Ostroga piętowa nie jest chorobą zagrażającą życiu, ale jest bardzo dokuczliwa. Zazwyczaj pojawia się silny ból pięty, która nasila się podczas chodzenia. Czasami ból staje się nagły i ostry, jakby w pietę “młotkiem wbijali gwoździe “. Ból jest szczególnie dokuczliwy z samego rana, tuż po wstaniu z łóżka.

Aby rozwiązać ten problem, traci się czas i pieniądze na wizyty u lekarza oraz procedury rehabilitacyjne. Trudność polega na tym, że procedury te są często poprawiają stan pięty tylko na chwilę.

Dlaczego powstaje ostroga piętowa?

Ostroga piętowa powstaje w obszarze zamocowania rozcięgna. W przypadku osłabienia układu mięśniowego w organizmie dochodzi do nadmiernego obciążenia w okolicy pięty. W zależności od sposobu chodzenia, noszonego obuwia i trybu życia spora część obciążenia może być przenoszona na rozcięgno. W miejscu umocowania rozcięgna do kości komórki zaczynają obumierać częściej. Dochodzi do nagromadzenia się złogów wapnia, nazywanych właśnie ostrogą piętową. W związku z tym, że obumarłe komórki zawierają dużo wapnia, czasami takie miejsca nazywane są błędnie „depozytami wapnia”.

Dlaczego i kiedy pojawia się ból?

Kiedy obumarłych komórek nagromadzi się zbyt dużo, organizm uruchamia proces regeneracyjny, objawiający się stanem zapalnym. Ponieważ ostroga piętowa jest wchłaniana przez otaczające ją tkanki miękkie, aby zwiększyć przypływ komórek układu odpornościowego i zapewnić ich aktywniejszy transport przez tkanki, organizm zwiększa ciśnienie śródmiąższowe. W wyniku tego ból narasta nawet przy niewielkim obciążeniu. Jednocześnie zwiększony ból prowadzi także do ograniczenia ruchomości okolicy pięty, co ma zapobiec rozwojowi choroby. Dlatego właśnie nie zaleca się w takiej sytuacji przyjmować środków przeciwbólowych.

Jak Vitafon pomaga organizmowi?

Vitafon jest stosowany w celu przyspieszenia leczenia ostrogi piętowej i zapobieżenia degradacji rozcięgna. Efekty biofizyczne, osiągane dzięki używaniu urządzenia Vitafon, pozwalają na pozbycie się problemu w ciągu 2-3 tygodni. Powszechnie wiadomo, że wszystkie procesy immunologiczne i regeneracyjne wymagają transportu substancji i komórek do strefy wzajemnego oddziaływania. To dość kosztowny energetycznie proces biofizyczny, wymagający energii pochodzącej z mikrowibracji mechanicznych. W obszarze patologii zapotrzebowanie na taką energię wielokrotnie wzrasta, a generowanie mikrowibracji własnych przez organizm z wielu powodów jest osłabione. Vitafon oddziałuje na organizm naturalnymi i bardzo ważnymi mikrowibracjami mechanicznymi, dzięki czemu zapewnia wysoką efektywność i bezpieczeństwo w prowadzeniu tej metody terapii.

Zabieg dostarczania mikrowibracji w miejsca zaatakowane przez chorobę nazywamy fonowaniem. Jest on realizowany samodzielnie, w warunkach domowych. W celu ograniczenia szkodliwego obciążenia rozcięgna podeszwowego i profilaktyki dodatkowo fonowane są okolice nerek. Dzięki mikrowibracjom mechanicznym fonowanie nerek poprawia ich pracę, polegającą na wydalaniu kwasu moczowego i utrzymywaniu równowagi elektrolitycznej krwi (PH). Ma to korzystny wpływ na cały organizm: dochodzi do znacznej regeneracji komórek mięśniowych, poprawia się także amortyzacja nerwowo-mięśniowa stawów, wpływająca na płynność ruchów podczas chodzenia, a obciążenie rozcięgna podeszwowego nie jest już tak duże.

Czy Vitafon może nie pomóc?

W przypadku ostrogi piętowej Vitafon pomoże w większości przypadków . Wszystko zależy od liczby zabiegów, które trzeba przeprowadzić, aby znikł ból, a tkanki zregenerowały się. W związku z tym, że zalecamy, aby w domu było przynajmniej jedno urządzenie Vitafon, wynik będzie zależał od czasu przeznaczonego na zabiegi, wielkości narośli kostnej i stopnia degradacji rozcięgna podeszwowego.

Czy Vitafon może być stosowany równolegle z innymi metodami leczenia?

Zastosowanie Vitafonu może być łączone ze wszystkimi metodami terapii, jednak w przypadku leczenia ostrogi piętowej zazwyczaj nie ma takiej potrzeby. Należy przy tym także pamiętać, że liczba stosowanych metod nie musi mieć bezpośredniego wpływu na wyniki leczenia. Obecnie dużą popularnością cieszy się leczenie z zastosowaniem ekstrakorporalnej fali uderzeniowej (ESWT). W jej wyniku dochodzi do szybkiego usunięcia narośli kostnej, jednak nie znika przyczyna powstawania ostrogi, a rozbite pozostałości narośli muszą być następnie usunięte poprzez tkanki miękkie. Silna fala uderzeniowa może doprowadzić nie tylko do rozbicia narośli, ale także uszkodzić inne komórki kości lub rozcięgna. Dlatego po fali uderzeniowej zastosowanie Vitafonu pozwoli na przyspieszenie procesu wchłaniania pozostałości i regeneracji tkanek. Poza tym ból w okolicy pięty nie zawsze jest związany z powstawaniem złogów wapnia. Leki, które są stosowanie w terapii ostrogi piętowej, mogą mieć postać tabletek, żelu lub maści. W przypadku wcierania żelu lub maści nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy bardziej działa fakt wcierania substancji, czy sama substancja. W końcu wchłanianie substancji przez skórę jest bardzo ograniczone. Jednocześnie prawidłowe wcieranie dostarcza tkankom mikrowibracji, pozwalających na redukcję ostrogi piętowej.

