“Przed rozpoczęciem leczenia należy skontaktować się z lekarzem”

Im dłużej wykonywane są ogrodnicze czynności w niekomfortowych pozycjach, tym szybciej pojawiają się dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa na przykład w postaci bólu pleców i zamiast wyrazu szczęścia, na twarzach amatorów ogrodników maluje się wyraźnie cierpienie.

Nie oznacza to jednak, że zachodzi w takiej sytuacji konieczność rezygnacji z przyjemności, jaką  dostarcza wielu osobom troska o rozwój roślin w swoim ogrodzie. Jeśli lekarz kategorycznie nie zabrania wykonywania tego typu zajęć, czasami wystarczy zmiana stylu pracy i zwiększenie ilości przerw na odpoczynek, by dbanie o własne rośliny nie kojarzyło się z czymś przykrym.

Nie można jednak bagatelizować kwestii związanej z bólami, które wynikają z nadmiernego przeforsowania kręgosłupa, ponieważ organ ten ma niezmiernie istotne znaczenie dla sprawnego funkcjonowania całego ludzkiego organizmu. Wszelkie dysfunkcje wynikłe w rezultacie jego przeciążenia, takie jak przepuklina dysków międzykręgowych, zapalenie korzeni nerwowych czy obrzęki, rzutują na pracę istotnych układów w naszym ciele. Rdzeń kręgowy to część kręgosłupa, do której są przyłączone liczne naczynia nerwowe z tylnymi korzeniami nerwowymi, przewodzącymi do rdzenia informacje na temat stanu wszelkich układów i organów ludzkiego organizmu oraz przednimi, które przesyłają sygnały z ośrodkowego układu nerwowego do mięśni i innych części ciała. Za sprawą  tego procesu wszelkie dysfunkcje kręgosłupa mają przełożenie na dolegliwości w całym organizmie.

Świetną regenerację wszelkiego rodzaju negatywnych skutków przeciążeń kręgosłupa gwarantuje zastosowanie w pełni bezpiecznych i naturalnych zabiegów wibroakustycznych z udziałem Vitafonu. Dzięki terapii wibroakustycznej Vitafonem następuje :

  1. poprawa krążenia krwi w mięśniach, skutkująca ograniczenie ich napięcia i lepszym wyważeniem kręgosłupa,
  2. ustąpienie bólu mięśni, pojawiającego się w wyniku ich przeciążenia,
  3. odbudowa i poprawa krążenia krwi w uciskanych włóknach nerwowych,
  4. poprawa elastyczności dysków międzykręgowych, dzięki polepszeniu krążenia krwi,
  5. redukcja obrzęków,
  6. rozpuszczenie odkładających się złogów moczanowych.

Należy pamiętać, że ignorowanie bólu kręgosłupa czy innych narządów, z pewnością będzie skutkowało w przyszłości poważnymi problemami zdrowotnymi, dlatego niezbędne jest niezwłoczne wdrażanie leczenia. Niekiedy konieczne może okazać się włączenie leków przeciwzapalnych do terapii wibroakustycznej.

Nie należy rezygnować z zajęć ogrodniczych, jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań i mamy w domu urządzenie do zabiegów wibroakustycznych Vitafon, ale również dlatego, że praca na działce czy w ogrodzie mobilizuje do ruchu i wysiłku fizycznego a to pozwala zachować sprawność kręgosłupa na długi czas.

Skuteczność terapii została potwierdzona badaniami naukowymi, które zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym “”Fizjoterapia Polska” (nr 3/2013. Ocena efektów analgetycznych terapii wibroakustycznej w leczeniu dolegliwości bólowych części lędżwiowo-krzyżowej  kręgosłupa u pracowników biurowych) oraz w czasopiśmie naukowym “Medycyna Sportowa” (nr 3/2013r., volumen 29. Ocena skuteczności skojarzonej terapii wibroakustycznej i magnetostymulacji na ból i ruchomość kręgosłupa kierowców zawodowych z zespołem bólowym odcinka lędżwiowego kręgosłupa)

*Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że wyniki leczenia są oparte na indywidualnych doświadczeniach. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować takich samych wyników dla wszystkich użytkowników terapii Vitafonem.W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi pacjenta oferujemy w ciągu 60 dni możliwość bezwarunkowego zwrotu urządzenia w przypadku braku pozytywnych wyników leczenia.

Fonowanie – to prosty zabieg oddziaływania za pomocą mikrowibracji o częstotliwości dźwiękowej, poprzez przykładanie do ciała wibrofonów. Mikrowibracje dźwiękowe są dla organizmu naturalne i mają wpływ na działanie organów i układów. To swego rodzaju minimasaż, realizowany na poziomie komórkowym.

Pytania i odpowiedzi

Czy zakup Vitafonu nie będzie kolejnym wyrzucaniem pieniędzy w błoto?
Wiemy, że na rynku jest dużo oszustów, wiele firm proponuje urządzenia pseudo – medycznych. Jest to poważny problem nie tylko dla pacjentów, ale również dla nas. Pacjenci nie mają zaufania i podchodzą bardzo sceptycznie do urządzeń tego typu. Vitafon posiada certyfikat Unii Europejskiej i jest urządzeniem medycznym. Przeprowadzono dużo badań potwierdzających skuteczność terapii Vitafonem, Renomowani i szanowani Polscy Lekarze polecają stosowanie urządzenia w różnych jednostkach chorobowych. Niestety często jesteśmy oskarżani o oszustwo, przez osoby które w życiu nie stosowały urządzenia Vitafon. Jesteśmy świadomi, że żadna terapia nie daje efektów w 100%. Dlatego też postanowiliśmy wprowadzić 60 dniową gwarancję satysfakcji, która daje możliwość bezwarunkowego zwrotu zakupionego urządzenia, jeżeli terapia Vitafonem nie przynosi oczekiwanych wyników. Wystarczy zakupione urządzenie do nas odesłać, a my zwrócimy całość zapłaconej kwoty. Jest niewielki procent pacjentów u których brak efektów po terapii Vitafonem i urządzenie zostało odesłane. Jednak żaden pacjent nie został przez nas oszukany. Jesteśmy rzetelną firmą, a zdrowie naszych pacjentów stawiamy zawsze na pierwszym miejscu.

