“Przed rozpoczęciem leczenia należy skontaktować się z lekarzem”

Proces ten nazywany jest zwyrodnieniem lub „odkładaniem się soli”. Organizm reaguje na tempo kumulacji uszkodzonych komórek. Dlatego jeśli odkładają się one stopniowo, rozwój choroby może przebiegać bezobjawowo. W przypadku maksymalnej koncentracji organizm zaczyna reagować na skupiska martwych komórek obrzękiem i zapaleniem w przylegających tkankach miękkich. Proces ten nazywa się zapaleniem korzeni nerwowych i ma bolesny przebieg. Pierwszego dnia po pojawieniu się stanu zapalnego ludzie oczekują, obserwując co będzie, nic więcej nie robiąc.

To błąd. Nawet jeśli ból był krótkotrwały lub doszło jedynie do ograniczenia ruchów, oznacza to, że coś się stało. Jeśli wziąć pod uwagę, że obrzęk rozwija się nie od razu, a etap zaawansowania problemu pojawia się dopiero następnego dnia, nasze działania w pierwszej dobie mają charakter zabezpieczenia. Należy mieć na uwadze, że przyczyną bólu może być również przepuklina dyskowa powstała wiele lat wcześniej, która odezwała się właśnie teraz wraz ze wzrastającą degradacją kręgosłupa i przeciążeniami podczas kilku ostatnich dni. Nasze zalecenia co do działania w przypadku pojawienia się po raz pierwszy bólu opisane zostały w podrozdziale „Ból pleców”.

Zapalenie korzeni nerwowych lub, jak przyjęło się to obecnie określać, generatywno-dystroficzne zmiany w kręgosłupie, to proces związany z wiekiem, uzależniony od trybu życia i charakteru wykonywanej pracy. Dlatego pomoc organizmowi powinna polegać nie tyle na zlikwidowaniu bólu w danej chwili, co na profilaktyce. W tym celu należy poznać przyczynę choroby.

Dlaczego dochodzi do zaostrzeń przy zapaleniu korzeni nerwowych?

Zaostrzenie to reakcja organizmu na nagły wzrost ilości pozostałości po obumarłych komórkach w węzłach chłonnych. Wzrost ten może mieć dwie przyczyny – nagłe zwiększenie się ilości obumarłych komórek na skutek przeciążenia lub nagły wzrost tempa przenikania wcześniej obumarłych komórek z przylegających do kręgosłupa tkanek z powodu zwiększenia aktywności mięśniowej lub intensywności masażu. Wzrost aktywności mięśniowej może być spowodowany wyziębieniem, czy też nagłym wzrostem aktywności fizycznej, do której często dochodzi wraz z rozpoczęciem sezonu działkowego.

Aby uniknąć zaostrzeń, nie należy dopuszczać do akumulacji obumarłych komórek. Możliwe jest to dzięki obniżeniu prędkości obumierania komórek i wzrostowi tempa wydalania tych „odpadków” z tkanek do systemu limfatycznego za pomocą różnego rodzaju zabiegów fizjoterapeutycznych: codzienny prysznic i masaż wibroakustyczny, który z łatwością można dawkować i przeprowadzać codziennie w warunkach domowych*.

Aby zmniejszyć możliwość uszkodzenia komórek, należy stosować zabiegi mające na celu ochronę kręgosłupa przed czynnikami zewnętrznymi i nie dopuszczać do jego przeciążenia. Obserwować płynność kroków, uważać na potknięcia, zwłaszcza przy obciążeniach, nie jeździć rowerem po drogach w złym stanie technicznym itd.

Najważniejsze jednak, naszym zdaniem, jest zwrócenie większej uwagi na codzienne masaże wibroakustyczne. Zapewniają one tkankom organizmu dostawę odpowiedniej ilości mikrowibracji. Ciężkie odpadki usuwane są poprzez naczynia limfatyczne wyłącznie dzięki energii mikrowibracji. Czas poświęcony na tego rodzaju zabiegi zwróci się w postaci podwyższonej sprawności, lepszego samopoczucia i znacznego obniżenia zachorowalności*.

Leczenie zapalenia korzonków nerwowych

Leczenie chorób kręgosłupa – zapalenia korzeni nerwowych – oraz związanych z nim chorób przewlekłych za pomocą aparatu Vitafon uważane jest za bardzo skuteczne w wielu krajach Europy*.

