“Przed rozpoczęciem leczenia należy skontaktować się z lekarzem”

Kręgosłup pozwala nam na aktywne życie. Stanowi on podporę naszego ciała, ponieważ utrzymuje cały jego ciężar. Ze względu na swoją specyficzną budowę, spełnia szereg ważnych funkcji. Między innymi ochrania nasz system nerwowy, dzięki któremu może sprawnie działać nasz cały organizm. Zaburzenia w obszarze kręgosłupa mogą skutkować poważnymi dysfunkcjami. Z czym wiążą się choroby kręgosłupa? Jak możemy z nimi walczyć? 

Zdrowy kręgosłup daje nam możliwość pełnowartościowego życia, bez żadnych ograniczeń w zakresie poruszania się. Warto podkreślić, że rdzeń kręgowy, który chroniony jest przez kręgosłup, odpowiada – przekazując impulsy nerwowe – za szereg niezwykle istotnych funkcji, w ludzkim ciele. Pozwala nam na sprawne funkcjonowanie. Z tego względu choroby kręgosłupa najczęściej wiążą się z częściową lub znaczną utratą mobilności. Schorzenia kręgosłupa, wbrew powszechnie panującym opiniom, dotyczą niemal całego społeczeństwa, a nie tylko osób starszych. Na wszelkie zachorowania, obejmujące tę część układu kostnego człowieka, narażeni są nie tylko ci, którzy wykonują ciężką pracę fizyczną, ale również osoby, którzy preferują siedzący tryb życia i nie są zwolennikami aktywności.

Budowa kręgosłupa i jego funkcje

Kręgosłup człowieka składa się z kręgów, których może być 33 lub 34. Każdy krąg zbudowany jest z trzonu i wyrostków. Składają się one na poszczególne odcinki, w których liczba kręgów jest zróżnicowana: szyjny – 7 kręgów, piersiowy- 12, lędźwiowy-5, krzyżowy-5 i ogonowy 4-5 kręgów. Specyficzna budowa kręgosłupa zapewnia ochronę nie tylko rdzenia kręgowego, ale także mózgu. Jeżeli nasz kręgosłup jest zdrowy, zachowane są odpowiednie odstępy między kręgami. Jeżeli mamy problem z kręgosłupem może dojść do przemieszczenia kręgów, co prowadzi w efekcie, nie tylko do silnych dolegliwości bólowych, ale przede wszystkim jest niebezpieczne dla naszego życia i zdrowia. Patologie w obrębie kręgosłupa przekładają się na jakość naszego funkcjonowania oraz przyczyniają się do szeregu powikłań. Z tego powodu tak istotną rolę odgrywa odpowiednia postawa w trakcie siedzenia lub stania, od najwcześniejszych lat życia. Zdrowe nawyki pozwalają na uniknięcie problemów z kręgosłupem w dorosłym wieku.

Rys. 1 Ośrodkowy układ nerwowy, regulujący pracę narządów i części ciała

Trzeba podkreślić że ból jest ważnym sygnałem informującym o tym, że w naszym kręgosłupie dzieje się coś złego. Zastosowanie blokady, która likwiduje ból, ale nie usuwa przyczyn może może prowadzić do zignorowania poważniejszych problemów, takich jak zapalenie korzonków nerwowych, przepuklina lub początek zwyrodnienia kręgów kręgosłupa.

Blokada kręgosłupa – rozwiązanie problemu czy dodatkowe kłopoty?

Istnieje wiele metod leczenia dolegliwości bólowych, powiązanych ze schorzeniami kręgosłupa. Jedną z nich jest zastosowanie blokady. Zabieg wykonywany jest w warunkach szpitalnych, z zastosowaniem steroidów. Cały proces polega na wstrzyknięciu preparatu, za pomocą niewielkiej igły, w odpowiednie miejsca. Odbywa się to w znieczuleniu miejscowym. Niestety, procedura ta wiąże się z pojawieniem się wielu niebezpiecznych i nieprzyjemnych skutków ubocznych. Zalecane przez lekarzy serie takich zastrzyków mogą powodować dodatkowe zagrożenie dla chorego. Po wykonaniu blokady, pacjenci skarżą się na ból o różnym nasileniu, nie tylko w obrębie kręgosłupa, ale także całego organizmu. U wielu z nich występuje także rumień oraz swędzenie i pieczenie skóry, w miejscu wprowadzenia preparatu. W większości przypadków, po wykonaniu serii zastrzyków, ból nie tylko nie ustaje, ale co gorsze, przybiera na sile.

