“Przed rozpoczęciem leczenia należy skontaktować się z lekarzem”

W organizmie wszystko jest ze sobą powiązane. Nawet jeśli problemy dotyczą jednego organu i jednego rodzaju komórek, choruje cały organizm. Na przykład jeśli komórki trzustki przestają produkować insulinę, zakłócone zostają procesy metabolizmu węglowodanów i dochodzi do zaburzenia energetyki wszystkich komórek. Jeśli komórki wątroby niewystarczająco szybko usuwają toksyny, te zaczynają gromadzić się w krwi i tkankach, stwarzając zagrożenie dla zdrowia komórek w całym organizmie.

Aby organizm był zdrowy, wszystkie komórki muszą być zdrowe, winny otrzymywać odpowiednią ilość pożywienia. Muszą z nich być także usuwane złogi.

Obniżenie intensywności mikrowibracji tkanek prowadzi do osłabienia procesów odżywiania komórek oddalonych od naczyń włosowatych, wyhamowania reakcji obronnych, zastoju limfy i krwi, co w efekcie osłabia system immunologiczny i ogranicza zdolność organizmu do samoczynnej odnowy.

Skąd bierze się deficyt mikrowibracji biologicznych?

Mikrowibracji w organizmie praktycznie zawsze jest za mało, ponieważ powodują one utratę energii komórek mięśniowych. Nawet po przebudzeniu, gdy organizm powinien być całkowicie zregenerowany, człowiek nie zawsze czuje się rześko.

Deficyt mikrowibracji biologicznych zaczyna być odczuwalny z wiekiem, przy chronicznym zmęczeniu, przemęczeniu intensywnym i długotrwałym obciążeniu w przypadku sytuacji stresowych, urazów, chorób kręgosłupa.

Istnieją dwa zasadniczo różniące się sposoby kompensacji deficytu mikrowibracji:

  1. dzięki energii mięśni szkieletowych, poprzez wykonywanie specjalnych ćwiczeń fizycznych, gimnastyki oddechowej lub pobudzania mięśni napięciem elektrycznym (elektroterapia, urządzenia do elektromasażu);
  2. dzięki zewnętrznemu źródłu mikrowibracji.

Pierwsza metoda nie odnosi się do wsparcia zasobowego organizmu i jej możliwości są ograniczone, ponieważ wykorzystywana jest w niej energia komórek mięśniowych. Ponadto nie jest to metoda, którą można stosować zawsze. Nie zalecamy korzystania z elektroterapii, ponieważ może ona uszkodzić komórki mięśniowe i nerwowe.

Do wsparcia zasobowego organizmu odnosi się jedynie kompensacja deficytu mikrowibracji biologicznych dzięki wykorzystaniu zewnętrznego źródła energii. Kiedy matka przystawia dziecko do piersi, a do tego jeszcze śpiewa, mamy do czynienia ze wsparciem zasobowym dziecka. Kiedy choremu kładziemy mruczącego kota na piersi – to także jest wsparcie zasobowe. Kiedy człowiek siedzi w lekkim ubraniu i bez siodła na koniu – to wsparcie zasobowe jeźdźcy.

Urządzenia Vitafon kompensują deficyt mikrowibracji biologicznych poprzez bezpośredni kontakt z ciałem człowieka – to także jest wsparcie organizmu. To właśnie ta metoda otworzyła nowe możliwości w leczeniu i profilaktyce chorób. Wystarczy wspomnieć, że to na razie jedyna metoda pozwalająca na bezoperacyjne leczenie gangreny u chorego ze stopą cukrzycową*. Ilość dodatkowych zasobów, których można dostarczyć organizmowi za pośrednictwem tych urządzeń bez ryzyka uszkodzenia czegokolwiek, jest bardzo duża.

Poznanie właściwości kompensacji deficytu mikrowibracji biologicznych dostarczanych dzięki Vitafonowi zajęło kilka lat. W efekcie powstało naukowo i metodologicznie opracowane zasobowe podejście do zdrowia, czyli ogólne wsparcie zasobowe organizmu. Co rozumiemy pod tym pojęciem?

Ogólne wsparcie zasobowe to kompensacja deficytu mikrowibracji w obszarze nerek, wątroby i kręgosłupa.