Zastosowanie urządzenia Vitafon pozwala na:

  • zmniejszenie bólu i obrzęku bez użycia środków przeciwbólowych*;
  • właściwe leczenie choroby, a nie tłumienie objawów;
  • zwiększenie odporności organizmu;
  • przeprowadzenie leczenia w komfortowych warunkach domowych;
Fonowanie – to prosty zabieg oddziaływania za pomocą mikrowibracji o częstotliwości dźwiękowej, poprzez przykładanie do ciała wibrofonów. Mikrowibracje dźwiękowe są dla organizmu naturalne i mają wpływ na działanie organów i układów. To swego rodzaju minimasaż, realizowany na poziomie komórkowym.

Skuteczność terapii została potwierdzona badaniami naukowymi, które zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym “”Fizjoterapia Polska” (nr 3/2013. Ocena efektów analgetycznych terapii wibroakustycznej w leczeniu dolegliwości bólowych części lędżwiowo-krzyżowej  kręgosłupa u pracowników biurowych) oraz w czasopiśmie naukowym “Medycyna Sportowa” (nr 3/2013r., volumen 29. Ocena skuteczności skojarzonej terapii wibroakustycznej i magnetostymulacji na ból i ruchomość kręgosłupa kierowców zawodowych z zespołem bólowym odcinka lędżwiowego kręgosłupa).

W leczeniu zapalenia korzonków nerwowych szczególnie polecane jest urządzenie wibroakustyczne Vitafon Aktiv w zestawie z materacem do ogólnego wsparcia zasobowego organizmu.

Opinie naszych pacjentów (otrzymane listownie lub mailowo)
***

[…] W końcu grudnia 2010 r. przebyłem operację usunięcia płytki zespalającej z przedramienia lewego po doznanym uprzednio złamaniu. W przebiegu pooperacyjnym stosowałem przez kilka dni – dwa-trzy razy dziennie – urządzenie Vitafon-T. Skutkowało to szybkim zmniejszeniem obrzęku i dolegliwości bólowych oraz większym komfortem ruchomości ręki lewej (zakres ruchomości nie uległ zwiększeniu, ale ruchy ręką były łatwiejsze do wykonania). Oprócz tego zaleciłem stosowanie tego urządzenia u kilku pacjentów z zespołem bólowym odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa na podłożu choroby dyskowej oraz zespołu bolesnego barku. Pacjenci zgłaszali zmniejszenie dolegliwości bólowych po serii zabiegów, bez istotnego subiektywnego zwiększenia zakresu ruchomości przy istniejących wcześniej tego typu ograniczeniach. Urządzenie Vitafon wydaje się być odpowiednie do stosowania w celu zmniejszenia bólu w chorobach narządu ruchu.*

specjalista ortopeda-traumatolog,
lek. med. Zbigniew Wojciech Muszyński

***

Z Vitafonu jestem zadowolony, pomaga na ból w przypadku mojej dolegliwości – zwyrodnienie stawu biodrowego stosuję Vitafon 3x dziennie z pozytywnym skutkiem, nie wiem, czy działanie urządzenia jest doraźne, czy w sposób trwały wstrzyma chorobę, ale póki co regularnie używam Vitafonu. Także moja żona z pozytywnym skutkiem używa Vitafonu na bóle kręgosłupa, czy bóle powstałe w wyniku pracy fizycznej – jest zapalonym działkowcem i często przedawkuje ilość pracy w ogrodzie – Vitafon pomaga*.

Pozdrawiam, Krzysztof

***

Dostałem Vitafon w prezencie od mojej córki w październiku 2011 roku, żeby wyleczyć ostrogę piętową. Wcześniej walczyłem z nią ponad pół roku z miernym efektem, choć stosowałem ultradźwięki i laser. Zabiegi oczywiście płatne, bo na zabiegi z funduszu są zapisy, a terminy 6–8 miesięczne. Po trzech seriach po 10 dni z 5-dniową przerwą między seriami zapomniałem, co to ból pięty.