Trzeba podkreślić że ból jest ważnym sygnałem informującym o tym, że w naszym kręgosłupie dzieje się coś złego. Zastosowanie blokady, która likwiduje ból, ale nie usuwa przyczyn może może prowadzić do zignorowania poważniejszych problemów, takich jak zapalenie korzonków nerwowych, przepuklin lub początek zwyrodnienia kręgów kręgosłupa.

Wibroakustyczne urządzenie medyczne Vitafon – skuteczne rozwiązanie w leczeniu chorób kręgosłupa

Urządzenie medyczne Vitafon wykorzystuje mikrowibracje wibroakustyczne. Zostało ono wprowadzone na rynek w 1994 roku i od tej pory pomaga pacjentom, zmagającym się z dolegliwościami bólowymi, w obrębie wszystkich odcinków kręgosłupa. Ze względu na swoją wysoką skuteczność urządzenie medyczne Vitafon stosowane jest w wielu krajach, na całym świecie.

Urządzenie medyczne Vitafon zalecane jest do leczenia bólu kręgosłupa, o różnym nasileniu, u pacjentów, którzy poddali się zabiegowi blokady kręgosłupa, jak i tych, którzy dopiero rozważają wykorzystanie tej metody. Fale, emitowane przez wibrofony, są skuteczną, bezbolesną i pozbawioną skutków ubocznych terapią, zastosowaną w leczeniu takich schorzeń i patologii w obrębie kręgosłupa, jak: przepuklina, zapalenie korzeni nerwowych, dyskopatia czy wielomiejscowy uraz kręgosłupa.

Z powodzeniem urządzenie to można wykorzystać wówczas, gdy mamy do czynienia z zwyrodnieniami i bólami o podłożu reumatoidalnym. Ten innowacyjny sprzęt może stanowić jeden z elementów rehabilitacji po ciężkich urazach, jak również być stosowane w celach profilaktycznych – zapobieganiu chorobom kręgosłupa. Aby terapia przynosiła wymierne i odczuwalne rezultaty, zalecane jest stosowanie urządzenia Vitafon Aktiv wraz z materacem materacem do kompleksowego oddziaływania na kręgosłup.

Fonowanie – to prosty zabieg oddziaływania za pomocą mikrowibracji o częstotliwości dźwiękowej, poprzez przykładanie do ciała wibrofonów. Mikrowibracje dźwiękowe są dla organizmu naturalne i mają wpływ na działanie organów i układów. To swego rodzaju minimasaż, realizowany na poziomie komórkowym.

Skuteczność terapii została potwierdzona badaniami naukowymi, które zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym “”Fizjoterapia Polska” (nr 3/2013. Ocena efektów analgetycznych terapii wibroakustycznej w leczeniu dolegliwości bólowych części lędżwiowo-krzyżowej  kręgosłupa u pracowników biurowych) oraz w czasopiśmie naukowym “Medycyna Sportowa” (nr 3/2013r., volumen 29. Ocena skuteczności skojarzonej terapii wibroakustycznej i magnetostymulacji na ból i ruchomość kręgosłupa kierowców zawodowych z zespołem bólowym odcinka lędżwiowego kręgosłupa)

Opinie naszych pacjentów (otrzymane listownie lub mailowo)

Witam serdecznie!

Od lutego 2011 r. jesteśmy wraz z mężem użytkownikami VITAFONU. Ja 63-latka, małżonek 65 lat,doświadczamy codziennie rewelacyjnego oddziaływania Vitafonu na nasze organizmy. Mąż po zawale w 2005 r., udar mózgu w 2009r., walczący od 20 lat chemią z nadciśnieniem. Dzisiaj nie używa żadnych lekarstw chemicznych, pije tylko zioła. Ciśnienie rewelacyjne około125/80/60, parametry krwi super, ustąpiły naczyniaki z wątroby, i prawie wszystkie cysty na nerkach. Dzięki odejściu od leków chemicznych nie ma dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Zniknęły worki pod oczami, a po ciężkim rwaniu zęba trzonowego dziąsło goiło się bardzo szybko.