Proces kompensacji deficytu mikrowibracji biologicznych w tkankach dzięki oddziaływaniu zewnętrznemu nazywany jest fonowaniem. W związku z uzyskaniem ważnego patentu na tę metodę, istnieje tylko jedna seria urządzeń zapewniających tę kompensację – są to urządzenia Vitafon.

Fonowanie obszaru nerek poprawia ich funkcjonowanie w odniesieniu do utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej krwi i jej oczyszczania z produktów aktywności komórek mięśniowych*. Źródłem mikrowibracji w przypadku nerek jest warstwa mięśniowa miedniczki nerkowej, moczowodu i przylegających do nich mięśni pleców. Dlatego na obszar nerek oddziałuje się od strony pleców w projekcji miedniczki nerkowej, w sąsiedztwie moczowodu.

Fonowanie okolic wątroby sprzyja poprawie jej funkcjonowania, zapobiegając gromadzeniu się w krwi substancji toksycznych, które rozkładane są właśnie w wątrobie*. W związku z wypełnianymi przez siebie funkcjami, wątroba praktycznie pozbawiona jest warstw mięśni. Źródłem mikrowibracji są dla niej ruchy żołądka, przepony i pulsowanie sąsiadujących naczyń krwionośnych. Podstawowe są ruchy bezwiedne żołądka, który dosłownie wnika do wątroby. Dlatego, aby skompensować deficyt mikrowibracji wątroby, fonowany jest obszar żołądka w projekcji na brzuch. Jeśli w pęcherzyku żółciowym są kamienie, lub nie ma go wcale, fonowany jest bezpośrednio obszar wątroby z projekcją na klatkę piersiową i/lub plecy. Fonowanie obszaru wątroby jest szczególnie korzystne w przypadku alergików, a także tych, którzy często zapadają na grypę i choroby górnych dróg oddechowych*.

Fonowanie kręgosłupa usuwa obrzęk, przyspiesza odbudowę potencjału energetycznego komórek mięśniowych i nerwowych, sprzyja wzbogacaniu krwi dojrzałymi komórkami macierzystymi*. W celu przywrócenia sprawności mięśni pleców fonuje się obszar po obu stronach kręgosłupa. Zdrowie kręgosłupa jest niezwykle ważne dla zdrowia całego organizmu. Znajduje się w nim rdzeń kręgowy, dostarczający do krwi erytrocyty i komórki macierzyste. Przez kręgosłup przechodzą wszystkie impulsy nerwowe, sterujące pracą wszystkich organów wewnętrznych i mięśni. Wielu specjalistów uważa, że większość przewlekłych chorób ma swoje źródło w problemach z jednym z kręgów.

Kompensacja deficytu mikrowibracji w obszarze nerek, wątroby i kręgosłupa ważna jest także wtedy, gdy nie doszło do żadnej patologii – profilaktycznie i dla ogólnego wzmocnienia organizmu. Uniwersalny, kompleksowy charakter takich działań przyczynił się do nadania im nazwy ogólnego wsparcia zasobowego organizmu (OWZO). OWZO zawsze dodawane jest do programu regeneracji, ponieważ leczony jest cały organizm, a nie tylko jego chora część. Wynik działań OWZO w dużym stopniu zależy od ilości zabiegów na dobę, a w mniejszym stopniu od czasu pojedynczego fonowania.

W ciągu 15 lat uczeni opracowali metody kompensacji deficytu mikrowibracji biologicznych w przypadku różnych stanów organizmu. Posługując się nimi na co dzień, mogą Państwo wzmocnić swój układ immunologiczny, wpłynąć na poprawę aktywności umysłowej i fizycznej, naprawdę uwolnić się od chorób przewlekłych, grypy i innych ostrych schorzeń dróg oddechowych. Państwa układ nerwowy wzmocni się na tyle, że spokój i pogoda ducha nigdy Was nie opuści, a atmosfera w rodzinie znacznie się poprawi*.

Dla ogólnego wsparcia zasobowego organizmu szczególnie polecane jest urządzenie wibroakustyczne Vitafon Aktiv w zestawie z materacem OWZO. Dla posiadaczy urządzeń Vitafon T lub Vitafon 2 metodyky są poniżej.

*Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że wyniki leczenia są oparte na indywidualnych doświadczeniach. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować takich samych wyników dla wszystkich użytkowników terapii Vitafonem.W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi pacjenta oferujemy w ciągu 60 dni możliwość bezwarunkowego zwrotu urządzenia w przypadku braku pozytywnych wyników leczenia.

Pytania i odpowiedzi

Czy zakup Vitafonu nie będzie kolejnym wyrzucaniem pieniędzy w błoto?
Wiemy, że na rynku jest dużo oszustów, wiele firm proponuje urządzenia pseudo – medycznych. Jest to poważny problem nie tylko dla pacjentów, ale również dla nas. Pacjenci nie mają zaufania i podchodzą bardzo sceptycznie do urządzeń tego typu. Vitafon posiada certyfikat Unii Europejskiej i jest urządzeniem medycznym. Przeprowadzono dużo badań potwierdzających skuteczność terapii Vitafonem, Renomowani i szanowani Polscy Lekarze polecają stosowanie urządzenia w różnych jednostkach chorobowych. Niestety często jesteśmy oskarżani o oszustwo, przez osoby które w życiu nie stosowały urządzenia Vitafon. Jesteśmy świadomi, że żadna terapia nie daje efektów w 100%. Dlatego też postanowiliśmy wprowadzić 60 dniową gwarancję satysfakcji, która daje możliwość bezwarunkowego zwrotu zakupionego urządzenia, jeżeli terapia Vitafonem nie przynosi oczekiwanych wyników. Wystarczy zakupione urządzenie do nas odesłać, a my zwrócimy całość zapłaconej kwoty. Jest niewielki procent pacjentów u których brak efektów po terapii Vitafonem i urządzenie zostało odesłane. Jednak żaden pacjent nie został przez nas oszukany. Jesteśmy rzetelną firmą, a zdrowie naszych pacjentów stawiamy zawsze na pierwszym miejscu.

Czy urządzenie Vitafon jest bezpieczne?
Zastosowanie urządzenia Vitafon jest bezpieczne i nie ma skutków ubocznych. W urządzeniu medycznym Vitafon wykorzystywane jest pasmo częstotliwości i amplituda drgań, zgodna z naturalnymi mikrowibracjami żywych organizmów.

Czy możliwe jest zastosowanie Vitafonu w warunkach domowych?
Urządzenie Vitafon jest przeznaczone do zastosowania jak w szpitalu w domowych warunkach, których mogą używać wszyscy członkowie rodziny.

Czy potrzebne są jakieś specjalne umiejętności do stosowania urządzenia medycznego Vitafon?
Urządzenie Vitafon jest łatwe w eksploatacji i mogą ich używać nawet dzieci.

Wiele osób zadaje pytanie, czy można nie fonować obszarów nerek i wątroby?
Można, jednak tylko w młodszym wieku. Organizm regeneruje się tak szybko, jak szybko nerki i wątroba radzą sobie z oczyszczaniem krwi i limfy. Po przekroczeniu 40 roku życia aktywność tych organów ulega obniżeniu. Fonowanie obszaru nerek i wątroby poprawia ich funkcjonowanie, sprzyja normalizacji ciśnienia tętniczego– w konsekwencji – wzrostowi zdolności do pracy, ponieważ prowadzi do wzmocnienia siły mięśni*.

Kim jesteście?
Firma Vitafon istnieje na rynku już prawie 10 lat. Dużo sił i czasu poświęcamy na rozwój i popularyzację terapii wibroakustycznej. Wspieramy naukowców w całej Polsce. Współpracujemy z uniwersytetami
medycznymi, a od tego roku dofinansowujemy studentów przy pisaniu prac nauko – badawczych na temat terapii wibroakustycznej.

***

Należy zawsze zasięgnąć porady swojego lekarza lub innego wykwalifikowanego dostawcy usług zdrowotnych odnośnie sposobu leczenia zalecanego dla Państwa diagnozy lub stanu chorobowego. Nigdy nie należy lekceważyć porady medycznej ani opóźniać jej zasięgnięcia z powodu informacji przeczytanych na Stronie internetowej.