“Przed rozpoczęciem leczenia należy skontaktować się z lekarzem”

Ból to temat analizowany od wieków przez naukowców, chcących przynieść ulgę pacjentom, dlatego też godna uwagi jest kwestia, taka jak rwa kulszowa – terapia wibroakustyczna sposobem na atak paraliżującego bólu. Rwa kulszowa, to przeszywający ból, który może pojawić się w najbardziej prozaicznych sytuacjach, takich jak wstawanie z łóżka czy nawet zwykłe kichnięcie. Ataki tej przypadłości są nagłe i niezwykle bolesne. Nauka znalazła jednak rozwiązanie dla cierpiących na tę dolegliwość.

Termin „rwa kulszowa” wywodzi się z łacińskiego ischias i oznacza charakterystyczny rodzaj bólu, który promieniuje do poszczególnych części ciała. Jego źródło najczęściej jest usytuowane w okolicy lędźwiowo-krzyżowej kręgosłupa. Ból ten dotyczy również takich obszarów, jak pośladek, tylna część uda, podudzie czy stopa. Ma on charakter przeszywający i objawia się mrowieniem w obrębie kręgosłupa. Nerw kulszowy składa się z kilku korzeni, które mają swój początek w kręgosłupie. Łączą się one w jeden długi nerw, przebiegający w okolicach nogi. Dolegliwości bólowe nasilają się głównie w porze nocnej. Dane epidemiologiczne wykazują, iż schorzenie to dotyczy od 13 do nawet 40% społeczeństwa, w zróżnicowanym przedziale wiekowym, dlatego tak istotną rolę odgrywają skuteczne i sprawdzone metody terapii o potwierdzonym działaniu.

Metodą leczenia rwy kulszowej jest głównie przyjmowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Sposób ten ma jednak wiele skutków ubocznych – przede wszystkim źle wpływa na żołądek i wątrobę. W przypadkach wyjątkowo dotkliwych I skomplikowanych zachodzi konieczność wykonania zabiegu chirurgicznego. Rozwiązanie to nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty a sam zabieg, jak każda interwencja chirurgiczna, niesie za sobą ryzyko, przykrych dla pacjenta, powikłań. Naukowcy i lekarze od stuleci starali się znaleźć bezpieczne rozwiązanie, które zniwelowałoby ból rwy kulszowej. Najnowsze osiągnięcia technologiczne i naukowe przynoszą długotrwałą ulgę w cierpieniu  osobom, dotkniętym przypadłością, jaka jest rwa kulszowa.

Rwa kulszowa – terapia, która przynosi bezpieczną ulgę

Rwa kulszowa - opis

Rwa kulszowa – opis problemu

Jak dowodzą wyniki wieloletnich badań naukowych, ciało ludzkie składa się z bilionów komórek. W każdej z nich zachodzą bezustannie jakieś procesy. To wszystko generuje ruch, wibracje. Ich zakłócenie skutkuje dysfunkcją podstawowych układów organizmu. Dlatego tak istotna jest harmonia drgań, którą można osiągnąć, dzięki terapii wibroakustycznej. Polega ona na wykorzystaniu w leczeniu różnych schorzeń, sygnałów wibroakustycznych. Rozwiązanie to zostało wprowadzone na rynek medyczny w 1994 roku. Od samego początku fonowanie pomaga pacjentom z różnymi schorzeniami, nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. Jej stosowanie może być zalecane, między innymi przy takim schorzeniu, jak właśnie rwa kulszowa – zarówno przed, jak i po zabiegu operacyjnym. Metoda ta jest skuteczna w leczeniu dolegliwości bólowych o różnym nasileniu, zlokalizowanych w obrębie kręgosłupa. Terapia za pomocą fal wibroakustycznych jest nie tylko bezbolesna, ale również nie powoduje niebezpiecznych dla zdrowia i życia pacjenta skutków ubocznych.

Rwa kulszowa leczenie Vitafonem

Rwa kulszowa po zastosowaniu terapii wibroakustycznej

Terapia może stanowić element zintegrowanego leczenia rwy kulszowej z pomocą farmakologii i fizjoterapii. Dzięki odpowiedniej częstotliwości drgań, organizm ludzki ma możliwość powrotu do harmonijnego funkcjonowania, które zostało zakłócone w wyniku infekcji, długotrwałych chorób czy stresu. Terapię wibroakustyczną(fonowanie) wyróżnia na tle innych jej skuteczność, bezpieczeństwo.

Fonowanie – wsparcie w procesie leczenia rwy kulszowej

W przypadku rwy kulszowej, fonowanie kręgosłupa okazuje się niezwykle skuteczne. Regularność zastosowania w warunkach domowych pozwala na zwiększenie efektywności terapii. Jest ona wykonywana z pomocą urządzenia medycznego Vitafon, zastosowanie którego daje najbardziej odczuwalne, pozytywne wyniki wówczas, gdy wykorzystywane jest ze specjalnie przeznaczonym do tego materacem.