Vitafon i zabiegi terapeutyczne zlikwidowały dolegliwości ze strony kręgosłupa i korzonków nerwowych (miał złamanie trzonu L1, dyskopatia szyjna i lędżwiowa). Ja, Danuta korzystając z Vitafonu, po wielu latach walki, pozbyłam się wreszcie bardzo uciążliwych dla osoby wysportowanej dolegliwości kręgosłupa (dyskopatia lędżwiowa i szyjna, rwa kulszowa i barkowa). Wszelkiego typu dolegliwości np. po uderzeniu się, leczymy Vitafonem. Ustąpiły mi też pojawiające się około raz w miesiącu uciążliwe bóle głowy.

Podsumowując: dla nas VITAFON to WYBAWIENIE i prawdziwy cud!*

Pozdrawiamy bardzo serdecznie, Danuta i Grzegorz Drążkiewiczowie, Oborniki

***

Vitafon spełnił w zupełności moje oczekiwania, bóle ustępują a nerki lepiej pracują. jeszcze za wcześnie aby stwierdzić, czy poprawa jest trwała ale na pewno inaczej żyje. To może zrozumieć tylko ten, kto cierpi na przewlekłe bóle i to bardzo nasilone.. Ja często nie mogłam zrobić kroku bo czułam ból jakbym chodziła po szkle. A teraz boli umiarkowanie i do wytrzymania. Zakup udany w zupełności, rozważam możliwość w przyszłości zakupu Vitafonu 2 z materacem i podczerwienią.*

Wiesława Sienkiewicz, Sępopol

***

Moja „przygoda” z Vitafonem zaczęła się w 2007r. Od paru lat cierpiałem na dolegliwości związane z kręgosłupem a zwłaszcza z jego odcinkiem szyjnym i lędźwiowym. Miałem zawroty i bóle głowy oraz odczuwałem ból przy skręcaniu szyi. Cierpiałem też na rwę kulszową. Ta sytuacja była dla mnie bardzo uciążliwa i utrudniała mi normalne funkcjonowanie. Konwencjonalne metody leczenia nie bardzo mi pomagały. Były krótkie okresy poprawy, ale potem wszystko wracało do stanu poprzedniego. Zastosowałem Vitafon zaczynając od odcinaka szyjnego, a następnie krzyżowo-lędźwiowego kręgosłupa. Zbiegi robiłem trzy razy dziennie przez ok.2 miesiące. Pomogło i … zapomniałem o bólu i Vitafonie.
Minęło pare lat i dolegliwości wróciły. Natychmiast przypomniałem sobie o Vitafonie. Używam go od ok3 miesięcy. Na dziś zginęły już zawroty głowy, mogę skręcać bez bólu szyję we wszystkich kierunkach, a nad odcinkiem krzyżowo-lędźwiowym nadal pracuję. Kończę pisanie bo nadszedł czas stosowania Vitafonu.*

Pozdrawiam wszystkich Vitafonowców, Andrzej Karp, Warszawa

Więcej opinii użytkowników pod tym linkiem: Opinie użytkowników
Opinie lekarzy na temat zastosowania urządzenia medycznego Vitafon: Opinie lekarzy

***

*Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że wyniki leczenia są oparte na indywidualnych doświadczeniach. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować takich samych wyników dla wszystkich użytkowników terapii Vitafonem.W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi pacjenta oferujemy w ciągu 60 dni możliwość bezwarunkowego zwrotu urządzenia w przypadku braku pozytywnych wyników leczenia.

Więcej opinii użytkowników pod tym linkiem: Opinie użytkowników
Więcej opinii lekarzy na temat zastosowania urządzenia medycznego Vitafon: Opinie lekarzy

***

Należy zawsze zasięgnąć porady swojego lekarza lub innego wykwalifikowanego dostawcy usług zdrowotnych odnośnie sposobu leczenia zalecanego dla Państwa diagnozy lub stanu chorobowego. Nigdy nie należy lekceważyć porady medycznej ani opóźniać jej zasięgnięcia z powodu informacji przeczytanych na Stronie internetowej.