“Przed rozpoczęciem leczenia należy skontaktować się z lekarzem”

W jaki sposób można poprawić parametry krwi? Oprócz diety i terapii farmakologicznej bardzo ważna jest poprawa pracy nerek i nadnerczy. Działanie mikrowibracji na tę część ciała poprawia funkcjonowanie nerek i przygotowuje organizm do intensywnego leczenia*. Następnie, podczas leczenia stawów nóg, należy przeprowadzić kurację w obszarze lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa, lub, w przypadku leczenia stawów rąk, w odcinku szyjnym kręgosłupara. Dopiero potem można rozpocząć leczenie stawu. Wtedy bezpośrednio przed zabiegiem należy posmarować obszar stawu środkiem przeciwzapalnym. Zabieg będzie wtedy znacznie bardziej efektywny.

Na początku zaleca się leczenie jednego, najbardziej chorego stawu. wibrofony należy umieścić na jak najbardziej płaskiej powierzchni, starając się, aby jak najściślej przylegały do ciała.

Podczas leczenia stawu kontynuowany jest masaż obszaru nerek, przy czym czas zabiegów, przeprowadzanych w obszarze stawu powinien być zbliżony do tego, który realizowany jest w obszarze nerek, ponieważ równocześnie z poprawą krążenia krwi w chorym stawie zwiększa się także ilość złogów w naczyniach krwionośnych. Organizm nie może dopuścić do tego, aby krew była zanieczyszczana przez efekty regeneracji. Jeśli zaś proces oczyszczania krwi jest zbyt wolny, prędkość tej regeneracji ulegnie obniżeniu. Wówczas wszelkie wysiłki, zmierzające do poprawy krążenia krwi w stawie spełzają na niczym. I na odwrót – poprawa funkcjonalności nerek przyczyni się jednocześnie do zwiększenia tempa regeneracji. Dlatego też już od pierwszej kuracji, polegającej na oddziaływaniu urządzeniem na obszar nerek, rozpoczyna się leczenie chorego stawu. Wszelkie próby poradzenia sobie z zapaleniem stawu bez działań w obszarze nerek będą mało efektywne.

Fonowanie obszaru nerek poprawia ich funkcjonowanie w odniesieniu do utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej krwi i jej oczyszczania z produktów aktywności komórek mięśniowych*. Źródłem mikrowibracji w przypadku nerek jest warstwa mięśniowa miedniczki nerkowej, moczowodu i przylegających do nich mięśni pleców. Dlatego na obszar nerek oddziałuje się od strony pleców w projekcji miedniczki nerkowej, w sąsiedztwie moczowodu.

Pod wpływem Vitafonu w stawie rozbijane są złogi moczanowe. Duża ich część przenika do tkanki kostnej, wzmacniając ją i wygładzając jej powierzchnię. Jednocześnie stymulowane jest wydzielanie mazi (płynu stawowego), co przyczynia się do mniejszego obciążenia i narażenia na uszkodzenia stawu*.

Aby nie przeciążać zbytnio organizmu, czas trwania jednego zabiegu, obejmującego oddziaływanie na kilka obszarów, nie powinien przekraczać 50 minut. Nie należy także leczyć kilku stawów jednocześnie. Można za to leczyć przeciwległe stawy po kolei, kontynuując codzienną stymulację obszaru nerek. Wtedy czas kuracji ulega wydłużeniu.

Fonowanie – to prosty zabieg oddziaływania za pomocą mikrowibracji o częstotliwości dźwiękowej, poprzez przykładanie do ciała wibrofonów. Mikrowibracje dźwiękowe są dla organizmu naturalne i mają wpływ na działanie organów i układów. To swego rodzaju minimasaż, realizowany na poziomie komórkowym.

Aby przywrócić funkcjonalność stawu, należy przez niego „przepompować” odpowiednią ilość krwi. Ilość ta zależy od czasu trwania choroby i od jakości samej krwi. Nie ma możliwości usunięcia skutków przewlekłej choroby w jednej chwili, podczas jednego zabiegu. Bólu można pozbyć się szybko, jeśli pojawił się on niedawno, w efekcie kontuzji lub nagłego ruchu. Według badań przeprowadzonych w Collegium Medicum in Bydgoszczy w 2013 roku, ból i obrzęk stawu udaje się złagodzić już po 10 zabiegach*. Należy także stosować się do zaleceń, dotyczących odżywiania.

