźwiękowe są dla organizmu naturalne i mają wpływ na działanie organów i układów. To swego rodzaju minimasaż, realizowany na poziomie komórkowym.

Czy Vitafon może nie pomóc?

W przypadku ostrogi piętowej Vitafon pomoże w większości przypadków . Wszystko zależy od liczby zabiegów, które trzeba przeprowadzić, aby znikł ból, a tkanki zregenerowały się. W związku z tym, że zalecamy, aby w domu było przynajmniej jedno urządzenie Vitafon, wynik będzie zależał od czasu przeznaczonego na zabiegi, wielkości narośli kostnej i stopnia degradacji rozcięgna podeszwowego.

Czy Vitafon może być stosowany równolegle z innymi metodami leczenia?

Zastosowanie Vitafonu może być łączone ze wszystkimi metodami terapii, jednak w przypadku leczenia ostrogi piętowej zazwyczaj nie ma takiej potrzeby. Należy przy tym także pamiętać, że liczba stosowanych metod nie musi mieć bezpośredniego wpływu na wyniki leczenia. Obecnie dużą popularnością cieszy się leczenie z zastosowaniem ekstrakorporalnej fali uderzeniowej (ESWT). W jej wyniku dochodzi do szybkiego usunięcia narośli kostnej, jednak nie znika przyczyna powstawania ostrogi, a rozbite pozostałości narośli muszą być następnie usunięte poprzez tkanki miękkie. Silna fala uderzeniowa może doprowadzić nie tylko do rozbicia narośli, ale także uszkodzić inne komórki kości lub rozcięgna. Dlatego po fali uderzeniowej zastosowanie Vitafonu pozwoli na przyspieszenie procesu wchłaniania pozostałości i regeneracji tkanek. Poza tym ból w okolicy pięty nie zawsze jest związany z powstawaniem złogów wapnia. Leki, które są stosowanie w terapii ostrogi piętowej, mogą mieć postać tabletek, żelu lub maści. W przypadku wcierania żelu lub maści nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy bardziej działa fakt wcierania substancji, czy sama substancja. W końcu wchłanianie substancji przez skórę jest bardzo ograniczone. Jednocześnie prawidłowe wcieranie dostarcza tkankom mikrowibracji, pozwalających na redukcję ostrogi piętowej.

W badaniach naukowych zostało udowodnione, że wyniki zastosowania urządzenia Vitafon są dużo lepsze od innych form fizykoterapii (takich jak ultradźwięki i laser). (“Ortopedia. Traumatologia. Rehabilitacja “(nr 1/2013 r, Volumen 15). Vitafon daje możliwość przeprowadzenia procedur kilka razy dziennie w każdej dogodnej chwili, zaciszu własnego domu co pozwala zaoszczędzić czas, pieniądze i osiągnąć bardzo dobre wyniki terapii. Kolejną zaletą urządzenia Vitafon jest to, że urządzenie zawsze jest w zasięgu ręki i może być stosowane w leczeniu bólu stawów, kręgosłupa oraz urazów.

Opinie naszych pacjentów (otrzymane listownie lub mailowo)

***

***

***

***

***

***

***

***

Od pewnego czasu zmagam się z dolegliwościami stawów – dną moczanową, ostrogą piętową oraz nadciśnieniem. Vitafon zakupiłem 9 stycznia 2012 r. i już zauważyłem pierwsze pozytywne efekty.
Unormalizowało się ciśnienie (przed zastosowanie miałem ciśnienie ok. 145/95, w chwili obecnej ok. 120/78), nastąpiła również poprawa elastyczności stawów. Bóle stawów są mniejsze, odstawiłem już środki przeciwbólowe oraz zmniejszyłem dawkę leków na dnę moczanową oraz ostrogę piętową. Polecam stosowanie Vitafonu wszystkim, którzy zmagają się z podobnymi dolegliwościami*.

Grzegorz Rodziewicz, Warszawa

***

Moja przygoda z VITAFONEM zaczęła się w październiku 2011 roku. Dostałem go w prezencie od mojej córki, żeby wyleczyć ostrogę piętową. Wcześniej walczyłem z nią ponad pół roku z miernym efektem, choć stosowałem ultra dźwięki i laser. Zabiegi oczywiście płatne, bo na zabiegi z funduszu są zapisy, a terminy 6-8 miesięczne. Po trzech seriach po 10 dni z 5-cio dniową przerwą między seriami zapomniałem co to ból pięty.

Kolejny raz użyłem VITAFON w kwietniu tego roku. Zapalenie korzonków nerwowych unieruchomiło mnie do tego stopnia, że poruszałem się tylko o lasce przy potwornym bólu. Po trzech seriach zastrzyków przeciwbólowych i braku efektów, znowu wziąłem sprawy w swoje ręce. Dwie serie po 10 dni z przerwą pięciodniową (zgodnie z tabelą na str.20).Chcę podkreślić fakt, że w obydwu przypadkach przy leczeniu w przychodni nikogo nie interesowało jak mam się dostać do gabinetu. Kto na to chorował, to wie jaki to ból. Stosując VITAFON ten problem nie występuje. Leczyłem się bez wychodzenia z domu. UWAŻAM ŻE TO URZĄDZENIE POWINNO BYĆ W KAŻDYM DOMU*.

A.P., Sosnowiec

***

Z całą odpowiedzialnością potwierdzam pomocne zastosowanie Vitafonu i to co wszyscy inni tutaj opisują, ja zakupiłam Vitafon 8 miesięcy temu i od tego czasu poprawiłam sobie komfort życia bez bólu, a było tego sporo. Miałam skierowanie na wymianę kolana na plastykowe drugie kolano artroskopia ostroga piętowa i dodatkowo stan ogólny jak przy fibromialgji, bolało mnie wszystko. Teraz jestem w mirę sprawna fizycznie jeżdżę na rowerze pływam w basenie i niczego sobie nie wymieniałam jak na razie, bo nigdy nic nie wiadomo, ale mam nadzieję, że cały czas będzie tylko lepiej. Fonuje się 2 razy dziennie, nie używam żadnych środków przeciw bólowych i nie chodzę na razie do lekarzy, bo niema takiej potrzeby. Polecam wszystkim niedowiarkom, bo ja byłam też sceptycznie nastawiona, a teraz mogę się tylko cieszyć że się zdecydowałam na kupno. Posiadam Vitafon Aktiv z materacem*.

Pozdrawiam serdecznie, Romana K.

*Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że wyniki leczenia są oparte na indywidualnych doświadczeniach. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować takich samych wyników dla wszystkich użytkowników terapii Vitafonem.W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi pacjenta oferujemy w ciągu 60 dni możliwość bezwarunkowego zwrotu urządzenia w przypadku braku pozytywnych wyników leczenia.

Więcej opinii użytkowników pod tym linkiem: Opinie użytkowników
Opinie lekarzy na temat zastosowania urządzenia medycznego Vitafon: Opinie lekarzy

***

Należy zawsze zasięgnąć porady swojego lekarza lub innego wykwalifikowanego dostawcy usług zdrowotnych odnośnie sposobu leczenia zalecanego dla Państwa diagnozy lub stanu chorobowego. Nigdy nie należy lekceważyć porady medycznej ani opóźniać jej zasięgnięcia z powodu informacji przeczytanych na Stronie internetowej.