Czy urządzenie Vitafon jest bezpieczne?
Zastosowanie urządzenia Vitafon jest bezpieczne i nie ma skutków ubocznych. W urządzeniu medycznym Vitafon wykorzystywane jest pasmo częstotliwości i amplituda drgań, zgodna z naturalnymi mikrowibracjami żywych organizmów.

Od czasu do czasu bierze lek przeciwbólowy i nic mi nie boli. Szybko, łatwo i tanio.
Niestety lek przeciwbólowy nie rozwiąże przyczyn problemu.  Przy długotrwałym stosowaniu leków przeciwbólowych i przeciwobrzękowych mogą wystąpić działania uboczne (np uszkodzenie nerek i wątroby) . W związku z tym zalecane jest zastosowanie terapii niefarmakologicznej przy użyciu urządzenia medycznego “Vitafon”.

Lekarz prowadzący nie zna efektywności metody fonowania
Z ekonomicznego punktu widzenia Vitafon jest korzystny tylko dla chorego. Kupuje on urządzenie raz, używa przez wiele lat, mniej choruje i rzadziej korzysta z pomocy lekarza. Wysoka efektywność leczenia w warunkach domowych i przystępna cena, prostota i bezpieczeństwo użytkowania oraz brak szkodliwych efektów ubocznych sprawiają, że urządzenie jest przydatne w domu, jednak nie przynosi dochodu placówce medycznej. Dlatego Vitafon jest zalecany dopiero wtedy, gdy inne metody nie przynoszą pożądanego efektu. Jeśli lekarz prowadzący nie zna efektywności metody fonowania, może zapoznać się z publikacją naukową na temat bólu pleców z zastosowaniem urządzenia medycznego Vitafon: Ocena efektów analgetycznych terapii wibroakustycznej w leczeniu dolegliwości bólowych części lędżwiowo-krzyżowej  kręgosłupa u pracowników biurowych) oraz Ocena skuteczności skojarzonej terapii wibroakustycznej i magnetostymulacji na ból i ruchomość kręgosłupa kierowców zawodowych z zespołem bólowym odcinka lędżwiowego kręgosłupa).

Czy możliwe jest zastosowanie Vitafonu w warunkach domowych?
Urządzenie Vitafon jest przeznaczone do zastosowania jak w szpitalu w domowych warunkach, których mogą używać wszyscy członkowie rodziny.

Czy potrzebne są jakieś specjalne umiejętności do stosowania urządzenia medycznego Vitafon?
Urządzenie Vitafon jest łatwe w eksploatacji i mogą ich używać nawet dzieci.

Kim jesteście?
Firma Vitafon istnieje na rynku już prawie 10 lat. Dużo sił i czasu poświęcamy na rozwój i popularyzację terapii wibroakustycznej. Wspieramy naukowców w całej Polsce. Współpracujemy z uniwersytetami medycznymi, a od tego roku dofinansowujemy studentów przy pisaniu prac nauko – badawczych na temat terapii wibroakustycznej.

***

[…] W końcu grudnia 2010 r. przebyłem operację usunięcia płytki zespalającej z przedramienia lewego po doznanym uprzednio złamaniu. W przebiegu pooperacyjnym stosowałem przez kilka dni – dwa-trzy razy dziennie – urządzenie Vitafon-T. Skutkowało to szybkim zmniejszeniem obrzęku i dolegliwości bólowych oraz większym komfortem ruchomości ręki lewej (zakres ruchomości nie uległ zwiększeniu, ale ruchy ręką były łatwiejsze do wykonania). Oprócz tego zaleciłem stosowanie tego urządzenia u kilku pacjentów z zespołem bólowym odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa na podłożu choroby dyskowej oraz zespołu bolesnego barku. Pacjenci zgłaszali zmniejszenie dolegliwości bólowych po serii zabiegów, bez istotnego subiektywnego zwiększenia zakresu ruchomości przy istniejących wcześniej tego typu ograniczeniach. Urządzenie Vitafon wydaje się być odpowiednie do stosowania w celu zmniejszenia bólu w chorobach narządu ruchu.*

specjalista ortopeda-traumatolog,
lek. med. Zbigniew Wojciech Muszyński

*Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że opinie powyżej i poniżej są oparte na indywidualnych doświadczeniach. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować takich samych wyników dla wszystkich użytkowników terapii Vitafonem. W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi pacjenta oferujemy w ciągu 60 dni możliwość bezwarunkowego zwrotu urządzenia w przypadku braku pozytywnych wyników leczenia.

***

Należy zawsze zasięgnąć porady swojego lekarza lub innego wykwalifikowanego dostawcy usług zdrowotnych odnośnie sposobu leczenia zalecanego dla Państwa diagnozy lub stanu chorobowego. Nigdy nie należy lekceważyć porady medycznej ani opóźniać jej zasięgnięcia z powodu informacji przeczytanych na Stronie internetowej.