Następne badania przeprowadzone w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie jeszcze raz udowodniły skuteczność zastosowania urządzenia medycznego Vitafon w leczeniu chorób stawów. Przed terapią Vitafonem 71% pacjentów miało silny lub umiarkowany ból przy chodzeniu po płaskiej powierzchni.  Po terapii 74% pacjentów poruszało się w całości lub prawie bez bólu.

Przed terapią Vitafonem 59,4 % pacjentów miało silny lub bardzo silny ból przy chodzeniu po schodach.  Po terapii ten wskaźnik spadł do 15,6%, a 47% pacjentów poruszało po schodach bez bólu lub prawie bez bólu.

Chory staw nie powinien być unieruchomiony, ponieważ tkanki w procesie odbudowy powinny przystosowywać się do realnych warunków. Nie należy jednak doprowadzać do przeciążenia stawu, aby uniknąć kolejnych obrażeń. Ruchy w stawie powinny być powolne i płynne. Prosimy nie podnosić i nie przenosić ciężkich przedmiotów. Jeśli chore są stawy nóg, należałoby w pierwszym tygodniu zmniejszyć ich obciążenie, wynikające z wagi ciała. Trzeba wtedy więcej leżeć, a ćwiczenia fizyczne wykonywać w pozycji leżącej, przy czym powinny być one proste i imitować ruchy, które człowiek naturalnie wykonuje. Obciążenie stawów należy zwiększać stopniowo. Obuwie powinno być luźne. Przy wchodzeniu, a przede wszystkim podczas schodzenia ze schodów, należy korzystać z poręczy, a na ulicy z laski. W przypadku zaatakowania innych stawów, prosimy stosować tę samą zasadę – zmniejszyć ich obciążenie, zwłaszcza w pierwszym etapie leczenia.

U osób cierpiących na nadciśnienie może podczas leczenia czasami może dojść do podwyższenia ciśnienia. W takim przypadku konieczne jest sprawdzenie, czy leczenie przeprowadzane jest zgodnie ze schematem oraz czy w nerkach nie rozwinął się stan zapalny. W tym ostatnim przypadku (na przykład przy kamicy nerkowej) przed rozpoczęciem leczenia stawu konieczne jest wyleczenie nerek.

kuracja Vitafonem

Skuteczność terapii została potwierdzona badaniami naukowymi, które zostały opublikowane w czasopismach naukowych:

Opinie naszych pacjentów (otrzymane listownie lub mailowo)


***

***

Witam. Kupiłem Vitafon-2 w końcu lutego br. Po uprzednim zapoznaniu się z opiniami licznych specjalistów i osób prywatnych, oraz przyznaje wielu wahaniach zdecydowałem się na zakup. W/g diagnozy lekarzy mam chorobę zwyrodnieniową stawu biodrowego lewego. Mając broszurę w języku polskim rozpisaną dosyć precyzyjnie na nuty bez trudności przystąpiłem do fonowania. Mam za sobą prawie 5 tygodni oddziaływania Vitafonu, postępy są bezprzeczne, ból prawie zupełnie ustąpił nie wystapiły żadne reakcje uboczne. Jako że choroba należy w moim przypadku do dosyć starych kontynuuje fonowanie zgodnie z zaleceniem. Jestem zadowolony, urządzenie jest super, mogę polecić je każdemu, oczywiście z podobną do mnie dolegliwością, jako, że tylko na staw biodrowy je stosuje. Tak trzymać*.

Jurek Adamski, Głogów

***

Z Vitafonu jestem zadowolony, pomaga na ból w przypadku mojej dolegliwości – zwyrodnienie stawu biodrowego stosuję Vitafon 3x dziennie z pozytywnym skutkiem, nie wiem, czy działanie urządzenia jest doraźne, czy w sposób trwały wstrzyma chorobę, ale póki co regularnie używam Vitafonu. Także moja żona z pozytywnym skutkiem używa Vitafonu na bóle kręgosłupa, czy bóle powstałe w wyniku pracy fizycznej – jest zapalonym działkowcem i często przedawkuje ilość pracy w ogrodzie – Vitafon pomaga*.