Co daje zabieg fonowania Vitafonem

Mikrowibracje dostarczają pożywienia do komórek mięśniowych i odprowadzają produkty przemiany materii do krwi i naczyń limfatycznych. Mikrowibracje oczyszczają tkanki z ciężkich osadów – pozostałości obumarłych komórek. Mięśnie odzyskują sprawność, zmniejsza się obrzęk, ból zostaje zredukowany lub całkowicie mija. Fonowanie nerek jest nie mniej ważne, niż miejscowe oddziaływanie na kręgosłup, ponieważ oczyszczają one krew z produktów ubocznych pracy mięśni*.

Fonowanie – to prosty zabieg oddziaływania za pomocą mikrowibracji o częstotliwości dźwiękowej, poprzez przykładanie do ciała wibrofonów. Mikrowibracje dźwiękowe są dla organizmu naturalne i mają wpływ na działanie organów i układów. To swego rodzaju minimasaż, realizowany na poziomie komórkowym.

Normalnie nerki również obejmują mikrowibracje, jednak teraz cierpią na ich niedobór. Fonowanie obszaru nerek poprawia ich sprawność, co z kolei poprawia sprawność mięśni w organizmie i poziom mikrowibracji własnych we wszystkich tkankach. Aby poprawić rezultat, metodyka fonowania obejmuje również oddziaływanie mikrowibracjami na obszar wątroby. Wątroba jest głównym narządem neutralizującym toksyny krążące w limfie. Fonowanie wątroby poprawia odżywienie jej komórek, zajmujących się detoksykacją i nasyceniem krwi składnikami energetycznymi*.

Zastosowanie takiego rozwiązania w leczeniu, jakim jest fonowanie, sprawia, że wielu pacjentów odzyskuje swoje siły witalne i sprawność, bez uciekania się do środków, które narażają ich organizm na skutki uboczne i cierpienie, dlatego warto włączyć tę metodę terapii do całego zestawu działań, zmierzających do redukcji objawów rwy kulszowej.

Skuteczność terapii została potwierdzona badaniami naukowymi, które zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym “”Fizjoterapia Polska” (nr 3/2013. Ocena efektów analgetycznych terapii wibroakustycznej w leczeniu dolegliwości bólowych części lędżwiowo-krzyżowej  kręgosłupa u pracowników biurowych) oraz w czasopiśmie naukowym “Medycyna Sportowa” (nr 3/2013r., volumen 29. Ocena skuteczności skojarzonej terapii wibroakustycznej i magnetostymulacji na ból i ruchomość kręgosłupa kierowców zawodowych z zespołem bólowym odcinka lędżwiowego kręgosłupa).

W leczeniu rwy kulszowej szczególnie polecane jest urządzenie wibroakustyczne Vitafon Aktiv w zestawie z materacem do kompleksowego oddziaływania na kręgosłup.

Opinie naszych pacjentów (otrzymane listownie lub mailowo)
***

[…] W końcu grudnia 2010 r. przebyłem operację usunięcia płytki zespalającej z przedramienia lewego po doznanym uprzednio złamaniu. W przebiegu pooperacyjnym stosowałem przez kilka dni – dwa-trzy razy dziennie – urządzenie Vitafon-T. Skutkowało to szybkim zmniejszeniem obrzęku i dolegliwości bólowych oraz większym komfortem ruchomości ręki lewej (zakres ruchomości nie uległ zwiększeniu, ale ruchy ręką były łatwiejsze do wykonania). Oprócz tego zaleciłem stosowanie tego urządzenia u kilku pacjentów z zespołem bólowym odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa na podłożu choroby dyskowej oraz zespołu bolesnego barku. Pacjenci zgłaszali zmniejszenie dolegliwości bólowych po serii zabiegów, bez istotnego subiektywnego zwiększenia zakresu ruchomości przy istniejących wcześniej tego typu ograniczeniach. Urządzenie Vitafon wydaje się być odpowiednie do stosowania w celu zmniejszenia bólu w chorobach narządu ruchu.*

specjalista ortopeda-traumatolog,
lek. med. Zbigniew Wojciech Muszyński

***

Z Vitafonu jestem zadowolony, pomaga na ból w przypadku mojej dolegliwości – zwyrodnienie stawu biodrowego stosuję Vitafon 3x dziennie z pozytywnym skutkiem, nie wiem, czy działanie urządzenia jest doraźne, czy w sposób trwały wstrzyma chorobę, ale póki co regularnie używam Vitafonu. Także moja żona z pozytywnym skutkiem używa Vitafonu na bóle kręgosłupa, czy bóle powstałe w wyniku pracy fizycznej – jest zapalonym działkowcem i często przedawkuje ilość pracy w ogrodzie – Vitafon pomaga*.