Kolejny raz użyłem Vitafonu w kwietniu tego roku. Zapalenie korzonków nerwowych unieruchomiło mnie do tego stopnia, że poruszałem się tylko o lasce przy potwornym bólu. Po trzech seriach zastrzyków przeciwbólowych i braku efektów, znowu wziąłem sprawy w swoje ręce. Dwie serie po 10 dni z przerwą pięciodniową (zgodnie z tabelą na str. 20). Chcę podkreślić fakt, że w obydwu przypadkach przy leczeniu w przychodni nikogo nie interesowało, jak mam się dostać do gabinetu. Kto na to chorował, to wie, jaki to ból. Przy stosowaniu Vitafonu ten problem nie występuje. Leczyłem się bez wychodzenia z domu. UWAŻAM, ŻE TO URZĄDZENIE POWINNO BYĆ W KAŻDYM DOMU*.

A. P., Sosnowiec

***

Witam serdecznie! Od lutego 2011 r. jesteśmy wraz z mężem użytkownikami Vitafonu. Ja 63-latka, małżonek 65 lat, doświadczamy codziennie rewelacyjnego oddziaływania Vitafonu na nasze organizmy. Mąż po zawale w 2005 r., udar mózgu w 2009 r., walczący od 20 lat chemią z nadciśnieniem. Dzisiaj nie używa żadnych lekarstw chemicznych, pije tylko zioła. Ciśnienie rewelacyjne, około 125/80/60, parametry krwi super, ustąpiły naczyniaki z wątroby i prawie wszystkie cysty na nerkach. Dzięki odejściu od leków chemicznych nie ma dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Zniknęły worki pod oczami, a po ciężkim rwaniu zęba trzonowego dziąsło goiło się bardzo szybko. Vitafon i zabiegi terapeutyczne zlikwidowały dolegliwości ze strony kręgosłupa i korzonków nerwowych (miał złamanie trzonu L1, dyskopatię szyjną i lędźwiową). Ja, Danuta, korzystając z Vitafonu, po wielu latach walki pozbyłam się wreszcie bardzo uciążliwych dla osoby wysportowanej dolegliwości kręgosłupa (dyskopatia lędźwiowa i szyjna, rwa kulszowa i barkowa). Wszelkiego typu dolegliwości, np. po uderzeniu się, leczymy Vitafonem. Ustąpiły mi też pojawiające się około raz w miesiącu uciążliwe bóle głowy. 

Pozdrawiamy bardzo serdecznie, Danuta i Grzegorz Drążkiewiczowie, Oborniki

***

Zakupiłam dwa urządzenia Vitafon do fonowania i jestem bardzo zadowolona ze względu na wysoką skuteczność na wiele schorzeń oraz działanie przeciwbólowe. Już po kilku zabiegach wyraźnie zmniejszyło się opuchnięcie stawu a bóle w krzyżu ustąpiły. Moje nerki, na które się leczę, przestały mi dokuczać, piasek został wydalony a wyniki są w normie. Gdy tylko odczuwam jakiekolwiek dolegliwości natychmiast przystępuję do fonowania. Polecam to urządzenie dla wszystkich chorych, ponieważ ma szerokie spektrum działania. Jeden Vitafon zakupiłam również na prezent synowi. Dziękuję za stworzenie tak dobrego i skutecznego aparatu leczniczego w tak dostępnej cenie. A dodatkowym atutem jest możliwość samodzielnego stosowania w domu i łatwa obsługa*.

Zofia z Warmii i Mazur

*Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że wyniki leczenia są oparte na indywidualnych doświadczeniach. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować takich samych wyników dla wszystkich użytkowników terapii Vitafonem.W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi pacjenta oferujemy w ciągu 60 dni możliwość bezwarunkowego zwrotu urządzenia w przypadku braku pozytywnych wyników leczenia.

Więcej opinii użytkowników pod tym linkiem: Opinie użytkowników
Opinie lekarzy na temat zastosowania urządzenia medycznego Vitafon: Opinie lekarzy

***

Należy zawsze zasięgnąć porady swojego lekarza lub innego wykwalifikowanego dostawcy usług zdrowotnych odnośnie sposobu leczenia zalecanego dla Państwa diagnozy lub stanu chorobowego. Nigdy nie należy lekceważyć porady medycznej ani opóźniać jej zasięgnięcia z powodu informacji przeczytanych na Stronie internetowej.