Pozdrawiam, Krzysztof

***

Kupiłam Vitafon dla cioci z nadzieją że pomoże na zwyrodnienie stawów i pomógł bardzo. Ciocia miała bóle z obu stron bioder przy chodzeniu , musiała codziennie braćśrodki przeciwbólowe. Miała też koszmarne skurcze nóg w nocy. Obecnie nie ma bóli w biodrach , nie musi już już środków przeciwbólowych. Skurcze ustąpiły. Obniżył się też cukier ( ciocia cierpi na cukrzycę ). W imieniu cioci i swoim bardzo Państwu dziękuję*.

Agnieszka Krawczyk, Kraków

***

Od pewnego czasu zmagam się z dolegliwościami stawów – dną moczanową, ostrogą piętową oraz nadciśnieniem. Vitafon zakupiłem 9 stycznia 2012 r. i już zauważyłem pierwsze pozytywne efekty.
Unormalizowało się ciśnienie (przed zastosowanie miałem ciśnienie ok. 145/95, w chwili obecnej ok. 120/78), nastąpiła również poprawa elastyczności stawów. Bóle stawów są mniejsze, odstawiłem już środki przeciwbólowe oraz zmniejszyłem dawkę leków na dnę moczanową oraz ostrogę piętową. Polecam stosowanie Vitafonu wszystkim, którzy zmagają się z podobnymi dolegliwościami*.

Grzegorz Rodziewicz, Warszawa

***

Ból w stawach biodrowych objawił się nagle w kwietniu 2011. Kolej rzeczy – wizyta u lekarz I kontaktu, skierowanie do ortopedy (zdjęcie rentgenowskie). Diagnoza – operacja – wszczepienie endoprotezy (za 3 lata NFZ?!!!) Skierowanie na rehabilitację – lampa Solux i pole magnetyczne?! Po tych bezskutecznych zabiegach szukałem innej drogi uniknięcia koniecznej ingerencji chirurgicznej.
Zakupiłem Vitafon T w maju 2011, zastosowałem się do zaleceń producenta. Bóle ustąpiły – przestałem biegać ale jeżdżę na rowerze, pływam, uprawiam nordic walking. Wspomagam staw preparatami kolagenowymi i Vitafonem. Polecam!!!

+P.S. Zakupiłem drugi i podarowałem Rodzicom. Stosują na Ogólne wsparcie zasobowe organizmu (OWZO) i są ZACHWYCENI*.

Jan Ziołkowski, Opole

***

Jestem posiadaczką Vitafonu od ponad roku. Kupiłam go z uwagi na guz, jaki pojawił mi się na śródstopiu. Ortopeda stwierdził system przeciążeniowy stopy. Zgrubienie utrudniało mi poruszanie. Po zastosowaniu Vitafonu (po około 7 dniach) zgrubienie zniknęło, a z nim wszelkie dolegliwości. Moja mama stosowała Vitafon przy zwyrodnieniu stawów biodrowych, po około 2 tygodniach stosowania dolegliwości bólowe ustąpiły. Bardzo pomogło mi urządzenie przy bólu kolana. Uważam, że jest to cudowne urządzenie przy wszelkich zwyrodnieniach*.

Hanna Gerdel, Warszawa

***

Z całą odpowiedzialnością potwierdzam pomocne zastosowanie Vitafonu i to co wszyscy inni tutaj opisują, ja zakupiłam Vitafon 8 miesięcy temu i od tego czasu poprawiłam sobie komfort życia bez bólu, a było tego sporo. Miałam skierowanie na wymianę kolana na plastykowe drugie kolano artroskopia ostroga piętowa i dodatkowo stan ogólny jak przy fibromialgji, bolało mnie wszystko. Teraz jestem w mirę sprawna fizycznie jeżdżę na rowerze pływam w basenie i niczego sobie nie wymieniałam jak na razie, bo nigdy nic nie wiadomo, ale mam nadzieję, że cały czas będzie tylko lepiej. Fonuje się 2 razy dziennie, nie używam żadnych środków przeciw bólowych i nie chodzę na razie do lekarzy, bo niema takiej potrzeby. Polecam wszystkim niedowiarkom, bo ja byłam też sceptycznie nastawiona, a teraz mogę się tylko cieszyć że się zdecydowałam na kupno. Posiadam Vitafon Aktiv z materacem*.

Pozdrawiam serdecznie, Romana K.