Pozdrawiam, Krzysztof

***

Dostałem Vitafon w prezencie od mojej córki w październiku 2011 roku, żeby wyleczyć ostrogę piętową. Wcześniej walczyłem z nią ponad pół roku z miernym efektem, choć stosowałem ultradźwięki i laser. Zabiegi oczywiście płatne, bo na zabiegi z funduszu są zapisy, a terminy 6–8 miesięczne. Po trzech seriach po 10 dni z 5-dniową przerwą między seriami zapomniałem, co to ból pięty.

Kolejny raz użyłem Vitafonu w kwietniu tego roku. Zapalenie korzonków nerwowych unieruchomiło mnie do tego stopnia, że poruszałem się tylko o lasce przy potwornym bólu. Po trzech seriach zastrzyków przeciwbólowych i braku efektów, znowu wziąłem sprawy w swoje ręce. Dwie serie po 10 dni z przerwą pięciodniową (zgodnie z tabelą na str. 20). Chcę podkreślić fakt, że w obydwu przypadkach przy leczeniu w przychodni nikogo nie interesowało, jak mam się dostać do gabinetu. Kto na to chorował, to wie, jaki to ból. Przy stosowaniu Vitafonu ten problem nie występuje. Leczyłem się bez wychodzenia z domu. UWAŻAM, ŻE TO URZĄDZENIE POWINNO BYĆ W KAŻDYM DOMU*.

A. P., Sosnowiec

***

Witam serdecznie! Od lutego 2011 r. jesteśmy wraz z mężem użytkownikami Vitafonu. Ja 63-latka, małżonek 65 lat, doświadczamy codziennie rewelacyjnego oddziaływania Vitafonu na nasze organizmy. Mąż po zawale w 2005 r., udar mózgu w 2009 r., walczący od 20 lat chemią z nadciśnieniem. Dzisiaj nie używa żadnych lekarstw chemicznych, pije tylko zioła. Ciśnienie rewelacyjne, około 125/80/60, parametry krwi super, ustąpiły naczyniaki z wątroby i prawie wszystkie cysty na nerkach. Dzięki odejściu od leków chemicznych nie ma dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Zniknęły worki pod oczami, a po ciężkim rwaniu zęba trzonowego dziąsło goiło się bardzo szybko. Vitafon i zabiegi terapeutyczne zlikwidowały dolegliwości ze strony kręgosłupa i korzonków nerwowych (miał złamanie trzonu L1, dyskopatię szyjną i lędźwiową). Ja, Danuta, korzystając z Vitafonu, po wielu latach walki pozbyłam się wreszcie bardzo uciążliwych dla osoby wysportowanej dolegliwości kręgosłupa (dyskopatia lędźwiowa i szyjna, rwa kulszowa i barkowa). Wszelkiego typu dolegliwości, np. po uderzeniu się, leczymy Vitafonem. Ustąpiły mi też pojawiające się około raz w miesiącu uciążliwe bóle głowy. 

Pozdrawiamy bardzo serdecznie, Danuta i Grzegorz Drążkiewiczowie, Oborniki

***

Zakupiłam dwa urządzenia Vitafon do fonowania i jestem bardzo zadowolona ze względu na wysoką skuteczność na wiele schorzeń oraz działanie przeciwbólowe. Już po kilku zabiegach wyraźnie zmniejszyło się opuchnięcie stawu a bóle w krzyżu ustąpiły. Moje nerki, na które się leczę, przestały mi dokuczać, piasek został wydalony a wyniki są w normie. Gdy tylko odczuwam jakiekolwiek dolegliwości natychmiast przystępuję do fonowania. Polecam to urządzenie dla wszystkich chorych, ponieważ ma szerokie spektrum działania. Jeden Vitafon zakupiłam również na prezent synowi. Dziękuję za stworzenie tak dobrego i skutecznego aparatu leczniczego w tak dostępnej cenie. A dodatkowym atutem jest możliwość samodzielnego stosowania w domu i łatwa obsługa*.

Zofia z Warmii i Mazur

*Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że wyniki leczenia są oparte na indywidualnych doświadczeniach. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować takich samych wyników dla wszystkich użytkowników terapii Vitafonem.W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi pacjenta oferujemy w ciągu 60 dni możliwość bezwarunkowego zwrotu urządzenia w przypadku braku pozytywnych wyników leczenia.

Więcej opinii użytkowników pod tym linkiem: Opinie użytkowników
Opinie lekarzy na temat zastosowania urządzenia medycznego Vitafon: Opinie lekarzy

***

Należy zawsze zasięgnąć porady swojego lekarza lub innego wykwalifikowanego dostawcy usług zdrowotnych odnośnie sposobu leczenia zalecanego dla Państwa diagnozy lub stanu chorobowego. Nigdy nie należy lekceważyć porady medycznej ani opóźniać jej zasięgnięcia z powodu informacji przeczytanych na Stronie internetowej.