“Przed rozpoczęciem leczenia należy skontaktować się z lekarzem”

Schorzenie jest dość powszechne wśród tenisistów, zwłaszcza tych, którzy nie grają zawodowo. Nieumiejętne ruchy często są czynnikiem decydującym o pojawieniu się kontuzji. Oczywiście „łokieć tenisisty” przytrafia się nie tylko tenisistom. Uraz może być spowodowany także przez inne sporty, np. golf, pływanie, ale także pracę w ogrodzie, niektóre rodzaje robót budowlanych (murarz), pracę z nożyczkami itp.

Przyczyny zapalenia

Uraz ten zawsze wynika z nadmiernego obciążenia. Nieodpowiednie leczenie może doprowadzić do postępującego pogorszenia stanu chorego.

Objawy łokcia tenisisty

Od zewnętrznej strony łokcia odczuwany jest ostry ból, który może promieniować, zgodnie z przebiegiem mięśnia, w kierunku przedramienia i nadgarstka. Ból może być także odczuwany w momencie odginania nadgarstka (tzn. przy ruchach dłoni stroną grzbietową w kierunku przedramienia).

Jak poprawić stan stawu?

Leczenie z wykorzystaniem Vitafonu skupia się na poprawianiu zdolności amortyzujących aparatu ruchu, usuwaniu obumarłych komórek z chorego miejsca, poprawie ukrwienia i wydzielania mazi stawowej*. Urządzenia te oddziałują w głąb stawu w sposób naturalny i mogą być stosowane na wszystkie jego elementy*.

Bezpośrednie oddziaływanie za pomocą mikrowibracji o częstotliwości dźwiękowej na tkanki organizmu nazywane jest fonowaniem. W instrukcjach do urządzeń leczenie podzielone jest na trzy etapy, jednak, jak pokazuje doświadczenie, przy stopniowym wydłużaniu czasu fonowania etapy można łączyć. Zasady użytkowania i przeciwwskazania dołączane są do instrukcji obsługi urządzeń. Konieczne jest ograniczenie obciążenia stawu!

Opinie naszych pacjentów (otrzymane listownie lub mailowo)Od ponad 3 lat miałem problem z łokciem. Ból już był tak męczący ,ze w końcu udałem się do lekarza. Diagnoza – łokieć tenisisty. Początkowo lekarz zalecił fizjoterapię i jeśli to nie pomoże to już interwencja chirurgiczna. Szperając po internecie – zasady leczenia, natknąłem się na Vitafon. Z dolegliwościami jakie już mam, to tylko takie rozwiązanie. Tak tez i ja stałem się posiadaczem tego urządzenia. W trakcie leczenia zacząłem już Wątpić, no bo co może w końcu taki dźwięk. Jednak ból, który pamiętałem przez wszystkie te lata zaczął zanikać. Mój upór wyszedł górą. Proszę mi wierzyć, to działa. Mam teraz problem z rwą barkową i już widzę efekty. Czekają mnie jeszcze inne schorzenia, ale to już później. Za pomocą tego urządzenia naprawdę można dużo sobie pomóc. Polecam*.

Jacek Bazylewicz, Olsztyn

***

[…] W końcu grudnia 2010 r. przebyłem operację usunięcia płytki zespalającej z przedramienia lewego po doznanym uprzednio złamaniu. W przebiegu pooperacyjnym stosowałem przez kilka dni – dwa-trzy razy dziennie – urządzenie Vitafon-T. Skutkowało to szybkim zmniejszeniem obrzęku i dolegliwości bólowych oraz większym komfortem ruchomości ręki lewej (zakres ruchomości nie uległ zwiększeniu, ale ruchy ręką były łatwiejsze do wykonania). Oprócz tego zaleciłem stosowanie tego urządzenia u kilku pacjentów z zespołem bólowym odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa na podłożu choroby dyskowej oraz zespołu bolesnego barku. Pacjenci zgłaszali zmniejszenie dolegliwości bólowych po serii zabiegów, bez istotnego subiektywnego zwiększenia zakresu ruchomości przy istniejących wcześniej tego typu ograniczeniach. Urządzenie Vitafon wydaje się być odpowiednie do stosowania w celu zmniejszenia bólu w chorobach narządu ruchu.*

specjalista ortopeda-traumatolog,
lek. med. Zbigniew Wojciech Muszyński

***

Witam serdecznie! Od lutego 2011 r. jesteśmy wraz z mężem użytkownikami Vitafonu. Ja 63-latka, małżonek 65 lat, doświadczamy codziennie rewelacyjnego oddziaływania Vitafonu na nasze organizmy. Mąż po zawale w 2005 r., udar mózgu w 2009 r., walczący od 20 lat chemią z nadciśnieniem. Dzisiaj nie używa żadnych lekarstw chemicznych, pije tylko zioła. Ciśnienie rewelacyjne, około 125/80/60, parametry krwi super, ustąpiły naczyniaki z wątroby i prawie wszystkie cysty na nerkach. Dzięki odejściu od leków chemicznych nie ma dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Zniknęły worki pod oczami, a po ciężkim rwaniu zęba trzonowego dziąsło goiło się bardzo szybko. Vitafon i zabiegi terapeutyczne zlikwidowały dolegliwości ze strony kręgosłupa i korzonków nerwowych (miał złamanie trzonu L1, dyskopatię szyjną i lędźwiową). Ja, Danuta, korzystając z Vitafonu, po wielu latach walki pozbyłam się wreszcie bardzo uciążliwych dla osoby wysportowanej dolegliwości kręgosłupa (dyskopatia lędźwiowa i szyjna, rwa kulszowa i barkowa). Wszelkiego typu dolegliwości, np. po uderzeniu się, leczymy Vitafonem. Ustąpiły mi też pojawiające się około raz w miesiącu uciążliwe bóle głowy*. 

Pozdrawiamy bardzo serdecznie, Danuta i Grzegorz Drążkiewiczowie, Oborniki

Więcej opinii użytkowników pod tym linkiem: Opinie użytkowników
Opinie lekarzy na temat zastosowania urządzenia medycznego Vitafon: Opinie lekarzy

*Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że wyniki leczenia są oparte na indywidualnych doświadczeniach. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować takich samych wyników dla wszystkich użytkowników terapii Vitafonem. W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi pacjenta oferujemy w ciągu 60 dni możliwość bezwarunkowego zwrotu urządzenia w przypadku braku pozytywnych wyników leczenia.

***

Należy zawsze zasięgnąć porady swojego lekarza lub innego wykwalifikowanego dostawcy usług zdrowotnych odnośnie sposobu leczenia zalecanego dla Państwa diagnozy lub stanu chorobowego. Nigdy nie należy lekceważyć porady medycznej ani opóźniać jej zasięgnięcia z powodu informacji przeczytanych na Stronie internetowej.