W badaniach naukowych zostało udowodnione, że wyniki zastosowania urządzenia Vitafon są dużo lepsze od innych form fizykoterapii (takich jak ultradźwięki i laser). (“Ortopedia. Traumatologia. Rehabilitacja “(nr 1/2013 r, Volumen 15). Vitafon daje możliwość przeprowadzenia procedur kilka razy dziennie w każdej dogodnej chwili, zaciszu własnego domu co pozwala zaoszczędzić czas, pieniądze i osiągnąć bardzo dobre wyniki terapii. Kolejną zaletą urządzenia Vitafon jest to, że urządzenie zawsze jest w zasięgu ręki i może być stosowane w leczeniu bólu stawów, kręgosłupa oraz urazów.

Pytania i odpowiedzi

Czy zakup Vitafonu nie będzie kolejnym wyrzucaniem pieniędzy w błoto?
Wiemy, że na rynku jest dużo oszustów, wiele firm proponuje urządzenia pseudo – medycznych. Jest to poważny problem nie tylko dla pacjentów, ale również dla nas. Pacjenci nie mają zaufania i podchodzą bardzo sceptycznie do urządzeń tego typu. Vitafon posiada certyfikat Unii Europejskiej i jest urządzeniem medycznym. Przeprowadzono dużo badań potwierdzających skuteczność terapii Vitafonem, Renomowani i szanowani Polscy Lekarze polecają stosowanie urządzenia w różnych jednostkach chorobowych. Niestety często jesteśmy oskarżani o oszustwo, przez osoby które w życiu nie stosowały urządzenia Vitafon. Jesteśmy świadomi, że żadna terapia nie daje efektów w 100%. Dlatego też postanowiliśmy wprowadzić 60 dniową gwarancję satysfakcji, która daje możliwość bezwarunkowego zwrotu zakupionego urządzenia, jeżeli terapia Vitafonem nie przynosi oczekiwanych wyników. Wystarczy zakupione urządzenie do nas odesłać, a my zwrócimy całość zapłaconej kwoty. Jest niewielki procent pacjentów u których brak efektów po terapii Vitafonem i urządzenie zostało odesłane. Jednak żaden pacjent nie został przez nas oszukany. Jesteśmy rzetelną firmą, a zdrowie naszych pacjentów stawiamy zawsze na pierwszym miejscu.

Czy urządzenie Vitafon jest bezpieczne?
Zastosowanie urządzenia Vitafon jest bezpieczne i nie ma skutków ubocznych. W urządzeniu medycznym Vitafon wykorzystywane jest pasmo częstotliwości i amplituda drgań, zgodna z naturalnymi mikrowibracjami żywych organizmów.

Lekarz prowadzący nie zna efektywności metody fonowania
Z ekonomicznego punktu widzenia Vitafon jest korzystny tylko dla chorego. Kupuje on urządzenie raz, używa przez wiele lat, mniej choruje i rzadziej korzysta z pomocy lekarza. Wysoka efektywność leczenia w warunkach domowych i przystępna cena, prostota i bezpieczeństwo użytkowania oraz brak szkodliwych efektów ubocznych sprawiają, że urządzenie jest przydatne w domu, jednak nie przynosi dochodu placówce medycznej. Dlatego Vitafon jest zalecany dopiero wtedy, gdy inne metody nie przynoszą pożądanego efektu. Jeśli lekarz prowadzący nie zna efektywności metody fonowania, może zapoznać się z publikacją naukową na temat leczenia ostrogi piętowej z zastosowaniem urządzenia medycznego Vitafon (“Ortopedia. Traumatologia. Rehabilitacja “(nr 1/2013 r, Volumen 15).

Czy możliwe jest zastosowanie Vitafonu w warunkach domowych?
Urządzenie Vitafon jest przeznaczone do zastosowania jak w szpitalu w domowych warunkach, których mogą używać wszyscy członkowie rodziny.

Czy potrzebne są jakieś specjalne umiejętności do stosowania urządzenia medycznego Vitafon?
Urządzenie Vitafon jest łatwe w eksploatacji i mogą ich używać nawet dzieci.

Wiele osób zadaje pytanie, czy można nie fonować obszarów nerek i wątroby?
Można, jednak tylko w młodszym wieku. Organizm regeneruje się tak szybko, jak szybko nerki i wątroba radzą sobie z oczyszczaniem krwi i limfy. Po przekroczeniu 40 roku życia aktywność tych organów ulega obniżeniu. Fonowanie obszaru nerek i wątroby poprawia ich funkcjonowanie, sprzyja normalizacji ciśnienia tętniczego– w konsekwencji – wzrostowi zdolności do pracy, ponieważ prowadzi do wzmocnienia siły mięśni*.

Kim jesteście?
Firma Vitafon istnieje na rynku już prawie 10 lat. Dużo sił i czasu poświęcamy na rozwój i popularyzację terapii wibroakustycznej. Wspieramy naukowców w całej Polsce. Współpracujemy z uniwersytetami
medycznymi, a od tego roku dofinansowujemy studentów przy pisaniu prac nauko – badawczych na temat terapii wibroakustycznej.

***