***

Vitafon spełnił w zupełności moje oczekiwania, bóle ustępują a nerki lepiej pracują. jeszcze za wcześnie aby stwierdzić, czy poprawa jest trwała ale na pewno inaczej żyje. To może zrozumieć tylko ten, kto cierpi na przewlekłe bóle i to bardzo nasilone.. Ja często nie mogłam zrobić kroku bo czułam ból jakbym chodziła po szkle. A teraz boli umiarkowanie i do wytrzymania. Zakup udany w zupełności, rozważam możliwość w przyszłości zakupu Vitafonu Aktiv z materacem*.

Pozdrawiam serdecznie, Romana K.

***

Witam serdecznie! Od lutego 2011 r. jesteśmy wraz z mężem użytkownikami Vitafonu. Ja 63-latka, małżonek 65 lat, doświadczamy codziennie rewelacyjnego oddziaływania Vitafonu na nasze organizmy. Mąż po zawale w 2005 r., udar mózgu w 2009 r., walczący od 20 lat chemią z nadciśnieniem. Dzisiaj nie używa żadnych lekarstw chemicznych, pije tylko zioła. Ciśnienie rewelacyjne, około 125/80/60, parametry krwi super, ustąpiły naczyniaki z wątroby i prawie wszystkie cysty na nerkach. Dzięki odejściu od leków chemicznych nie ma dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Zniknęły worki pod oczami, a po ciężkim rwaniu zęba trzonowego dziąsło goiło się bardzo szybko. Vitafon i zabiegi terapeutyczne zlikwidowały dolegliwości ze strony kręgosłupa i korzonków nerwowych (miał złamanie trzonu L1, dyskopatię szyjną i lędźwiową). Ja, Danuta, korzystając z Vitafonu, po wielu latach walki pozbyłam się wreszcie bardzo uciążliwych dla osoby wysportowanej dolegliwości kręgosłupa (dyskopatia lędźwiowa i szyjna, rwa kulszowa i barkowa). Wszelkiego typu dolegliwości, np. po uderzeniu się, leczymy Vitafonem. Ustąpiły mi też pojawiające się około raz w miesiącu uciążliwe bóle głowy. 

Pozdrawiamy bardzo serdecznie, Danuta i Grzegorz Drążkiewiczowie, Oborniki

***

Używam Vitafonu od lutego 2016 roku.
Początkowym jego zastosowaniem miało być wyleczenie dny moczanowej, która na około 5 lat unieruchomiła mi paluch w stopie, że chodziłam zarzucając nogą. Buty na maleńkim nawet obcasie poszły na półkę z napisem “nie wiem kiedy was założę” :-) ;-).  Buty do sportów zimowych czy wędrówek po górach zakładałam po uprzednim wzięciu tabletki przeciwbólowej – wątrobo wybacz mi :-[.
Po każdym fonowaniu było coraz lepiej ze stawem w palcu, a poza zmniejszaniem się dolegliwości związanych z dną wyraźnie poprawił mi się sen. To dla mnie baaaaardzoooooo ważne, gdyż od około 40 lat (to nie pomyłka) śpię dopiero po jakim środku nasennym…..
Zauważyłam, że po większym wysiłku fizycznym np: narty, snowboard, góry, dużo lepiej jest zastosować fonowanie w miejscu “zwyczajowego” bólu w dniu, w którym wysiłek nastąpił, niejako wyprzedzająco. Na następny dzień przykrych dolegliwości albo nie ma wcale, albo są bardzo nieznaczne. Ponadto używam Vitafonu do fonowania oczu (początek zaćmy), kolan, narządów wewnętrznych, aby poprawić ich pracę.

Serdecznie pozdrawiam, Karina

Więcej opinii użytkowników pod tym linkiem: Opinie użytkowników
Opinie lekarzy na temat zastosowania urządzenia medycznego Vitafon: Opinie lekarzy

*Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że wyniki leczenia są oparte na indywidualnych doświadczeniach. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować takich samych wyników dla wszystkich użytkowników terapii Vitafonem. W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi pacjenta oferujemy w ciągu 60 dni możliwość bezwarunkowego zwrotu urządzenia w przypadku braku pozytywnych wyników leczenia.

***

Należy zawsze zasięgnąć porady swojego lekarza lub innego wykwalifikowanego dostawcy usług zdrowotnych odnośnie sposobu leczenia zalecanego dla Państwa diagnozy lub stanu chorobowego. Nigdy nie należy lekceważyć porady medycznej ani opóźniać jej zasięgnięcia z powodu informacji przeczytanych na Stronie internetowej.